Nebyť núdzového stavu, použitie vakcín COVID-19 s obsahom GMO by bolo v EÚ zakázané

· Čas čítania: 2 min.

Štátny ústav na kontrolu liečiv (ŠÚKL) vo svojom dokumente „Vývoj vakcín na prevenciu ochorenia COVID19“ uvádza, že akékoľvek látky, ktoré obsahujú GMO zložky sú v EÚ zakázané: tu tu.

Preto vzniklo nariadenie Európskeho parlamentu a rady (EU) 2020/1043 z 15. júla 2020 o vykonávaní klinického skúšania liekov na humánne použitie určených na liečbu alebo prevenciu ochorenia spôsobeného koronavírusom (COVID-19), ktoré obsahujú geneticky modifikované organizmy alebo z nich pozostávajú a o dodávaní týchto liekov na základe, ktorého sa pre klinické skúšania vakcín na prevenciu ochorenia COVID-19 (a tiež pre liečbu ochorenia COVID-19), ktoré obsahujú GMO alebo z nich pozostávajú, dočasne povolí výnimka od určitých ustanovení smernice o GMO: tu.

Výnimka sa navrhuje uplatniť len na obdobie, počas ktorého sa situácia spôsobená ochorením COVID-19 bude považovať za núdzový stav v oblasti verejného zdravia a len na činnosti potrebné počas klinického skúšania a na použitie v núdzových prípadoch v súvislosti s ochorením COVID-19.

Všetky vakcíny používané na Slovensku vrátane Sputnik V obsahujú geneticky modifikované organizmy alebo látky vytvorené genetickou modifikáciou. Keďže aktuálne prebieha záverečná fáza klinického testovania vakcín na COVID-19 je nevyhnutná existencia núdzového stavu.

Nebyť núdzového stavu, použitie vakcín COVID-19 s obsahom GMO zakazuje samotná EÚ.

Aktuálne stále prebieha klinické testovanie vakcín. Toto je umožnené v EÚ len vďaka smernici z leta 2020, ktorá povoľuje GMO počas výnimočného stavu – núdzového stavu. GMO, ktoré obsahujú vakcíny na COVID-19 sú v EÚ zakázané. Nebyť tejto smernice z leta, použitie vakcín by bolo zakázané v EÚ. Preto je na jej podávanie potrebný núdzový stav. Čiže pokiaľ sa očkuje, je potrebný núdzový stav. Preto ho všetky štáty predlžujú. Núdzový stav tu nie je na ochranu občanov, ale na možnosť podávať experimentálne vakcíny s GMO a ich klinické testovanie na občanoch.

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

Zdroj: Núdzový stav je nutný pre podávanie vakcín, lebo ich použitie zakazuje priamo smernica EÚ, Inenoviny.sk, 9.3.2021 + Iné noviny facebook 9.3.2021

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected] UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2021

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár