Pavučina: Ján Orlovský

· Čas čítania: 2 min.
Foto: Archív Zem&Vek

Ján Orlovský sa narodil 3. júna 1966 v Bratislave, no od piatich rokov žil v Piešťanoch. Po absolvovaní Gymnázia Pierra de Coubertina nastúpil na Fakultu telovýchovy a športu UK, kde vyštudoval telesnú výchovu v kombinácii s ruským jazykom. Tesne po nežnej revolúcii skúsil štúdium angličtiny v Brne a po absolvovaní základnej vojenskej služby nastúpil na postgraduálne štúdium medzinárodných vzťahov na Právnickej fakulte UK.

Od novembra 1992 začal pracovať na Ministerstve medzinárodných vzťahov, ktoré vtedy viedol Milan Kňažko.

Jeho novým pôsobiskom sa stala Zambia. Pôvodne dvojročný pobyt pre Orlovského skončil už po jednom roku – po voľbách v roku 1998 sa na Slovensku zmenili pomery, diplomaciu nevynímajúc. Veľvyslancom SR v USA sa stal Martin Bútora. Orlovský sa vrátil späť na slovenskú ambasádu v USA, kde pracoval na pozícii radcu zodpovedného za politickú agendu a vzťahy s Kongresom USA.

V roku 2002 sa vrátil na Slovensko a začal pôsobiť v správnej rade Nadácie Pontis. Okrem toho začal pracovať ako hovorca Západoslovenskej energetiky. Na tomto poste zotrval až do leta 2014. Medzitým sa dostal aj do správnej rady Slovenskej spoločnosti pre zahraničnú politiku (spolu s Magdou Vášáryovou, Pavlom Demešom, Eduardom Kukanom, Františkom Šebejom či Petrom Weissom). Riaditeľom tejto organizácie je Alexander Duleba.

Autor: Artur Bekmatov

Mesačník ZEM&VEK si môžete predplatiť na: http://www.webareal.sk/sofian

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2021

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár