Neoliberálni korzári s nožom v ústach a americkým pasom

Venezuelskí neoliberálni demokrati tolerujú vypaľovanie inštitúcií, pouličné násilia, vraždy, útoky na vojenské objekty, zločinnosť násilníkov ospravedlňujú neznalosťou zákona a nevadí im, že v mene demokracie sú páchané obrovské škody na venezuelskom národe. Nie sú ochotní poučiť sa z histórie od niekoho iného. Možno to je dôvod, prečo bohatí vo Venezuele stále bohatnú a chudobní sú stále chudobnejší.

V devätnástom storočí sa mladý Vincent van Gogh pýtal sám seba, prečo si ho chudoba vybrala za svoju obeť. Obvinil z toho osud. Dnes osud ničí venezuelskú spoločnosť, pretože neoliberálna opozícia cez terorizmus a ukradnutý vrtuľník útočiaci na najvyšší súd dostala do revolucionárskeho varu milióny Venezuelčanov.

Niektorí oponenti dnešnej, demokraticky zvolenej vlády, chrliaci oheň na chávistov (pokračovateľov ideológie Huga Chávesa), ktorí nenávidia Madura, strieľajú z okien drahých štvrtí a zabíjajú svojich ľudí, aby svet videl obete venezuelského Majdanu.

Keď prišiel Odyseus a jeho posádka na ostrov Aiaia, čarodejnica Kirké zmenila jeho družinu na sviňe, aby Odyseus zabudol na svoju minulosť. Dnes pomyselná Odyseova loď zakotvila pri venezuelských brehoch, Kirké zmenila na svine neoliberálnych opozičníkov a ten kto má zabudnúť na svoju históriu, je venezuelský ľud. Západné mocnosti po Ukrajine, kde farebná revolúcia zabíja dodnes, vedú revolúciu vo Venezuele.

Stalo sa to už v Španielsku v júli 1936 a odvtedy sa píše, že španielska občianska vojna (Guerra Civil Española) patrila k najkrvavejším, ale aj najneprehľadnejším konfliktom 20. storočia. Stalo sa to tiež aj v septembri 1973, kedy sa západné demokracie rozhodli zničiť v Čile Allendeho a Ľudovú frontu a deje sa to znovu vo Venezuele.

Nedávno vtrhla do venezuelského parlamentu polovojenská skupina a napadla opozičných poslancov. Fotografie tohto aktu boli prezentované po celom svete ako dôkaz Madurovej agresie. A kto sa postaral o to, aby obleteli za 24 hodín svet? Predsa mainstream. Celé sa to udialo v deň venezuelskej nezávislosti. Aké obrovské náhody…

Maduro na „druhej strane barikády” bojuje férovejšie. Snaží sa odstrániť hospodársku krízu a vybavil pomoc z Ruska. Na Wall Street dokonca zaznela informácia, že skupina Goldman Sachs kúpila od venezuelskej vlády tzv. „hladové dlhopisy” za cenu 865 miliónov dolárov, čo je ďalšia výrazná finančná pomoc vo venezuelskej kríze.

Neoliberálny model Nového svetového poriadku teda nefunguje. A tak víťazstvo sa každým dňom stáva jasnejšie, lebo v uliciach Caracasu sa stále darí držať prevahu Nicolásovi Madurovi. A opoziční venezuelskí politici – ako korzári, ktorí sa vylodili na brehoch Venezuely s nožom v ústach a americkým pasom, prídu pravdepodobne o všetko. Je to len otázka času.

 

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected].

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2021

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár