Múdri verzus hlúpi?

O korone, Covid-19 a celom dianí okolo pandémie, či správne označenie je plandémie sa povedalo a hlavne popísalo toľko, že to s veľkým náskokom predbehne i najčítanejšiu knihu dejín – Bibliu!

Je ale fakt, že spôsob komunikácie o Covid-19, forma, rétorika a imperatív sa v časovej osi zjavne mení. Dnes už ani nie je témou samotný fakt existencie korony či Covid-19, „veď predsa o tom sa nemusí diskutovať, to je iste jasné každému“, hovoria „všetci odborníci“, či politici – tí hlavne. Dnes je téma číslo jeden a je to snáď už jediná téma – očkovanie.

Nechcem popisovať chronológiu vyjadrení všetkých týchto „potentátov“, kto chce, tak ten si to pamätá. Ale v skratke – od tvrdenia – očkovanie je sloboda sme sa dostali k tvrdeniu, že i očkovaní budú ďalej nosiť rúška, možno i 50 rokov, až po tvrdenie, že bez tretieho, tzv. booster očkovania covid pasy nebudú ďalej platiť.

Čo ma ale v tejto chvíli zamestnáva je totálna polarizácia spoločnosti, dnes politikmi, ale už aj časťou verejnosti a ktorá je jednoznačne pripisovaná odporcom očkovania. Prehlasovanie ľudí – nás neočkovaných za poblúdencov, nahlúplych nevzdelancov je snáď z toho najmiernejšieho rožka. Poznáme i iné označenia, hlavne od tých najexponovanejších odborníkov a politikov.

Ráno čítam noviny a ajhľa – aj naša nesporná športová ikona – Petra Vlhová sa nechala počuť! To, že povedala – „ja som nešpekulovala a nečítala hlúposti a nechala sa očkovať“, to beriem. Veď neočkovaná by musela sezónu zabaliť a podľa môjho názoru má tak, ako každý jedinec právo rozhodovať o svojom očkovaní sama. Je to i názor všetkých nás neočkovaných ľudí. Očkovanie je súkromnou vecou každého občana! Chápem, Petra Vlhová má svoj dôvod na očkovanie. Ale ten dodatok, ktorý k vyjadreniu pripojila – „nevadí mi, ak ma vy neočkovaní budete odsudzovať, ale verím, že sa nad tým zamyslíte a prehodnotíte svoj názor“ –  tak ten mi určite vadí.

Kto jej povedal, že nám neočkovaným vadí, že ona, Petra Vlhová je očkovaná? Dostala uvedenie dôvetku príkazom za nový sponzoring, alebo jej to naozaj niekto nalial do hlavy a ona tomu verí a je presvedčená, že ona je taká múdra a je jej naozaj veľmi ľúto nás neočkovaných? A koniec koncov – je si taká istá, že ona je tá múdra a my sme tí hlúpi?

Keď si človek prečíta verejné vyjadrenia zástupcov oboch táborov, tak je jednoznačne vidieť, kto osočuje ten druhý tábor, kto brojí proti slobodnej vôli jedinca podrobiť sa experimentálnej genetickej “liečbe – terapii“ bez poznania dlhodobých účinkov „vakcín“, kto núti neočkovaných stále rigoróznejšími opatreniami do takmer (čo ešte nie je, asi čoskoro bude) povinného očkovania! Doteraz som nečítal žiadne nepekné vyjadrenia neočkovaných na adresu „tých múdrych očkovaných“. Čo sa ale v opačnom garde nedá povedať!

Taktika vedenia štátu a tých jedine správnych odborníkov pri animovaní ďalších más obyvateľstva stupídnymi očkovacími lotériami a platenými reklamami nemá podľa doterajších výsledkov očkovacej agitácie potrebnú odozvu. Potenciál na Slovensku v rámci podmieneného „dobrovoľného“ presviedčania spolu s ponúkaním koláčikov je vyčerpaný. Ale pokus o rozoštvávanie spoločnosti vychádza „našim otcom vlasti“ dokonale. Stačí mladým pošepkať, že na večierok či cestovať nepôjdu kvôli tým zadubencom neočkovaným, nepriateľom, v podstate škodcom, alebo všetkým nahovoriť, že neočkovaní ohrozujú očkovaných nakazením. Čo na tom, že už dávno je dokázané, že očkovaní jedinci môžu byť infekční rovnako, ako tí neočkovaní. Ale aj tak majú všetky výhody pohybu, návštev reštaurácii, či odpadnutie povinných testovacích orgií, veď sú očkovaní!

V tejto súvislosti sa podarila jedna smiešne smutná definícia tejto skutočnosti, je naozaj skvostná.

Definícia očkovacej propagandy: Teraz musia byť tí chránení očkovaní kvôli nebezpečenstvu nákazy ochránení pred nechránenými neočkovanými pomocou očkovania – ochrany, ktorá nechráni tých ochránených očkovaných pred neočkovanými nechránenými.

Všetko jasné? Zopár hlasov o nebezpečenstve polarizovania spoločnosti už zaznelo a napätie sa stále stupňuje. Tento moment si uvedomuje i vláda a aktívne podkuruje pomalej nenávisti voči nám neočkovaným. Že je to je dobrý recept si asi uvedomuje aj tých pár ešte reálne uvažujúcich odborníkov a politikov a na nebezpečenstvo upozorňuje. Avšak vláda túto taktiku chápe asi ako poslednú šancu relatívne jednoducho  zlomiť odpor tzv. antivaxerov. Pretože všetky vlády, ich pomocníci, či poskokovia sú definitívne otrokmi Big Pharma. Pred nedávnom uniknuté takmer kompletne začiernené zmluvy medzi výrobcami vakcín a štátmi, či EU hovoria jasne. Ani európski poslanci sa nedozvedeli podrobnosti zmlúv. Avšak uniknuté informácie o origináloch zmlúv vyplavujú na povrch neuveriteľné právomoci výrobcov vakcín a otrocké postavenie tých, ktorí to všetko platia! Teda štátov, ich vlád, ale hlavne nás, daňových poplatníkov, ktorých za naše peniaze nás donútia nechať experimentovať s našimi životmi.

Ťažko uveriteľné, ale na všetky tieto tvrdenia je dostatok dôkazov. Stupňujúci tlak na neočkovaných, ich kriminalizovanie, je vidno i na príkladoch pri vyvolaní škandálov v nákupných centrách. Neorúškovaní nakupujúci boli neustále blokovaní políciou pri odchode z obchodov, ale unisono ohlas v spoločnosti a v médiách z nich urobil hulvátov a opice, či vulgárnych provokatérov platených Ficom. Neustále pritvrdzovanie vládnych opatrení, ako zavedenie šialeného opatrenia s pokutami 1000 eur za urážku zdravotníckeho personálu situáciu  bude len vyostrovať.

Spoločnosť už je pomaly tak ďaleko, že sa verejne začnú osočovať tábory očkovaných a neočkovaných a my sa vrátime do obdobia stredoveku s náboženskými nepokojmi, či k situácii, ktorá ešte stále elektrizuje katolíkov a protestantov v Severnom Írsku.

Toto chce vyvolať táto nekompetentná, zákerná, skorumpovaná a za „lepšie Slovensko bojujúca“ vláda dosiahnuť? Zabudla na známe porekadlo, že kto seje vietor, žne búrku?

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

 

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

 

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2022

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Leave a Reply