Nový rakúsky premiér je zo starého „slobodomurárskeho“ rodu

Foto: Schloss Rosenau

Rotariánsky tajomník ministerstva zahraničných vecí Martin Klus (SaS), ako je už u plagiátorov zvykom, našiel inšpiráciu v tyranomurárskom prístupe susedov a navrhuje pri zhoršení „pandemických“ čísel nariadiť neočkovaným zákaz vychádzania.

„Dnes meetingy v US Kongrese a prednáška pre The Rotary Club Washington D.C… Takéto podujatia dobíjajú baterky,“ napísal Ivan Korčok na svoju sociálnu nástenku 10. apríla 2019 ešte ako slovenský veľvyslanec v USA a priložil fotografiu dekrétu čestného členstva v Rotary International. Prvý Rotary klub založil v roku 1905 v Chicagu právnik Paul P. Harris, keď usporiadal schôdzku s obchodníkom s uhlím Silvesterom Schielom, banským inžinierom a slobodomurárom Gustavom E. Loehrom a krajčírom Hiramom E. Shoreyom. Vybrali názov Rotary, pretože miesta schôdzí klubu rotovali. V roku 2006 mal Rotary International viac ako 1,2 milióna členov vo viac než 32000 kluboch v 200 štátoch.

Dňa 21. apríla 2020 publikoval poslanec Smeru Ľuboš Blaha na sociálnej sieti video s titulkom Ovládla rezort zahraničia americká sekta?, kde o Rotary uviedol, že je to americká mimovládka fungujúca podobne ako kedysi slobodomurári – bohatí biznismeni, ktorí prenikajú do štátu a majú zastúpenie aj v Matovičovej vláde. Blaha menoval Korčoka a Klusa a pýtal sa, či to nie je to ohrozenie národnej bezpečnosti. Štátny tajomník rezortu diplomacie na ministerstve zahraničia, saskár Martin Klus je totiž takisto rotarián. „Rotariáni, to sú najmä skvelí priatelia …ktorí nezištne pomáhajú na celom svete. Som hrdý, že som súčasťou tejto veľkej rodiny,“ vyznal sa po vzore Korčoka v júni 2019 na svojom profile.

Ako nedávno Klus uviedol, viaceré krajiny EÚ už predstavili režim sprísnený pre neočkovaných a zvýhodňujúci očkovaných. „V čiernych okresoch tí, ktorí sú zaočkovaní doplácajú na tých nezodpovedných, ktorí zaočkovaní nie sú. Ja osobne si myslím, že to nie je správne, pretože už keď máme zaočkovaných ľudí v čiernych okresoch a nemôžu ísť do fitnescentra alebo do reštaurácie, tak potom je otázka, že ako motivovať ľudí, aby sa nechali zaočkovať,“ povedal.

Klus chce navrhnúť, že ak by sa situácia zhoršila na toľko, že by sa okres dostal do čiernej farby, tak by pre očkovaných neplatili také prísne opatrenia. Podľa neho by to pre ľudí bola pozitívna motivácia, aby sa zaočkovali. Dátum zmeny opatrení zatiaľ nie je stanovený. Klus verí, že by sa to po sviatkoch mohlo zmeniť. „Vždy pred rokovaním konzília sme informovali našich partnerov o tom, aké sú opatrenia v susedných krajinách. Keď počujeme tie termíny v Rakúsku, je to 1. november, viaceré opatrenia boli zavedené napríklad vo Francúzsku alebo v Taliansku s platnosťou smerom ku sviatkom a k Vianociam, tak sa dá predpokladať, že aj my sa budeme týmto zaoberať, čím viac budú pribúdať ľudia pozitívne testovaní formou PCR testov,“ doplnil.

Rakúsko od 1. novembra sprísňuje opatrenia aj pre zamestnancov, ktorí sa budú musieť preukázať vo svojom zamestnaní očkovaním, testom alebo potvrdením o prekonaní koronavírusu. Približne 50-tisíc Slovákov aktuálne pracuje v Rakúsku, ktorých sa opatrenia budú týkať.

Pri „dobrovoľnom“ celoplošnom testovaní obyvateľov Slovenska na koronavírus na Halloween a Dušičky pred rokom na požiadanie slovenských rotariánov v čele ministerstva zahraničných vecí pomáhali aj príslušníci rakúskych ozbrojených síl. Korčok vtedajšieho rakúskeho ministra zahraničných vecí Alexandra Schallenberga požiadal o pomoc, do ktorej sa zapojilo presne 33 rakúskych vojenských medicínskych profesionálov, pričom najrozšírenejší, škótsky rítus slobodomurárstva má 33 stupňov. Predok rakúskeho ministra gróf Leopold Christoph von Schallenberg úplnou náhodou v 18. storočí zriadil na svojom zámku Rosenau v južnom Rakúsku slobodomurársku lóžu a dnes je tam Rakúske múzeum slobodomurárstva.

Takisto len neuveriteľnou náhodou sa po vypuknutí škandálu a následnom odstúpení rakúskeho premiéra Alexandra Kurza stal jeho nástupcom práve slobodomurársky minister Schallenberg.
Je úžasné mať priateľov nezištne pomáhajúcich zaviesť celosvetový apartheid, zvýhodňujúci slabochov a prostáčikov s experimentálnou krvou. Naozaj môže byť usvedčený plagiátor Klus hrdý, že je súčasťou takej veľkej tyranomurárskej rodiny. Koncom mája v nej navyše privítal prírastok, 3-kilogramového syna Leonarda. Nuž, všetkého dočasu.

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

Zdroje:
1./ Ivan Korčok, júnové číslo Zem&Vek
2./ Martin Klus navrhuje, aby sa Slovensko inšpirovalo pri úprave COVID automatu susedným Rakúskom, noviny.sk, 27. 10. 2021

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected] UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2022

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

One Response

  • Dúfam, že Ježiško je zaočkovaný, lebo na Vianoce nebude smieť rozdávať darčeky!
    Ja úprimne ďakujem všetkým zaočkovaným, ktorí prejavili hlbokú starosť o moje zdravie a dali sa zaočkovať. Dúfam, že im táto obeta neuškodí, a že by snáď vytrpeli aj rovnaké zaobchádzanie (zákazy) aké budú mať neočkovaní – v tomto s nami nechcú byť solidárni?

Leave a Reply