Pedofília nie je „sexuálna orientácia“ – Dumou navrhovaný zákon

Add Comment

Ruský parlament pripravuje zákon, ktorý by klasifikáciu pedofílie ako sexuálnej orientácie zakázal a zaviedol trest za propagandu tejto „poruchy“.

Iniciatívu predložila tento týždeň zástupkyňa vedúceho výboru Dumy pre prácu a sociálnu politiku Elena Afanasyevová, členka populisticko-nacionalistickej strany LDPR. Aleksandr Sidyakin, poslanec za väčšinovú stranu Jednotné Rusko, tento návrh tiež podporil.

Títo dvaja navrhovatelia povedali kolegom zákonodarcom, že Americká psychiatrická asociácia (APA) na konci októbra tohto roka  predstavila  aktualizovaný Diagnostický a štatistický manuál duševných porúch (DSM), v ktorom tí, ktorých fyzicky priťahujú deti, ale nedovolia svojim túžbam, aby ich naviedli na ublíženie, nie sú klasifikovaní ako ľudia s psychiatrickou poruchou.

Ak títo ľudia ubližujú alebo sú nebezpeční, ich stav sa nazýva „pedofilná porucha“ a postoj zdravotníkov, právnych odborníkov a strážcov zákona k nim zostáva rovnaký, aký bol ku všetkým pedofilom.

Pretože niektoré médiá nazývajú zmeny v klasifikácii pokusom zmeniť pedofíliu na sexuálnu orientáciu, s ďalším možným cieľom legalizovať ju, ruskí poslanci sa rozhodli konať preventívne a zaviesť právny zákaz ospravedlňovania pedofílie.

„Celý mýtus sa vynoril po incidente s americkým manuálom. Čoskoro sa objaví veľa podobných „výskumov“, obraňujúcich pedofíliu. Chystáme sa zaviesť legislatívnu iniciatívu, ktorá by vydanie takýchto dokumentov v našej krajine zakázala,“ povedala Afanasyevová pre denník Izvestia.

Sidyakin dodal, že opakovane oficiálne požiadal  úrad na ochranu spotrebiteľa  Rospotrebnadzor o blokáciu webových stránok, ktoré propagujú pedofíliu, ale zakaždým sa stretol s odmietnutím. Úrad mu to vysvetlil tým, že ruské zákony nemajú žiadne normy, ktoré by mu umožnili oficiálne pôsobiť proti takejto propagande, poznamenal.

Poslanec dodal, že hoci sformulovali iniciatívu, príprava skutočného návrhu zákona bude trvať nejaký čas. Nový zákaz musí byť založený na analýze precedensu a tiež nesmie byť v rozpore, alebo duplikovať iné ruskej zákony týkajúce sa pedofílie, povedali politici.

Oficiálny zástupca ruskej pravoslávnej cirkvi chválil tento krok ako „normálny a logický,“ a dodal, že to dokazuje, že ruská komunita doteraz nestratila svoju spiritualitu.

V polovici septembra tohto roka predložil Sidyakin do Dumy iný antipedofilný návrh zákona, ktorý navrhuje, aby ľuďom, v minulosti odsúdeným za sexuálne zločiny proti deťom, navždy zakázali vstup do Ruskej federácie. Tento návrh sa v súčasnej dobe pripravuje na  prvé čítanie.

Preklad z RT

Zem & Vek

Pridaj komentár

  & Časopis