Nanotechnológie v medicíne: značný potenciál i riziká

· Čas čítania: 2 min.
Foto: Shutterstock

Multimiliardárovi Billovi Gatesovi, sivej eminencii Svetovej zdravotníckej organizácie, sa na prelome starého a nového roka začal plniť mokrý sen. Ukazuje sa, že celosvetová koronavírusová hystéria mu nádherne zúročí investície, ktoré vložil do kampane za vakcináciu ľudstva proti koronavírusu SARS-CoV-2, ako i do akcií producentov očkovacích látok.

Ak tento finančný špekulant a trubadúr farmaceutických kartelov hovorí o ľudstve ako celku, vôbec nepreháňa. Už pred štvrťstoročím sa mu ako šéfovi spoločnosti Microsoft podarilo vydobyť si operačným systémom Windows dominantné postavenie na svetovom trhu v segmente osobných počítačov. Prenikol ním aj do výpočtového vybavenia firiem a úradov a stal sa globálnym hráčom na poli výpočtovej techniky oveľa skôr, než začal rozťahovať svoje chápadlá do bioinformatiky, biogenetiky a biofarmakológie.

„Ľudstvo nikdy nemalo naliehavejšiu úlohu než vytvoriť kolektívnu imunitu proti koronavírusu,“ napísal na svojom blogu 30. apríla, keď svet zachvátila mediálne podnecovaná koronavírusová panika. Vystrašené ľudstvo bolo na jar 2020 dostatočne naprogramované na to, aby prijalo vyššie citovanú Gatesovu tézu. Hoci to explicitne nezdôraznil, mal na mysli kolektívnu imunitu získanú výlučne technickými prostriedkami, a nie odvekým prirodzeným spôsobom. Tučnými písmenami aj v podtitulku konkretizoval, ako sa taká imunita má dosahovať: „Treba vyrobiť a distribuovať najmenej sedem miliárd očkovacích látok.“ A pokračuje spresnením, z ktorého naskakuje husia koža: „Na zastavenie pandémie musíme poskytnúť vakcínu takmer každému obyvateľovi planéty.“

Súdiac podľa toho, s akou vehemenciou sa vlády desiatok krajín sveta hneď po vianočných sviatkoch pustili do masového očkovania svojich občanov, zrejme si koncom apríla vzali k srdcu dobrú radu tohto „dobrodinca ľudstva“. Posúril ich k urýchleniu schvaľovacích procedúr, aby sa vakcína čo najskôr dostala k viac ako 7 miliardám ľudí.

 

Nanotechnológie v očkovaní

K 1. júlu 2020 mala zemeguľa takmer 7,8 miliardy obyvateľov. Znamená to, že „ľudomilný“ Bill Gates a klanovo-korporatívne mocenské kruhy, ktoré za ním stoja, pracujú pod záštitou WHO na tom, aby sa očkovacím vpichom smel vyhnúť ozaj len málokto. Vakcinačný marketing v mienkotvorných masmédiách a na sociálnych sieťach preformátoval počas uplynulého roka informačné pole do takej miery, že namiesto otázky, či očkovať, sa vedú prakticky len debaty o tom, čím očkovať. Technokratický prístup ku konfrontácii s koronavírusovými ochoreniami dnes uprednostňujú všetky členské štáty WHO. Odlišujú sa len väzbami na biofarmaceutické klany a v nich je momentálne alfa samcom kartel presadzujúci takzvané mediátorové RNA (mRNA) vakcíny….

AUTOR: Patrik Sloboda

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2021

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár