Mečiar nám republiku dal, Mečiar nám ju aj vezme

· Čas čítania: 6 min.

Malá, natoľko úzka cela, že kovová posteľ sa do nej zmestí iba po dĺžke. Na konci tmavé, zamrežované okno, zasadené do steny tak, aby cezeň bolo vidieť von, iba ak sa odsúdený postaví na špičky. Holé steny, aby sa väzeň nemal na čom obesiť. Pri stene stôl zo stoličkou, na ktorej sedieť viac ako pár minút je utrpenie a na opačnej strane ťažké, kované dvere, cez otvor ktorých sa väzňovi podáva strava. Nad dverami kamera, ktorá sleduje väzňa aj pri veľkej potrebe.

Takto? Či ako si predstavujete, aby Vladimír Mečiar žil do konca svojho života? Pýtam sa, pretože keď sledujem dianie posledných dní, vidím pár krvilačných ľudí, ktorí sa nevedia dočkať, až tvorca Slovenskej republiky zoslabne natoľko, aby ho mohli trhať na franforce.

Alebo ako inak ho odpravíme priatelia? Zmeníme opäť jednorazovo ústavu tak, ako sme to urobili len pred pár dňami pri zrušení amnestií a tentoraz udelíme ústavnú výnimku na obnovenie trestu smrti – iba pre Mečiara? Odsúdime ho a popravíme?

Do toho, priatelia! V popravovaní tvorcov štátu, sme vskutku dobrí! Už sme to raz urobili! Obesme otca národa a matku Remiášovú urobme novou premiérkou! Mimochodom, napadlo vám sa aspoň spýtať, čo nám ako politička môže taká Remiášová ponúknuť, keď ju spoločenská lúza presadí do politiky? Čo pre národ bude musieť urobiť Remiášová, aby bola dobrá, keď Mečiar, ktorý vrátil ľuďom Slovensko, je zlý?

Celý život som snívala o tom, že raz zájdem na koncert Eugénie León. Vždy ma fascinovala jej umelecká prostota, s ktorou dobyla tú jednoduchšiu polovičku sveta. Pred pár dňami sa mi to podarilo. Sedela som v nemom úžase a dve hodiny pozorovala jej talent a prostotu. A po celý ten čas ma sprevádzala jediná myšlienka: Geniálni ľudia sú vždy jednoduchí.

Ale koľko jednoduchých – geniálnych ľudí máme v parlamente, keď namiesto toho, aby si zakladateľov vlastnej republiky ctili, ich strkajú do basy a vyhlasujú, že je úplne jedno, kto bol pri založení republiky? Pýtam sa, lebo ľudia, ktorí fyzicky pri tom boli, tvrdia, že nebyť Mečiara a jeho presvedčenia mať vlastný štát, tak jeho opozícia samostatné Slovensko odmietne.

Via Iuris, alebo inak – spoločenská stoka nám podstrčila protiústavnú petíciu na zrušenie amnestií a približne jeden človek zo sto ju signoval. A toto jedno percento ľudí označili následne politickí podvodníci za vôľu národa a v parlamente konanie Mečiara spred viac ako 20 rokov takmer jednohlasne odsúdili. Dokonca protiústavne!

Nekomentujem, iba sa pýtam, ako sa mohlo stať, že jediný z členov vlády, vedenia Národnej rady SR, alebo poslancov nemal potrebu navrhnúť, aby predtým, než odsúdime konanie Mečiara, bol aspoň vypočutý jeho názor? Akú spoločenskú pozíciu sme si to uzurpovali, keď odsudzujeme ľudí bez toho, aby sme si ich aspoň vypočuli? Sme diktátori? Ak áno, prečo potom denne skloňujeme slovo demokracia?

To nikomu z nás vôbec neprekáža, že spoločenská lúza opäť, už asi po tisíci krát, odsúdila konanie človeka, ktorý nám dal republiku bez toho, aby sme mu vôbec dovolili vyjadriť jeho názor? Či ako si to táto hŕstka pomätencov, čo je schopná v krízovej situácii stlačiť hlasovacie tlačítko aj za ďalšiu svetovú vojnu, ospravedlní tentoraz? Tým, že Mečiar dostane možnosť sa vyjadriť na súde.

Kde by dnes slovenskí poslanci stláčali tlačidlá, keby sme nemali republiku? V Prahe? A kto by tam tie tlačidlá za slovenské záujmy stláčal? Remiášová? Bugár? Alebo nebodaj Budaj? Pýtam sa, lebo nevedia sa zasadiť za slovenský národ ani doma.

Som absolútne apolitická, dokonca to považujem pri komentovaní politiky za nevyhnutné. Mečiara som kritizovala asi tisíckrát, ale odsudzovať ľudí bez vyjadrenia, je hrubá ignorácia zdravého rozumu v politike a je jedno, či ide o Mečiara alebo o niekoho iného.

Kiska nazval obdobie mečiarizmu, čiže obdobie založenia Slovenskej republiky, za obdobie zla. Nie za dovŕšenie národnej obrody Slovákov, čas obrovských spoločenských zmien, ktoré prebehli relatívne pokojne, za čas pozitívnej premeny spoločnosti! Opäť nekomentujem, iba sa pýtam, kde by tento politický niemand sedel, keby nemal vlastnú republiku? Koho prezidentom by bol? Koho letku by zneužíval? Koho by úžerou zdieral? Američanov? Rozhodne nie, lebo tam umýval hrnce.

Jedna otázka nám akosi uchádza priatelia. Tým, že vo veci zrušenia Mečiarovych amnestií rozhodol parlament bez diskusie, a nie senát súdu (jeho kompetencie ohrozujú podmienky prijaté v parlamente), parlament i prezident tak vypli najúčinnejšiu záchrannú brzdu štátu – justíciu, čo za normálnych okolností nedáva logiku. Prečo teda niekto chce, aby sme sa pri prvom ohrození zabili?

Ak pučisti vystupňujú tlak v spoločnosti natoľko, že bude musieť rezignovať vláda a nastúpi prezident s úradníckou vládou, tak rovnakou právnou kľučkou, ako dnes s pučistami vypol záchranné brzdy štátu, vypne aj funkciu parlamentu a príjme o krátky čas také zákony, že zo Slovenska nezostane kameň na kameni. Na toto bolo prijatie amnestií dôležité. Bola to spoločenská skúška pred zásadnými zmenami – likvidáciou právnosti a zvrchovanosti Slovenska, ktorá nastúpi, keď prinútime rezignovať vládu.

Ale predtým, než by sa to stalo, bude Mečiar bojovať zo všetkými kartami a len vtedy sa naplnia moje slová, že Mečiarove amnestie pochovajú SR, pretože ak začne odkrývať špinu, ktorú niektorí Slováci páchali pred, počas a po rozdelení republík, tak na Slovensku vznikne reálna hrozba občianskej vojny. Veci, ktoré sa dozvieme, obrátia totiž krajinu hore nohami.

Mečiar s jeho minulosťou a skrytou podporou, ktorú medzi Slovákmi stále má, nám republiku môže vziať tak, ako nám ju dal. A iba politickí idioti typu Budaj si to odmietajú uvedomiť. Preto sa treba pýtať, komu Slovensko obrátené naruby vyhovuje najviac. Pochopíte pri tom, prečo sa pučisti snažia Mečiara vyprovokovať. On je totiž jediný, kto Slovensko dokáže otočiť hore nohami za pár dní, úplne sám a nepotrebuje na to ani primitívny Matovičov megafón a vystávať mesiace pred Bonaparte.

Človek, ktorý by si myslel, že zajtra nejaký vyšetrovateľ z Hornej dolnej obviní Mečiara z niečoho, čo nikdy neurobil, následne ho sudca pošle do basy ako zločinca a Mečiar lacno, bez boja bude do konca života stáť na špičkách prstov a nazerať na svet cez malé okno väznice, je podľa mňa úplný idiot.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2021

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár