Vážené dámy, vážení páni,
na Slovensku, ktoré je geografickým centrom Európy, je spoločnosť prostredníctvom veľkých médií šíriacich brainwashing v rukách západného kapitálu zámerne rozoštvávaná proti sebe až do takej miery, ako sme mohli vidieť v reportážach najväčších televízií a médií aj tu v Číne – na nášho premiéra Róberta Fica bol spáchaný atentát. Hovoril som o tom aj s hovorcom ministerstva zahraničných vecí Číny a mnohými ďalšími predstaviteľmi jednotlivých provincií, ktoré som navštívil. Všade vyjadrili hlboký súcit s touto tragédiou.
Práve v čase môjho príchodu do Pekingu sa 16. a 17. mája uskutočnilo stretnutie prezidenta Čínskej ľudovej republiky Si Ťin-Pchinga s prezidentom Ruskej federácie Vladimirom Putinom, pričom len pár dní predtým prezident Si Ťin-Pching navštívil Maďarsko a Srbsko. Tieto záblesky svetla nám dávajú nádej, že partnerstvo s dnešnými novými veľmocami vytvorí lepšie podmienky pre multipolárny svet.
Drahí priatelia, túžbou nášho národa v centre Európy je žiť slobodný život hrdého Slovenska, hrdého na svoju tisícročnú históriu od čias Veľkomoravskej ríše. Sme mierumilovný národ a nikdy sme neútočili na iných, podobne ako nevedie dobyvačné vojny ani Čína ani Rusko. Máme zlé skúsenosti s totalitou, ktorá sa po páde Železnej opony začala vytvárať na Západe. Musím vás upozorniť, že Slovensko na konci druhej svetovej vojny bombardovali americké vzdušné sily. Máme zlé skúsenosti s NATO, ktoré nás ako komplicov vťahuje do vojenských konfliktov tak, ako v Juhoslávii v roku 1999, ako v Iraku a v Afganistane v roku 2003.
Myslím, že Čína má svoje vlastné skúsenosti s imperiálnym hegemónom už od čias ópiových vojen ale aj v súčasnosti ohľadne amerických záujmov na Taiwane, kde sa schyľuje k vyhroteniu situácie podobne, ako sa ju podarilo priviesť až do zástupnej vojny koalície Západu proti Rusku na Ukrajine.
Tento Západ sa dnes fanaticky vyzbrojuje a do ďalšieho z historických ťažení proti Rusku sa pokúša vtiahnuť aj Slovensko. My to práve vďaka informovanej verejnosti nesmieme dopustiť.
Milí priatelia, porozumenie, priateľstvo a svet bez vojen a utrpenia vzniká len vďaka diskusii a možnosti slobodne prejavovať svoj názor. Práve to je úloha slobodných médií na Slovensku otvorených k vzťahom s krajinami BRICS a Šanghajskej obchodnej spolupráce.
Čína je krajinou s najpresvedčivejšou dynamikou rozvoja, ktorý by však nebol nikdy možný bez mieru.
Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.
Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected].
UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.