Otvorený list občanov SR

Foto: Shutterstock

My, občania Slovenskej republiky,

odsudzujeme a odmietame konanie JUDr. Jána Mazáka, politika delegovaného do Súdnej rady, predstaviteľov Ministerstva spravodlivosti SR a JUDr. Mariany Philadelphyovej a tiež tých sudcov Okresného súdu Zvolen, ktorí podporili ich politickú šikanu svojho kolegu JUDr. Dalibora Miľana.

Jediným prehreškom JUDr. Dalibora Miľana je paradoxne to, že konal zákonne a odmietol prekrytie horných dýchacích ciest a tým trval na dodržiavaní Medzinárodných dohovorov týkajúcich sa základných ľudských a politických práv, Ústavy a platných zákonov Slovenskej republiky, ktorými je viazaný.

Naopak, Súdna rada mala už dávno disciplinárne stíhať predsedníčku JUDr. Marianu Philadelphyovú, ktorá zámerne a opakovane nezákonne narušila priebeh verejného pojednávania, čím bezprecedentne zasiahla do nezávislosti súdu. Za čo jej bola správne a zákonne právoplatným a vykonateľným spôsobom uložená poriadková pokuta, ktorú doteraz nezaplatila a pritom sama farizejsky „bojuje za vymožiteľnosť a vykonateľnosť súdnych rozhodnutí a zvyšovanie dôveryhodnosti justície“.

My, občania Slovenskej republiky vyjadrujeme plnú podporu sudcovi JUDr. Daliborovi Miľanovi, vážime si jeho odvahu, nekompromisnú ochranu zákonnosti a morálny kredit. V dobe, keď na čele Súdnej rady je JUDr. Ján Mazák, právny architekt podvodných pyramídových hier, ktorý verejne bez hanby ako politický juristút arogantne vyhlásil, že za núdzového stavu Ústava neplatí.

Disciplinárne stíhanie a aktivity JUDr. Jána Mazáka vedené voči sudcovi JUDr. Daliborovi Miľanovi sú bez najmenších pochybnosti zneužívaním moci jej momentálnymi držiteľmi, vyvíjanie nátlaku a zastrašovanie aj smerom k nám občanom, ktorí si ctíme právny štát, slobodu, základné občianske, ľudské a politické práva.

JUDr. Ján Mazák je navyše preukázateľnými dôkazmi permanentne usvedčovaný, ako provokačne nenosí rúško na rokovaniach Súdnej rady, zrejme v presvedčení, že predstavuje „RASU PÁNOV“.

Je preto povinnosťou radových občanov odsúdiť tých zástupcov štátu, ktorých svojvoľné konanie smeruje k potláčaniu zákonnosti a zvlášť vtedy, keď takéto konanie nápadne kopíruje procesy z minulosti, známe pod názvom Malleus maleficarum – Kladivo na čarodejnice.

 

Prehlásenie podpísali osobnosti slovenského politického, verejného a kultúrneho života bez ohľadu na ich politickú príslušnosť a k prehláseniu sa pridávajú občania Slovenskej republiky.

Zoznam signatárov:

JUDr. Štefan Harabin, bývalý podpredseda vlády pre legislatívu, predseda a minister spravodlivosti Slovenskej republiky a bývalý predseda Najvyššieho súdu a Súdnej rady Slovenskej republiky

Doc. JUDr. Ján Drgonec, DrSc., slovenský ústavný právnik, emeritný sudca Ústavného súdu Slovenskej republiky, bývalý poslanec Národnej rady Slovenskej republiky a bývalý člen Súdnej rady Slovenskej republiky

JUDr. Peter Weis, advokát, Weis&Partners

JUDr. Katarína Burdyová

JUDr. Marian Preisinger

Mgr. Art. Tibor Eliot Rostas, šéfredaktor Zem&Vek

MUDr. Ján Lakota, CSc., lekár a vedecký pracovník

Ing. Jozef Prokeš

Pavol Ľupták

Doc. Darina Havrlentová

Marián Havrlent

Ing. Iveta Michalíková

Ing. Jozef Šedovič

Erik Blaško

Soňa Kaderová

Radovan Kadera

Cynthia Kaderová

Milan Mikulášek

Katarína Vicenová

Gabriel Vicen

Hedviga Vicenová

Miroslava Mikulášková

Ing. Sabina Harvanová

Ak by sa chcel niekto k listu pridať, nech pošle text „ja súhlasím“ spolu s celým menom na mail: [email protected]

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

 

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2021

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár