Počas uzávierky Národného parku držala federálna služba dôchodcov pod ozbrojeným dohľadom

Počas uzávierky Yellowstonského Národného parku sa skupina dôchodcov ocitla pod ozbrojeným dozorom v uzavretom hoteli. Postarala sa o to Služba Národného parku, ktorá sa k seniorom správala ako k teroristom. Viacerí z nich odprisahali, že sa už v živote nevrátia do Spojených štátov.

Skupina seniorských návštevníkov parku zložená z občanov Japonska, Austrálie, Kanady a Spojených štátov sa vybrali na návštevu prírodnej pamiatky v čase odstávky americkej vlády. Keď vystúpili z vyhliadkového autobusu, aby si odfotili čriedu bizónov, ozbrojení rangeri im agresívnym spôsobom oznámili, aby sa vrátili do autobusu, nakoľko táto aktivita počas odstávky federálnych služieb nie je povolená.

Skupina mala rezervovaný pobyt v hoteli, načo jej rangeri oznámili, že tam musí zostať do konca svojho pobytu, hoci za vstup do parku si zaplatili 300 dolárov.

Jeden z členov skupiny sa pre server Eagle-Tribune vyjadril, že Amerika sa stala krajinou strachu, zbraní a kontrolovania. Rangerov prirovnal k americkému wrestlerovi Hulkovi Hoganovi. Tí turistom zakázali opustiť hotel, pričom ho zamkli a držali stráž pred dverami. Seniori z ázijských krajín, kde vládne prísnejší režim, sa domnievali, že boli zatknutí.

Keď vyhliadkový autobus opúšťal národný park, zakázali mu zastaviť na plne vybavenom odpočívadle, pričom sa vyhrážali odobratím licencie.

Americká dôchodkyňa Pat Vaillancourtová, ktorá sa ocitla v skupine turistov, uviedla, že sa cítila zahanbená, nahnevaná a zlomená tým, ako sa zachovala jej vlastná krajina.

Vedúci zájazdu, Gordon Hodgson, obvinil službu parku z používania gestapáckych praktík v snahe zastrašiť seniorov. Podľa Hodgsona patrí národný park predovšetkým ľuďom.

Ďalej dodal, že zahraničná časť turistov prisahala, že po vyhrážkach, ktoré si museli vypočuť, sa už v živote nevrátia do Spojených štátov.

Celý incident slúži ako príklad toho, ako federálna vláda zneužíva núdzový režim a trestá tak vlastných občanov v snahe namieriť ich hnev za vzniknutú situáciu voči Republikánom.

Minulý týždeň jeden z členov Služby národného parku pre Washington Times uviedol, že dostali príkaz od nadriadených, aby ľuďom strpčovali život najviac, ako sa len bude dať.

Preklad z infowars

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2021

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár