„Mufty“ Martin Poliačik prehovoril: Ak imigranti budú šťastní, aj Európa bude šťastná a úspešná

· Čas čítania: 5 min.

Na Slovensku sa nový „muftystyle” začína šíriť ako zlá burina. Kto by nevedel o čom píšem, tak mufty je mohamedánsky vykladač koránu, akýsi moslimský právny úradník, nosiaci hustú bradu. Posledný známy slovenský „mufty stajlista“ z ulice, ktorý prehováral k národu, bol Dávid Straka. Tiež ako mufty vyzerá. Problém je jediný. Všetko čo hovoril, boli „fejky“, lebo ani netušil, o čom hovorí. Tým sa dnešní „mufty stajlisti“ evidentne vyznačujú.

Ďalší slovenský mufty prehovoril pred pár dňami v Európskom parlamente. Volá sa Martin Poliačik a len dodám, že ak by sa o niekomu nepáčilo, ako tohto odľuda nazývam, potom by som vám rada oživila pamäť a pripomenula, že prvé označenie „mufty“ dal politikovi pred dvadsiatimi rokmi slovenský mainstream, pretože tak s obľubou novinári volali Mečiara. A to aj napriek tomu, že Mečiar teda rozhodne – na rozdiel od Poliačika, ako mufty nevyzeral a od vykladača koránu mal rozhodne ďalej ako Poliačik.

Tento „zaujímavý” poslanec národnej zrady rečnil na schôdzi Aliancie liberálov a demokratov Európy, ktorej len mimochodom, Slovensko nie sme členom. Môžeme teda tento Poliačikov prejav zaradiť do skupiny rektoskopických. Ďakoval totiž v mene ALDE, ako by bol jej predsedom.

Na chodbe počas prestávok, ako každý správny mufty, naháňal Poliačik slečny, a keďže má slovanské korene (ani neverím, že som to napísala), padla mu do oka Ruska – rovnako dezorientovaná ako Poliačik. Bola to dcéra Borisa Nemcova, o ktorej náš mufty Poliačik napísal: „Jej otca, zavraždili predstavitelia Putinovho režimu. Vo vyšetrovaní tejto politickej vraždy nie je možné očakávať veľa spravodlivosti ani snahu o hľadanie pravdy. Počet politických väzňov v Rusku rastie a akákoľvek relevantná opozícia je zadupávaná už v zárodkoch. A ona, aj po tejto strašnej skúsenosti, chodí po svete a volá po podpore demokratizácie Ruska. Veľká sila a odvaha sa skrýva v tejto mladej žene.”

Nekomentujem, názor si utvorte sami, iba sa pýtam, prečo Poliačik nespomenul, že Slovensko sa zo všetkých postkomunistických krajín dnes Rusku podobá najviac, pretože politicky prenasledovaných a odsúdencov začína pribúdať aj na Slovensku. A možno, keby som ich začala preratúvať na počet obyvateľstva, tak Rusko ďaleko tromfneme. K veci iba dodám, že to bol práve Poliačik a jeho parlamentní spolupartajníci, kto za tzv. protiextrémistický zákon, na základe ktorého sú ľudia dnes prenasledovaní a sú porušované ich základné ľudské práva, zdvihol ruku v parlamente medzi prvými. Keby teda chcel, podobne ako slečnu Nemcovovú, chváliť odporcov politického prenasledovania na Slovensku, môže si vyberať, pretože po voľbách 2016 ich je na Slovensku ako maku.

Oveľa zaujímavejšie však je, čo Poliačik povedal na samotnej schôdzi, citujem: „V súvislosti s migráciou sme videli dosť obviňovania a ukazovania na niekoho prstom. Niektorí boli obvinení z toho, že spáchali niečo, čo je dnes príčinou problémov vo viacerých krajinách. Moslimovia boli obvinení z terorizmu. Viacerí boli obvinení, že robia príliš veľa, poprípade nie dosť. (…) Prezident Slovenskej republiky vo svojom poslednom prejave v slovenskom parlamente o rómskej populácii na Slovensku povedal, že pokiaľ Rómovia budú šťastní a úspešní, Slovensko bude šťastné a úspešné. Ja by som to rád rozšíril na utečencov v Európe. Ak utečenci budú šťastní a úspešní, Európa bude rovnako šťastná a úspešná. Bude v nej menej konfliktov, menej terorizmu, viac práce, viac možností, vzdelávania, viac kultúrnej a ideologickej výmeny.”

Zdroj: https://cs.wikipedia.org/wiki/Aliance_liber%C3%A1l%C5%AF_a_demokrat%C5%AF_pro_Evropu

 

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected].

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár