Plošné testovanie v Rakúsku bude iné ako na Slovensku

· Čas čítania: 2 min.
Foto: I. Matovič fb

Premiér Matovič sa chválil, že mal včera ráno videohovor s rakúskym kancelárom Sebastianom Kurzom o plošnom testovaní na Slovensku. Na svojom profile odovzdal Slovákom odkaz: „Kancelár pozdravuje a odkazuje, že sa radi vydávajú slovenskou cestou.“ V superlatívoch pokračuje: Kurz vyhlásil, že je v úzkom kontakte so Slovenskom, ktoré pre niekoľkými týždňami, odštartovalo projekt – celoplošné testovanie obyvateľstva, ako prvá krajina v Európe! A úžasne to zafungovalo, bol to veľmi silný deň! Ozbrojené sily Rakúska tiež pomohli, desaťtisíce vojakov a civilistov sa podielali na dosiahnutí tohto úspechu! Slovensko dokázalo pri tomto masívnom testovaní zachytiť desaťtisíce pozitívnych testov a týchto ľudí potom samozrejme skrze karanténu dočasne izolovať a tým masívne potlačiť šírenie infekcie!”

Preto sa aj v Rakúsku odhodlali pristúpiť k takému kroku, ALE…

Uvažujú nad ním na konci lockdownu, aby umožnili bezpečné otvorenie škol a iných oblastí a aby skrze masové testovanie dopriali obyvateľom, čo najbezpečnejšie prežitie vianočných sviatkov (rakúske školy a obchody budú zatvorené od 17.11. do 6.12.2020). A plošné testovanie v Rakúsku bude, na rozdiel od Slovenska úplne dobrovoľné! (bez nátlaku a vyhrážok z prepustenia z práce, prípadne odmietnutia lekárskeho ošetrenia neotestovaných a bez modrých „vstupeniek na slobodu“ – pozn. red.) Po videokonferencii s premiérom Igorom Matovičom to povedal rakúsky kancelár Sebastian Kurz. Akcia má byť podľa neho ponukou pre občanov, ktorí si nemôžu dovoliť drahé PCR testy. Testy budú dobrovoľnou ponukou, zdôrazňuje kancelár: „Tieto hromadné testy použijeme na konkrétne skupiny, napríklad na učiteľov, ohrozené skupiny seniorov, ale aj na ďalšie skupiny obyvateľov, aby sme z uzamknutia (7. decembra) prešli čo najbezpečnejšie,“ uviedol Kurz. Antigénové testy budú bezplatné a pozitívni sa budú môcť dať preveriť aj PCR testom. Rakúska vláda chce detaily predstaviť do konca tohto týždňa.

 

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

Zdroje:

/1/ Igor Matovič, fb 15.11.2020 a 16.11.2020

/2/ Austria plans ‚mass tests‘ to help exit coronavirus lockdown, local.at, 15.11.2020

/3/ Kurz: Corona-Massentests als freiwilliges Angebot, vienna.online, 16.11.2020

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected] UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2021

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár