Memento amerických volieb pre Slovensko

· Čas čítania: 3 min.

Prehra prezidenta Trumpa poznačí medzinárodnú politickú situáciu, primárne znamená pre celý svet oficiálne spečatený pád demokratických volieb, pretože ak falšovanie volieb prešlo v tzv. „symbolu demokracie“, potom vo všetkých štátoch budú odhodené zábrany a voľby budú manipulované už celkom otvorene. Ak sa tento model elektronických a korešpondenčných volieb, ktorý dovoľuje dosadiť si na čelo štátu ľubovoľne skompromitované persóny s vysokým stupňom senility, osvedčil v USA, kvôli „pandémii“ sa stane celkom štandardným volebným prostriedkom, kde voľby budú už len symbolické a „pro forma“. V opačnom prípade, ak sa s tým americkí voliči nezmieria a vypukne občianska vojna, čo síce nie je ideálne riešenie, ale z medzinárodného pohľadu je absolútne zlomové, aby vznikol odpor proti takejto očividnej manipulácii volieb. Ak sa vzdajú americkí voliči, rezignuje celý svet.

Popri spečatení posledných prvkov demokracie, chmúrnym rozmerom víťazstva Bidena, ktorý sa bezprostredne týka aj nás, sú niektoré body jeho volebného programu. Biden sa v minulosti neraz ostro vyhranil voči Rusku a v tejto súvislosti námestník ruského ministra zahraničných vecí Sergej Riabkov vyjadril obavy, že Moskva nečaká od novozvoleného prezidenta Spojených štátov Joea Bidena „nič dobré“. Dá sa očakávať aj celosvetovo zvýšená podpora migrácie, opakovane avizoval, že v prípade víťazstva by zvýšil by limity pre prijímanie prisťahovalcov, posilnil by financovanie azylových súdov a navýšil by príležitosti pre podnikanie černošského, latinskoamerického a indiánskeho obyvateľstva Spojených štátov.

Nedalo sa nespozorovať, že po amerických voľbách 3. decembra 2020, v ktorých bolo ohlásené Bidenovo víťazstvo, sa arogancia lokajov „deep state“ a Sorosových hyen zvyšovala priamoúmerne s pravdepodobnosťou vyhlásenia jeho konečného víťazstva.

Na Slovensku boli najlepším dôkazom istoty beztrestnosti, Matovičove cynické pandemické opatrenia, ktoré vykulminovali až do vraždy policajného generála Milana Lučanského, kedy už vopred tušíme, že jeho smrť bude komisiou, slúžiacou sorošovskej ríši, uzavretá ako samovražda.

Už predchádzajúce prezidentské voľby, v ktorých vyhrala neznáma osoba, ktorej Soroš vytvoril imidž skládkovej aktivistky, či tie parlamentné, ktoré vyniesli na čelo psychicky nespôsobilého Matoviča, mali byť pre slovenských občanov varovným momentom. Matovič dnes stavia na istotu. Pandemické opatrenia nedovolia v budúcnosti verejné zhromaždenia pri nasledujúcich parlamentných voľbách a existujú teda dve možnosti, parlamentné voľby sa viac konať nebudú alebo sa budú konať elektronickým hlasovaním, ktoré mu v prípade, že bude naďalej poslušným vykonávateľov pokynov, môžu zabezpečiť beztrestnosť a neobmedzene dlhé vládnutie.

O možnostiach korešpondenčného a elektronického hlasovania pod názvom elektronické voľby (e-voting, i-voting, online voting) už nahlas uvažuje aj Rada Európy. Na margo možnosti zavedenia elektronického hlasovania zaznelo v októbri z úst premiéra Igora Matoviča, aby sme boli v tomto priekopníkmi vo svete a posunuli sme sa tak do 21. storočia, do sveta technológií.

Je len otázkou času, kedy bude spustená oficiálne ako jediná volebná možnosť elektronické hlasovanie, pri ktorom si svetoví hráči s výsmechom budú dosadzovať oddaných gubernátorov svojich kolónií.

Ing. Iveta Michalíková je bývalá kariérna diplomatka

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

1/Redakcia CyberSec.sk  11.10.2020 Kybernetická bezpečnosť

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na zemav[email protected] UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2021

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár