Michalíková zo spolku Archa obvinila Zem&Vek a jeho vydavateľa

Ing.Michalíková zo Spolku Archa podala trestné oznámenie za článok na webovej stránke Z&V a polícii SR oznamuje:

„Dňa 9.4.2022 (tento údaj je nepravdivý, článok vyšiel 15.4.2022) na webe portála mesačníka Z&V uverejnili príspevok na adresu Ing. Michalíkovej a spolku Archa v ktorom uviedli nepravdivé údaje, že sú podvodníci a že dané združenie bolo založené na základe sfalšovanej listiny“.

Zem&Vek a vydavateľa sa Ing. Michalíková snaží obviniť z prečinu ohovárania. Skutočnosť je taká, že tento spolok vznikol skutočne na základe falzifikátov: konkrétne na základe sfalšovanej listiny Zápisnice zo zasadnutia Valného zhromaždenia Spolku Archa.

JUDr. Štefan Harabin k tomu už v septembri 2021 uviedol, že túto nezrovnalosť treba okamžite oznámiť na Generálnej prokuratúre aj na Ministerstve vnútra, aby v budúcnosti neexistovalo žiadne spájanie podvodnej činnosti s menom Tibor Eliot Rostas a Zem&Vek.

Zdôrazňuje sa pritom skutočnosť, že výhradne prostredníctvom tlačeného časopisu sa v auguste 2021 distribuovali tisíce členských prihlášok do Spolku Archa.

„V momente, keď som sa dozvedel o skutočných zámeroch osôb okolo Ing. Michalíkovej, okamžite som odstúpil a dištancoval sa od tohto typu bezcharakterných ľudí, ktorí zneužili Zem&Vek a falšovali listiny k založeniu občianskeho hnutia a bankového účtu, kam ľudia posielali členský príspevok vo výške 50 €“, uvádza vydavateľ Tibor Eliot Rostas.

Pre všetkých, ktorí sa cítite byť podvedení a Vaše očakávania od vkladu do Hnutia Archa sa nenaplnili, máte možnosť pýtať si peniaze späť. Pripomíname, že celá idea survivalistického hnutia Archa vznikla už v roku 2013 na pôde mesačníka Zem&Vek a osoby ako Ing. Michalíková túto myšlienku, názov aj symboliku vydávajú podvodne za svoju a zbierajú peniaze na peňažný účet Občianskeho združenia Spolok Archa.

*Na snímke Ing. Michalíková a falzifikát dokumentu zo stretnutia, ktoré sa v tomto zložení nikdy neuskutočnilo, no na základe tohto dokumentu vznikol Spolok Archa ako aj účet v Tatra banke.

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2022

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár