Moskva odmieta neodôvodnené obvinenia Washingtonu a Berlínu

Foto: Facebook

Po nedávnych rokovaniach amerického prezidenta Joeho Bidena a nemeckej kancelárky Angely Merkelovej svetlo sveta uvidelo spoločné vyhlásenie, v ktorom znova zazneli obvinenia Ruska z agresivity jeho zahraničnej politiky, nepriateľskej činnosti, vyhrážky sankciami. Tón tohto vyhlásenia, ako aj reakcia amerických médií sa kardinálne odlišovali od vyhlásení prezidentov Ruska a USA po ich stretnutí 16. júna v Ženeve. Ruský veľvyslanec vo Washingtone Anatolij Antonov pre média komentoval spoločné,  voči Rusku nepriateľské, americko-nemecké vyhlásenie a novú, mimoriadne agresívnu protiruskú kampaň, do ktorej sa zapojili mnohí americkí politici, analytici a média. 

„Daný dokument vyvoláva vážne otázky a dokonca nepochopenie v oblasti politických útokov na adresu Ruska. Nepriateľský tón vo vzťahu k našej krajine zásadne protirečí duchu rokovaní dvoch prezidentov 16. júna v Ženeve“, podčiarkol ruský veľvyslanec. Jeho odpovede boli zverejnené aj na Facebooku.

„Pokusy prezentovať nás, ako agresorov a krajinu, ktorá uskutočňuje „zlomyseľnú“ činnosť, sa už dávnejšie stali vizitkou rusofóbov. Vyhrážky na našu adresu sú neodôvodnené a márne. Neprijímame podobnú rétoriku, takisto nemôžeme prijať prax nelegitímnych jednostranných sankcií. Mandát na podobné konanie má iba Rada Bezpečnosti Organizácie spojených národov“, pripomenul Anatolij Antonov.

Ruský diplomat zvlášť podotkol, že Moskva svojou dlhoročnou a čestnou spoluprácou s Európou a ďalšími spotrebiteľmi ruských uhľovodíkov dokázala, že je ozaj spoľahlivým partnerom. „Nikomu a nikdy sme nenanucovali naše dodávky, nevyužívali energetické zdroje ako nástroj politického nátlaku a nesnažili sme sa riešiť akési úzke konjunktúrne ciele, ktoré nám pripisujú. V týchto snahách nevidíme nič iné, ale iba nečestnú, nepoctivú konkurenciu“, zdôraznil ruský veľvyslanec.

„Stále opakujeme: výstavba Severného prúdu-2 a všetkých iných ruských exportných plynovodov a ropovodov je predmetom komerčných dohôd s tými štátmi, ktoré majú záujem o náš plyn. Rusko je pripravené dodávať toľko uhľovodíkov, koľko budú potrebovať spotrebitelia“, zdôraznil v závere ruský veľvyslanec vo Washingtone Anatolij Antonov.

Zdá sa, že Severný prúd-2 je nekonečný príbeh. Najprv niektoré európske krajiny, hlavne Poľsko, Veľká Británia, Ukrajina a tri pobaltské štáty, ako aj USA, sa snažili zabrániť výstavbe plynovodu, v súčasnosti robia všetko, aby prekazili jeho dokončenie a pohrozili, že na plynovod budú útočiť aj v budúcnosti. Budú vymýšľať rôzne obmedzenia a reštrikcie,  postihovať odoberateľov plynu a spoločnosti, ktoré sa budú podieľať na jeho distribúcii a servise plynovodu. Aj naďalej sa budú snažiť čo najviac poškodiť Rusko a európsko-ruský plynovod. Nič nové na svete.

Pre rusofóbov všetko ruské je ako červená handra pre býka počas koridy. Už aj vakcínu Sputník označili, vrátane slovenského ministra zahraničia, za hybridnú zbraň. Ak by sme sa napríklad na Štatistickom úrade SR pokúsili spočítať, koľko krát slniečkari a rusofóbovia prerazili dno, tak by sa asi zistilo, že je to sud, ktorý má nekonečný počet dien a boli prerazené už niekoľko desiatok krát… Určite nebudeme dlho čakať a slniečkari a rusofóbovia prerazia aj ďalšie dno…

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

Zdroj:

https://ru-ru.facebook.com/RusEmbUSA/photos/a.493759737501088/1642778035932580

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

 

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2022

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Leave a Reply