Pod lampou je najväčšia tma

Štefan Hríb verejne vyzýva ľudí, aby mu platili štyri eurá mesačne iba za to, že robí reláciu Pod lampou, ktorá sa od istého času stala podstatou treťosektorového násilného pôsobenia prízemne mysliacich, slovenských politických a spoločenských skamenelín. Pritom aktuálna výška úhrady koncesionárskeho poplatku pre celú RTVS je na úrovni 4,64 eura mesačne, v čom je započítaný aj rozhlas.

Keď sa na to pozriete z pohľadu myslenia Štefana Hríba pochopíte, kým je. Pri žobraní peňazí od národa, zakladá totiž na fakte, že ak môžete platiť 4,64 eur mesačne pre RTVS, potom takmer rovnakú sumu 4 eurá, mu môže zaplatiť každý. Ale je to naozaj tak? Keby mu totiž zaplatili všetci ľudia s príjmom, čo by Hríb rozhodne prijal, zarobil by ročne za jednu reláciu cca 192 miliónov eur. A tu už je na mieste sa pýtať: Za čo? Táto otázka mi víri mysľou, pretože, ak mu mesačne z množiny obyvateľov s príjmom zaplatí 4 eurá len každý tisíci Slovák, tak Hríb zinkasuje ročne za reláciu Pod lampou 192 000 eur. Slušný balík za propagandu Západu, ktorú si majú zaplatiť ľudia. Pritom, v tej istej relácii nepravdivo obviňujú a kritizujú Rostasa, že si bol pýtať na propagandu peniaze od Moskvy…

V poslednej relácii Pod lampou bol hosťom Juraj Smatana. Podstata vecí ktoré hovoril, ale hlavne zámer, ktorý tým sledoval je nechutný a toxický. Citujem jeho výrok: „Vplyv konšpiračných teórii na aktívne občianstvo, bez ktorého fungujúca spoločnosť nie je možná, je paralizujúci. Nie je možné si aktivizmus odmyslieť, nechať všetko na biznise a politických stranách. Je nevyhnutne dôležitá činnosť slobodných médií, cirkví a tretieho sektoru. A tu, keď niekto vyhlási akúkoľvek občiansku aktivitu za zmanipulovanú, zaplatenú, tak to ľudí občiansky paralyzuje.”

Smatana to vyhlásil v súvislosti s tým, že ľudia na Slovensku neveria zmyselu občianskemo aktivizmu, pretože v spoločnosti sa dejú hrozné veci a nikto ich nerieši, pretože sú utajované, ako napríklad chemtrails, o ktorých dnes hovorí množstvo ľudí celého sveta. Ľudia ich totiž denne pozorujú na oblohe. Iba aktivista Smatana nie. Niet sa čo čudovať. Ten si totiž nevšimol ani to, že anti-korupčný pochod je podvod. Naopak, sám sa na príprave tohto podvodu zúčastnil ako Budajov asistent a obhajoval ho.

Ďalší problém je, že v spoločnosti sa dejú aj iné hrozné veci, nie iba chemtrails, ktorého priame odhalenie je len otázkou času. Dejú sa oveľa lokálnejšie udalosti, ktoré občiansky aktivizmus na Slovensku rieši, ale zo všetkých strán je blokovaný. Často dokonca zo strany fiktívnych aktivistov ako je napríklad sám Smatana, ktorý je iba vrazeným klinom medzi aktivistami, a jeho skutočnou úlohou je slovenský aktivizmus zničiť.

