Nezaočkovaným vojakom hrozí Naď vyhadzovom

Minister obrany Jaroslav Naď (OĽaNO) je nespokojný so zaočkovanosťou príslušníkov Ozbrojených síl SR. Je na úrovni niečo nad 55 percent a Naď avizuje, že spraví všetko preto, aby sa zvýšila. Preočkovanie v OSSR proti covid-19 musíme zvýšiť! My máme niečo nad 55%, Česi vyše 85%. V čom sú českí vojaci rozdielni od našich?, pýta sa na svojom facebookovom profile Jaroslav Naď.

Minister pripomenul, že na Slovensku máme aktuálne 30 chorých vojakov, zatiaľ čo v Českej republike sú chorí dvaja vojaci, pričom máme ozbrojené sily menšie o polovicu. Očakávame zásadné zhoršenie situácie v celej krajine práve kvôli nezaočkovaným ľuďom a na to musia byť naše ozbrojené sily pripravené, a to nielen materiálne a výcvikom, ale aj zaočkovaním.

Naď sa vyjadril aj ku vojakom, ktorí očkovanie odmietajú a nazval ich mudrlantmi.

No a na záver, zachytil som také “múdrosti”, ktoré vraj šíria niektorí nezaočkovaní vojaci, že “však nech sa kľudne očkujú tí, čo sú blbí, že aspoň budú všetku ťažkú robotu robiť iba zaočkovaní a nezaočkovaní budú mať pokoj.” Nuž, tak toto môžem rovno mudrlantov upozorniť, že pokiaľ budú odmietať plniť stanovené úlohy, resp. nebudú spĺňať podmienky na ich splnenie, napríklad vo forme absolvovania schválenej očkovacej schémy pred ich nasadením do zahraničných operácií, atď., vyriešime to s nimi veľmi rýchlo. Spôsobov aj v rámci existujúcej legislatívy je až až. Na každé miesto vojaka máme takmer 10 uchádzačov, časy, keď sme brali všetkých a museli ich silou-mocou udržať v systéme sú už dávno preč…

Pripomíname, že do zahraničných operácií budú po novom vysielaní iba očkovaní vojaci. Slovenský rezort obrany doplnil vakcínu do očkovacích schém. Povinná bude pred odchodom na misiu kdekoľvek na svete. Pre médiá to potvrdil minister obrany Jaroslav Naď (OĽANO). Na druhej strane treba povedať, že ministri krajín, kde Slovenskí vojaci pôsobia žiadajú očkovanie ako je tomu v prípade Lotyšska.

„Každý vojak, ktorý odchádza do operácií a misií, musí už dnes povinne podstúpiť očkovaciu schému. Dostáva rôzne vakcíny na rôzne druhy ochorení. My sme zaradili aj vakcínu proti COVID-19 medzi vakcíny, ktoré musia byť realizované pred odchodom na každú operáciu,“ vysvetlil minister. O povinnom očkovaní vojakov pôsobiacich na Slovensku rezort podľa Naďa neuvažuje, aspoň takto sa vyjadril minister koncom júla.

Tlak na očkovanie je neprehliadnuteľný vo viacerých krajinách EÚ. Otázkou zostáva, čo by bolo jeho výsledkom v prípade, že takmer polovica našej armády očkovanie odmietne. Aj keby sme neočkovaných vojakov nahradili očkovanými nováčikmi, nie je vojak ako vojak a na niektoré pozície v armáde je potrebný dlhší výcvik a skúsenosti.

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

Zdroje:

  1. Jaro Naď, Facebook,20.9.2021
  2. Vojakom, ktorí sa odmietnu dať zaočkovať, hrozí Naď až vyhadzovom, pravda.sk,9.2021
  3. Do zahraničia budú vysielaní len očkovaní vojaci, potvrdil Naď, hnonline.sk, 31.07.2021
Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected] UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2021

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár