Na Slovákoch bude “vyskúšaná” vakcína na COVID-19

Foto: Shutterstock

Neblahé predtuchy, že slovenské októbrové celoplošné testovanie na COVID-19 bolo európskym experimentom ako prinútiť občanov k vakcinácii, sa napĺňa. Slovensko zjavne poslúži po druhý raz ako pokusné morča Európy. Poslanec Luboš Blaha sa zmienil o rozhovore vicepremiérky Veroniky Remišovej, v ktorom sa pochválila, že Slovensko bude jednou z vôbec prvých krajín, kde sa má spustiť masové očkovanie proti COVID-19. Minister zdravotníctva Marek Krajčí potvrdil, že plánom je zaočkovať aspoň 150 tisíc ľudí ešte do konca tohto roka, vakcínou, ktorú spoločne vyvíjajú farmaceutické spoločnosti Pfizer a BioNTech. Pozoruhodne vyznieva vzorka občanov, ktorí vakcínu dostanú vakcínu ako prví, v prvom rade očkovanie pre zdravotníkov a orgány, ktoré zabezpečujú podporné činnosti pri zvládnutí epidémie, napr. policajti, hasiči a pre osoby zabezpečujúce prevádzku základných činností štátu (dodávky energií a pod.). Vláda nepopiera, že sa očakávajú vedľajšie bezprostredné následky očkovania, preto pozornosť vzbudzuje táto vybraná vzorka. Štát potrebuje tieto profesie prioritne, preto je nepravdepodobné, že by ich ohrozil alebo dočasne vyradil z prevádzky.

Vynára sa teda otázka, budú tieto decembrové vakcíny iné, ako tie, ktoré použijú v druhej a v ďalších várkach na zvyšné obyvateľstvo? Nejde o dômyselnú stratégiu vlády, ako prinútiť občanov k dobrovoľnej vakcinácií? Nemôžu byť tieto vakcíny odlišné tak, aby prvé kolo vakcinácie vyvrátilo obavy občanov, ktorí majú nasledovať v ďalšom januárovom kole?

Predsedníčka Európskej komisie Ursula von der Leyenová vo videokonferencii uviedla, že rozdeľovanie vakcín do krajín Európskej únie by sa podľa nej mohlo reálne začať v apríli 2021. Ak teda zvyšok Európy začne byť vakcinovaný až v lete 2021, prečo občania Slovenska už v decembri 2020? Vakcíny prídu na Slovensko očividne priamo z laboratórií po prvých pofidérnych klinických skúškach. Podľa tohto plánu je zrejmé, že na Slovensku budú otestované účinky vakcíny a spôsob, ako prinútiť prvých občanov k vakcinácii. Ak Matovič siahol pri testovaní po najdrastickejších metódach, aby dosiahol čo najvyššiu účasť, už dnes nás môžu obchádzať mdloby, aké donucovacie prostriedky použije, aby ulahodil pokynom z riadiaceho centra bruselských úradníkov a nemeckej centrály.

Celá Európa sa bude opäť prizerať a sledovať v televíznych prenosoch výsledky experimentálneho očkovania slovenskej populácie.

Popri skutočnosti, že tentoraz nebudeme len pokusnými objektami verejného špárania v nose, ale priamo vakcínami, okolo ktorých sa množia rôzne pochybnosti. Kým bežné liečivá dosahujú pre peňaženky bežných Slovákov astronomické sumy, vakcína bude záhadne zadarmo. Pozor, síce zadarmo, ale farmaceutický priemysel odmieta brať zodpovednosť za možné následky. Podľa slov Mareka Krajčího si farmaceutická firma netrúfa v situácii takého rýchleho vývinu vakcíny zobrať riziko na seba. Takže štát opäť vybrakuje peňaženky občanov, aby podporil miliardové zisky farmaceutického priemyslu a zakryl ich následky z daní slovenských občanov, vytvorením fondu pre obete očkovania. Štát láskavo dovolí občanom možnosť v prípade ochrnutia dieťaťa, či úmrtia v rodine, podať žalobu, vraziť tisíce eur do právnikov, aby sa  celé desaťročia súdili a dokazovali, že ich smrť bola skutočne spôsobená vakcínou, aby dostali pár sto eur. Krutý výsmech priamo do očí občanov.

Pri dôkladnom štúdiu stránok Európskej únie zaujme informácia: „Brusel podpíše kontrakt na 160 miliónov dóz  e x p e r i m e n t á l n e j  koronavírusovej vakcíny od firmy Moderna.“ Ďalej uvádza, že vakcíny budú použité v krajinách západnej Európy a Belgicko ich bude distribuovať po Európe a Afrike. Zdá sa, že Matovičov prvý laboratórny pokus na občanoch povzbudil aj britského premiéra Borisa Johnsona, ktorý rozhodol, že britských občanov podrobí prvému kolu experimentálnej vakcinácie. Portál britskej stanice BBC informoval, že Spojené kráľovstvo ako prvá krajina na svete oficiálne schválila očkovaciu látku proti ochoreniu COVID-19 od Pfizeru a BioNTechu na všeobecné použitie. Očkovať ňou začnú už na budúci týždeň.

Ak si teda zhrnieme fakty, slovenskí občania ako jediní občania Európskej únie bez akéhokoľvek odporu obstáli v testoch poslušnosti, aj najhlbšieho poníženia ľudskej dôstojnosti, aby tentoraz čelili skúške naostro. Skúške, kedy namiesto dlhodobého pokusu na zvieratách, budú pokusnými zvieratkami oni sami, v ostrom rozpore so samotným Norimberským kódexom. A ostáva len na občanoch, či sa podrobia alebo konečne vezmú svoje osudy do vlastných rúk.

Ing. Iveta Michalíková je bývalá kariérna diplomatka

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

Zdroje:

1./ Časový harmonogram opatrení EÚ, ec.europa.eu

2./ Johnson: Vakcíny proti Covid-19 nám umožnia návrat k normálnemu životu, Infovojna, 2.12.2020

3./ EU says first virus vaccinations possible by Christmas, Triblive.com, 25.11.2020

4./ Koronavírus: Pfizer nechce špekulovať, kedy dodá prvé vakcíny. Očkovať sa bude postupne a v dvoch dávkach, aktuality.sk, 30.11.2020

5./ Štáty EÚ posilnia koordináciu covidového testovania a trasovacích aplikácií, Denník N, 29.10.2020

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected] UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2022

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Leave a Reply