Pfizer začal testovanie vakcíny na deťoch vo veku od 12 do 15 rokov

Prinášame článok o manipulácii mysle ľudí a prípravu na vakcinovanie populácie, deti nevynímajúc. V závere nájdete opakujúce sa vyjadrenia amerických lekárov, že svet sa nevráti do normálu, pokiaľ nezaočkujú 75 – 80% populácie.

Spoločnosť Pfizer uviedla, že zaregistrovala do svojej štúdie vakcíny proti Covid-19, deti vo veku od 12 do 15 rokov, čo je nevyhnutný krok pred tým, ako sa vakcína môže v tejto vekovej skupine použiť. Štúdia je rozšírením prebiehajúcej štúdie vakcíny, ktorá bola schválená na núdzové použitie a momentálne sa podáva ľuďom vo veku 16 rokov a viac.

Realizovaná štúdia zahŕňa 2 259 detí vo veku od 12 do 15 rokov, uviedol Pfizer. Záznam na vládnej webovej stránke pre klinické skúšky bol aktualizovaný, aby dali verejnosti vedieť, že už viac neprijímajú subjekty (deti) na testovanie.

Vakcína vyvinutá s nemeckým partnerom BioNTech bola v decembri povolená pre osoby nad 16 rokov. Skúšky v mladších vekových skupinách sú nevyhnutné na zabezpečenie správnej dávky, ako aj bezpečnosti a účinnosti v týchto vekových skupinách, uviedol doktor Evan Anderson, pediater na lekárskej fakulte Emory University.

Aj keď sú deti Covid-19 postihnuté menej ako dospelí, vírus sa vyskytuje aj u nich. Podľa správy Americkej pediatrickej akadémie a asociácie detských nemocníc bolo k 14. januáru hlásených viac ako 2,5 milióna prípadov Covid-19 u detí (neuvádzajú, koľko bolo bezpríznakových – pozn. redakcie).

Obrázok článku

„Deti môžu ochorieť a zomrieť na Covid-19,“ informoval doktor Paul Offit, riaditeľ Centra pre vzdelávanie a lekár pre infekčné choroby v Detskej nemocnici vo Philadelphii. V minulom roku zomrelo na Covid-19 toľko detí, koľko zomrelo na chrípku,” povedal (na covid alebo s covidom? – pozn. redakcie).

Podľa údajov Centra pre kontrolu a prevenciu chorôb bolo u detí zaznamenaných 1 659 prípadov syndrómu označovaného ako MIS-C a od 8. januára s ním bolo spojených 26 úmrtí. Podľa údajov CDC došlo k 78 úmrtiam na Covid-19 u detí vo veku 4 a menej rokov a 178 u detí vo veku od 5 do 17 rokov.

Nábor na pokusy s dospievajúcimi deťmi bol pomalší, ako sa očakávalo, prinajmenšom pre štúdiu spoločnosti Moderna u detí vo veku 12 až 17 rokov, uviedol na svojom poslednom brífingu 12. januára Moncef Slaoui, hlavný poradca pre operáciu Warp Speed, úsilie Trumpovej vlády v oblasti vakcín.

V priebehu mesiaca bolo do výskumu zapojených 800 detí, z 3 000 potrebných. Vakcína Moderna bola povolená pre dospelých ľudí vo veku od 18 rokov v decembri. Spoločnosť Pfizer v októbri znížila vek testovaných na 12 rokov.

„Zatiaľ čo počas prázdnin bol počet zápisov nižší, očakávame, že v novom roku dôjde k zvýšeniu podľa plánu,“ uviedla hovorkyňa Moderny Colleen Hussey. „Sme na dobrej ceste, aby sme poskytli aktualizované údaje približne v polovici roka 2021.“

An article image

AstraZeneca, ktorej vakcína vyvinutá na Oxfordskej univerzite je v poslednom štádiu testov v USA a je povolená vo Veľkej Británii, pre agentúru CNBC Friday uviedla, že plánuje pokračovať v britských testoch novým protokolom pre deti vo veku od 5 do 18 rokov, ktorý začne v nasledujúcich mesiacoch.

Spoločnosť Johnson & Johnson, ktorej výsledky vo fáze tri u dospelých sa očakávajú každú chvíľu, oznámila, že diskutuje s regulačnými orgánmi o zahrnutí detskej populácie do plánov. Testujú rovnakú technológiu používanú vo vakcínach na Covid-19 na viac ako 200 000 ľuďoch, vrátane ľudí nad 65 rokov, kojencov, detí, dospelých s HIV a tehotných žien.

Testy očkovacích látok typicky prechádzajú do mladších vekových skupín potom, ako sa preukáže bezpečnosť a účinnosť u starších skupín (naozaj sa to už preukázalo? a čo tie desiatky úmrtí? – pozn. redakcie).

Výkonný riaditeľ spoločnosti Moderna, Stephane Bancel uviedol, že údaje z testov detí od 12 rokov môžu byť k dispozícii do septembra.

Úradníci v oblasti verejného zdravia v USA, ako napríklad hlavný lekársky poradca Bieleho domu Dr. Anthony Fauci, tvrdia, že až 75 – 80% obyvateľov USA by mohlo byť na jeseň zaočkovaných, aby sa život mohol vrátiť k nejakej forme “normálu”.

Podľa analýzy sčítania ľudu je 78% populácie USA alebo 255 miliónov ľudí starších ako 18 rokov. 

Ďalších 25 miliónov ľudí je vo veku 12 až 17 rokov.

Fauci neodpovedal na otázku, či je očkovanie detí nevyhnutné na dosiahnutie cieľa 75 – 80% pokrytia.

„Je dôležité, aby boli všetky deti očkované a výrobcovia nemôžu vykonať testy rýchlo,“ uviedla pre CNBC Angela Rasmussen, virologička v Georgetown Center for Global Health Science and Security. „Čím viac ľudí v akomkoľvek veku bude očkovaných, tým lepšie.“

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

Zdroj: Pfizer says its Covid vaccine trial for kids ages 12 to 15 is fully enrolled, CNBC, 22.1.2021

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected] UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2022

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Leave a Reply