„Naočkujte ich v spánku,“ filipínsky prezident Duterte navrhuje nový spôsob riešenia odmietania očkovania

Filipínski ninja lekári sa možno čoskoro budú vkrádať do domovov neočkovaných proti Covid-19, aby ich zaočkovali počas spánku. Prinajmenšom toto je nápad prezidenta. Neortodoxný prístup k zvýšeniu zaočkovanosti propagoval Rodrigo Duterte počas svojho posledného pondelkového vystúpenia „Talk to the People“. “Viem, že veľa ľudí stále váha,” povedal prezident, citujú ho miestne médiá. Nájdite ich teda v ich domovoch. Vstúpte do ich domov a očkujte ich, kým spia. Koniec príbehu. Prezident dodal, že je pripravený osobne viesť nočné imunizačné nálety.

Návrh, ktorý vyslovil, bol dúfajme len vtip ktorým sa filipínsky prezident pokúšal presvedčiť verejnosť, aby si dala vakcínu. V rámci toho istého programu prevzal Duterte osobnú zodpovednosť za neschopnosť svojej vlády zabezpečiť dostatok dávok na rýchlejšie zavedenie vakcíny na začiatku tohto roka. Poznamenal však, že aj obmedzená kampaň podporila šírenie choroby. Tichomorský ostrovný štát zahájil svoj imunizačný program proti Covid-19 v marci pomocou čínskej vakcíny Sinovac. Duterte predtým obviňoval bohaté národy, že hromadili dostupné dávky a nechali za sebou krajiny ako Filipíny.

Odchádzajúcemu prezidentovi nie je cudzie ani používanie drsných metód na riešenie rôznych problémov. Neslávne ho predstavil násilný policajný zákrok proti drogovým trestným činom, ktorý podľa kritikov predstavoval hromadné mimosúdne zabíjanie. Začiatkom tohto mesiaca ministerstvo spravodlivosti uviedlo, že 154 policajtov zapojených do vojny proti drogám môže čeliť trestnému stíhaniu za prekročenie právomocí. Medzinárodný trestný súd, ktorý vedie vlastné vyšetrovanie tvrdí, že rozsah údajných policajných zločinov bol oveľa vyšší, pričom počet obetí sa rátal na desaťtisíce. Duterte už skôr navrhol prístup zameraný na neodmietnutie očkovania. V júni povedal, že tí, ktorí sa nezaočkujú, by mali opustiť krajinu, alebo by mali byť uväznení a naočkovaní násilím. Nechám vás zatknúť, potom vám injekčne podám vakcínu do zadku,” varoval vtedy.

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

Zdroj: ‘Jab ‘em in their sleep’: Philippines’ Duterte proposes new way of tackling vaccine hesitancy, rt.com, 12.10.2021

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected] UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2022

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Leave a Reply