Pentagón vyvinul mikročip, ktorý identifikuje COVID-19 v tele človeka

· Čas čítania: 4 min.

Americkí vedci, financovaní ministerstvom obrany vyvinuli čip, ktorý dokáže detekovať koronavírus SARS-CoV-2 v ľudskom tele behom 3-5 minút, dokonca skôr, ako sa prejavia príznaky. Implantuje sa pod kožu. Implantát vynašlo americké výskumné vojenské laboratórium (Defense Advanced Research Projects Agency – DARPA), jednotka Pentagónu, ktorá zodpovedá za výskum a vývoj nových vojenských technológií. Agentúra DARPA vznikla v roku 1958. Práca vedcov bola pomerne utajovaná. Až v súčasnosti vyšlo najavo, že vedci v armáde už roky pracujú na výskume vírusov v snahe spomaliť ich pandémie.

Plukovník vo výslužbe a armádny lekár Matt Hepburn uviedol, že čip môže neustále testovať krv. Mikročip v hydrogéli, ktorý je podobný tkanivu, je vložený pod kožu a senzor sleduje, či sa v tele daný vírus nachádza.

Krvný filter 

Ďalším vynálezom agentúry DARPA je filter, ktorý je možné pripojiť k dialyzačnému prístroju. Odstráni koronavírus z krvi kriticky chorých pacientov. „V zásade krv prejde cez filter, ktorý odstráni vírus a krv sa vráti späť,“ povedal. Filter bol testovaný na pacientovi na jednotke intenzívnej starostlivosti, ktorému zlyhávali orgány. Po experimentálnej štvordňovej liečbe sa pacient úplne zotavil. Po uzdravení ďalších 300 pacientov schválil Úrad pre kontrolu potravín a liečiv FDA filter pre núdzové použitie.

Mikročip

Výskumný tím mal možnosť sledovať 1 271 infikovaných pacientov na palube vojenskej lode USS Theodora Roosevelta. Hepburn navrhol, že čip by sa mohol použiť na sledovanie zdravotného stavu námorníkov. Lekárske mikročipy existujú od roku 2004, keď americký Úrad FDA schválil implantovateľné rádiofrekvenčné identifikačné zariadenie (RFID), ktoré lekárom umožnilo prístup k lekárskym záznamom nositeľa.

Odvtedy vedci vyvinuli implantovateľné mikročipové zariadenia na dodávanie liekov na kontrolu pôrodnosti a iných liekov, ako aj čipy, ktoré monitorujú zdravotné ukazovatele, ako sú srdcová frekvencia a hladina kyslíka v krvi. Avšak mikročipy vyvolali obavy o súkromie ľudí. Vedci ubezpečujú, že cieľom nie je sledovať pohyb ľudí. „Biotechnologické firmy musia dodať produkt, ktorý bude atraktívny pre veľkú časť populácie,“ povedal.

Matt Hepburn vo videu vysvetľuje, ako sa pacientovi pod kožu vloží malý tkanivový gél. Ten bol skonštruovaný tak, aby neustále monitoroval krv.

„Vložia vám ho pod kožu a gél vám oznámi, že vo vnútri tela prebiehajú isté chemické reakcie. Je to ako skontrolovať motor. Tento signál znamená, že zajtra budete mať príznaky,“ vysvetľuje Matt Hepburn vo videu zverejnenom v DailyMail.

Vyrobili protilátky proti španielskej chrípke

Ďalšia agentúra Pentagónu – patologický inštitút, študuje vzorky tkaniva vojakov a námorníkov infikovaných patogénmi z celého sveta. Vo svojich laboratóriách majú tkanivo od pacientov infikovaných španielskou chrípkou pred 100 rokmi. V roku 2005 sa tímu vedcov z nemocnice v Mount Sinai a z Centra pre kontrolu a prevenciu chorôb (CDC) podarilo vírus znovu vytvoriť. Našli tiež ľudí, ktorí prežili a vytvorili si protilátky proti tomuto vírusu. Člen tímu, Dr. James Crowe vyvinul technológiu, ktorá bude použitá na urýchlenie vytvorenia protilátok proti COVID-19.

Vakcína proti všetkým mutáciám

V súčasnosti vedecký tím DARPA pracuje aj na vakcíne, ktorá by bola účinná proti všetkým mutáciám COVIDu-19. „Máme nástroje, máme technológiu, aby sme to mohli okamžite urobiť. Toto nie je sci-fi, toto je vedecký fakt. V konečnom dôsledku by to malo poskytnúť ochranu pred smrteľnými vírusmi, ktoré dnes ešte ani neboli identifikované alebo vôbec neexistujú,“ povedal vedec Dr. Kayvon Modjarrad. „Budeme chránení proti smrteľným vírusom, ktoré sme si ani nevedeli predstaviť,“ uzavrel Modjarrad.

40% amerických námorníkov odmietlo očkovanie

Spolu s oznámením noviniek Pentagonu na odhalenie a potlačenie koronavírusu zverejnili informáciu, že takmer 40% amerických námorníkov sa rozhodlo neočkovať proti COVIDu-19. Údaje poskytnuté armádou ukazujú, že k minulému týždňu bolo očkovaných 75 500 námorníkov, zatiaľ čo 48 000 očkovanie odmietlo. Na záver si neodpustili slová očkovacej propagandy ako i názor, že vakcína bude pravdepodobne povinná.

„Kľúčom k riešeniu pandémie je budovanie dôvery vo vakcíny,“ uviedla vo vyhlásení pre CNN hovorkyňa Marine Corps plk. Kelly Frushour. Povedala, že existuje niekoľko potenciálnych dôvodov, prečo sa námorná pechota rozhodla neočkovať. Napríklad chceli umožniť ostatným, aby vakcínu dostali skôr alebo čakajú, kým sa vakcína stane povinnou. „Tí, ktorí očkovanie teraz odmietnu, môžu zmeniť názor a nechať sa zaočkovať, keď sa naskytne ďalšia príležitosť, dodala.

Matt Hepburn prezentuje výsledky tímu vo videu.

Pentagon vraj vyvinul mikročip, ktorý identifikuje COVID-19 v tele skôr, ako zaútočí

Pentagón.

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

Zdroje:

1./ Pentagon vraj vyvinul mikročip, ktorý identifikuje COVID-19 v tele skôr, ako zaútočí. Ortopedický magazín, 11.4.2021

2./ Pentagon team reveals Covid-19-detecting chip that can be implanted in the body, Yahoo.com, 16.4.2021

3./ Filter that is able to remove Covid-19 from blood given emergency approval in US, Cityam.com, 16.4.2021

4./ New super Covid variant combination of 18 mutations, including Brazilian, British and SA strains, Cityam.com, 16.4.2021

5./ Pentagon scientists reveal a microchip that senses COVID-19 in your body BEFORE you show symptoms and a filter that extracts the virus from blood, Daily.mail.co.uk, 12.4.2021

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected] UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2021

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár