NATO nevie skryť svoju prehru

Ak by som mal zhodnotiť výročnú schôdzku NATO k 75. výročiu jej vzniku, stačí krátka veta: „Ďalšia zrada svetovládcu.“

Takto postupujú USA s každým štátom a národom, ktorý sa hodí do ich sebeckých a krvavých plánov, ako vládnuť svetu. Príkladov ich „priateľstva“ je naozaj veľké množstvo. Chcem sa však sústrediť na nášho suseda Ukrajinu. Zákerný plán, ktorý pripravili USA a Spojené kráľovstvo, bol naozaj namierený od počiatku na vojenské napadnutie Ruskej federácie. O nič iné nikdy nešlo. Obyvateľov Ukrajiny huckali proti všetkému ruskému desiatky rokov. Pestovali novú fašistickú ideológiu, Ukrajinu financovali a vyzbrojovali.

Z morálneho hľadiska sú to z úst USA voči Ukrajine, Rusku a celému svetu, otvorene povedané, vývratky. Z hľadiska medzinárodného práva ide o jasnú nedovolenú agresiu podľa ustanovení Charty OSN, proti ktorej sa má právo každý národ brániť. Tak sa od roku 2014 najprv bránil ruský národ žijúci vo východnej časti Ukrajiny. Neskôr po oficiálnom diplomatickom uznaní Doneckej a Luhanskej republiky, ako aj Chersonskej a Záporožskej oblasti zo strany Ruskej federácie (obdobne ako pri Republike Krym) a po ich následnom priradení k nej vstúpila Ruská federácia vojenskými silami v obmedzenej forme tzv. špeciálnej vojenskej operácie na ochranu svojho územia a občanov. Proti Rusku bojuje fašistickými zverskými oddielmi banderovcov, vojenskými špecialistami, vehementne všetkou možnou výzvednou a vojenskou technikou Západu na strane USA dodnes vyše 50 štátov Európy a sveta. Plán im nevyšiel. Tu by sme mohli aj skončiť, keby nebolo v plánoch USA vojensky zničiť celú Ruskú federáciu, zvrhnúť jej politické vedenie v Moskve a rozdeliť si medzi sebou jej územie pre jeho nesmierne prírodné bohatstvo.

Výročné stretnutie NATO sa nestalo ničím iným ako prejavom presýtenosti a sklamania z neúspechov na vojenskom a politickom poli USA a Ukrajiny vo svete. Najvýznamnejším v tejto súvislosti je však zrod úplne nového svetového poriadku na strane spojenectva najmocnejších štátov sveta. BRICS sa ako rozrastajúca mierová organizácia pod ideologickým vedením najmä Ruskej federácie a Číny stal novým svetovým politickým fenoménom. Rúca sa s veľkou rýchlosťou sila a vplyv amerického dolára ako prakticky jedinej celosvetovej zameniteľnej meny. Rúca sa povesť USA ako najsilnejšej a jedinej „správnej“ veľmoci sveta. Rúca sa postavenie mnohých významných medzinárodných organizácií, z ktorých viaceré boli vytvorené iba s jediným cieľom: kontrolovať ostatné štáty a prinútiť ich k poslušnosti USA a anglosaskému svetu. Porušovanie medzinárodného práva sa stalo koníčkom západných štátov a štátikov. Napríklad nezákonné hospodárske a politické sankcie bez predchádzajúceho povinného rozhodnutia Bezpečnostnej rady OSN. Otvorené vyhrážanie sa použitím ozbrojených síl a reálnym vojenským ničením „neposlušných“ štátov. Politické a diplomatické vykrúcanie rúk suverénnym alebo polosuverénnym štátom sveta tak, ako to momentálne vyhovuje USA. V podstate slepá nadutosť a tuposť politiky USA je už pre ostatný svet neprijateľná. To všetko spôsobilo obrat v myslení národov sveta. Nastal proces nezvratných zmien vo svetovej politike. Svet dnes smeruje k novej architektúre spolužitia. Bez vydierania, so zaistením bezpečnosti pre každého, malého aj veľkého, svet spolupráce na základe dobrovoľnosti, vzájomnej výhodnosti, rozvoja najmodernejších technológií. Svet, ktorý už ne-
chce jediného svetového policajta, ktorý vyžaduje úctu a ochranu vlastných oprávnených národných záujmov každého.

Ako som už písal v mnohých mojich predchádzajúcich článkoch, svet bude veľmi skoro stáť na pevných základoch – po návrate k rešpektovaniu základných princípov medzinárodného práva. Vidíme množstvo pozitívnych zmien: odmietnutie zvráteností LGBTI normálnou ľudskou morálkou, ktorá je vo svete pestovaná po tisíce rokov, odmietnutie násilia, kolonizácie, vidíme podporu normálnej rodiny, zdravia, športu, kultúry, dobrých obchodných a možno povedať v mnohom aj priateľských vzťahov medzi národmi.

AUTOR: Štefan Harabin

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2026

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár