O zdravie tu nejde. Zlyhali ste!

Foto: zvtv

Niekto prežije, niekto zomrie a všetci sa musíme vysporiadať s dvoma súdmi.

O zdravie tu nejde. Komu vlastne patríme? Máme právo na integritu, rozhodovať o svojom tele, sme ľudské bytosti alebo majetok vyššej moci?

Prečo píšem vetu „Zlyhali ste!?” Pretože existuje pár jednoduchých riešení, ktoré nie sú v záujme a doteraz neboli uplatnené v praxi počas žiadnej „vlny“ pandémie. Sú pred našimi očami. Každý si ich uvedomuje. Ešte aj obyčajný človek, občan, matka, otec, starí rodičia a všetci odhliadnuc od spoločenského postavenia a vzdelania. Každý, úplne každý. A predsa chorí ľudia ostávajú napospas, bez pomoci a končia v ťažkých stavoch, z ktorých niet úniku. Bez liekov, bez podpory, bez liečby.

V bodoch zhrnuté, o čom vie každý, iba mocní nie. Návrh na jednoduchý manažment:

1. Prevencia a podpora zdravého životného štýlu. Vytvoriť program a odporúčania pre rizikové skupiny. Univerzálny vitamínový balíček pre obyvateľstvo spolu s celoštátnym protokolom, ktorý by mali všetci zdraví vopred. Bod 1 by mal adekvátnu podporu médií.

2. Vytvoriť systém liečenia od prvého momentu a zníženie náporu na nemocnice. Včasná liečba so všetkými vyšetreniami zabezpečená aj špecializovanými ambulanciami okrem ambulancií prvého kontaktu. Biochemický rozbor krvi, RTG v prípade klinických ťažkostí, iné vyšetrenia podľa potreby, predpis liekov podľa stavu nielen telemedicína na doma, non-stop poradenská covid linka, protokol s presným postupom podľa štádia ochorenia. Vyhnúť sa komplikáciám, prípadnej bakteriálnej koinfekcii.

3. Testovanie s výsledkom v deň testovania pre možnosti včasnej liečby. V miestach testovania majú existovať lekárne aj špecializované ambulancie. Zabezpečiť špecializovanú prepravu pozitívnych.

4. Informovaná verejnosť pomocou grafických profylaktických protokolov a možnostiach profylaxie a prevencie, prípadne včasnej aj pokročilej liečby z domu. Každý občan SR disponuje týmto dokumentom.

5. Etika lekára. Lekár nesmie neošetriť pacienta, zastrašovať, byť neprofesionálny (nevhodné poznámky voči pacientovi) a vytvárať nátlak. Lekár nesmie zneužívať svoje postavenie a frustráciu na pomstu za neočkovanie.

6. Striktná dobrovoľnosť v očkovaní. Očkovanie ponechať striktne na dobrovoľnej báze, vrátane všetkých spoločenských, vekových aj rizikových skupín. Rizikové skupiny edukovať pravdivo o benefitoch a rizikách. Ochrana integrity a dôstojnosti človeka ako aj práva na rozhodnutie o akýchkoľvek zdravotných úkonoch.

7. Návrat k demokratickej diskusii a zdravej názorovej pluralite vo vedeckých kruhoch a verejnoprávnej televízii.

Obyčajný človek vie, čo treba robiť. Čo robia naši odborníci? Oheň sa nehasí, oheň nesmie vzniknúť. Krutá a smutná realita.

 

Jedna sviečka dokáže rozsvietiť aj veľkú tmavú miestnosť. Nezabudnite. Začať ale treba tu a teraz.” – JUDr. Peter Weis

AUTOR: Adriana Kráľová, VŽDY SPOLU, o.z., Škola bez podmienok

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected].

 

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2022

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Leave a Reply