Poďme na to jednoducho, cez fakty každodenného života. Všetci, celý „Smatanov tretí sektor” a mainstream, už viac rokov nechce Martina Daňa uznať za novinára a vyhlasuje, že Daňo je aktivista – nie novinár, bojujúci v spoločnosti proti Smeru, súdnej mafii a politickým parazitom. Čo myslíte, koľkokrát ho Juraj Smatana, čo i len jedinou vetou podporil? Nikdy! A viete prečo? Pretože je odporcom tretieho sektoru a dovolil si napríklad slobodne vyjadriť svoj názor a postaviť sa na stranu nepohodlného sudcu Harabina a členov jeho senátu, pretože sú nespravodlivo spoločensky prenasledovaní. Na Slovensku je množstvo výborných občianskych aktivistických projektov, ako napríklad Centrum správnej pomoci, ktoré dodnes pomohlo tisícke ľudí na pokraji psychického zrútenia alebo samovraždy. CSP bojuje s prvkami korporátneho fašizmu, ktorý cez úžernícke firmy Slovákov protiprávne a neľudsky zadlžuje. Myslíte si, že „aktivista” Juraj Smatana tento projekt niekedy podporil? Odpoveď asi tušíte. Nikdy sa nič také nestalo napriek tomu, že Centrum správnej pomoci je finančne absolútne samonosný projekt a financujú si ho úžerou postihnutí ľudia sami. Za to v projekte Pod lampou, ktorý od Slovákov pýta peniaze ako podvodný žobrák na ulici, je Smatana „varený pečený”. Ale poďme ďalej. Opäť citujem Smatanu: „Ruská propaganda je dnes v podstate nespochybniteľná záležitosť. (…) Kedže na území Nemecka, na základe vymyslenej udalosti o znásilnení dievčaťa emigrantom, ku ktorému nikdy nedošlo, sa zrazu zaplnili ulice demonštrujúcimi Nemcami. A to už bol čin, ktorý museli (Nemci – nemecká vláda) zhodnotiť.”

Ako prvá mi napadá otázka, prečo som nikdy od Smatanu nepočula, že rovnaká propaganda ktorú vyčita Rusom v Nemecku, sa stala aj na Ukrajine. Dnes je predsa verejne známa informácia, ktorú potvrdil sám Obama pri odchode z Bieleho domu, že za Majdanom boli americkí agenti provokatéri v uliciach Kyjeva. Otázka je opodstatnená, pretože ak to Smatana nerobí, potom iba vytvára propagandu jednej strane.

Nebudem Smatanov výrok z pohľadu toho, či Nemci majú opodstatnený nárok za sústavné znásilňovanie mladých žien emigrantami ísť do ulíc komentovať, pretože mám rada, keď si ľudia vytvárajú názory sami. Nebudem sa ani priečiť Smatanovmu názoru, že ruská propaganda v Európe existuje, pretože existuje. Ono totiž, jedinou účinnou odpoveďou na propagandu Západu, akú robí Smatana, je iba propaganda z Východu. To čo ma zaujíma, je podstata Smatanovho názoru a pýtam sa, prečo to hovorí? Vyhlasuje sa predsa za aktivistu a boj proti propagande – akejkoľvek, nie je občiansky aktivizmus. Propaganda je totiž nástroj na ovládanie verejnej mienky a verejná mienka nesmie byť predmetom boja aktivizmu, pretože automaticky, akonáhle sa aktivista postaví proti propagande, stavia sa proti výraznej časti svojho národa. On tým automaticky polarizuje spoločnosť a o tom predsa aktivizmus nie je. Aktivizmus principiálne – vo svojej podstate, vždy stojí za správnou myšlienou boja väčšiny národa proti menšine, ktorá mu vládne. Alebo je to likvidácia nesprávneho postupu niektorých skupín, ako napríklad boj proti nepovolenému lovu ohrozených druhov rýb, či znečisťovaniu prostredia.

Skutočný aktivizmus vždy väčšinu ľudí spája. Nikdy spoločnosť nepolarizuje na dve rovnaké skupiny ako to Smatana dokázal v slovenskej spoločnosti urobiť už viackrát, naposledy podvodnými antikorupčnými protestami. To je záškodníctvo priatelia, nie aktivizmus a dnešná spoločnosť považuje za aktivizmus presný opak – rozdeľovanie spoločnosti. A za to môže aj Smatana, pretože zbavuje ľudí korektného spôsobu myslenia. Sú desiatky prípadov, kedy národ polarizoval do nepríčetna – napríklad obhajobou terorizmu podporovaním utečeneckej krízy v Európe. Veď on tým, že nepriamo a skryto obhajuje terorizmus, zapríčiňuje horšie spoločenské stavy ako politici. Toto je aktivizmus? Veď to je politika, nie aktivizmus. Za čo teda bojuje „aktivista” Smatana? A vôbec, prečo o sebe verejne nepovie, že je viac politik a propagandista, ako aktivista? Tvrdí predsa o sebe, že bojuje za pravdu, napríklad bojom proti konšpiráciám, tak prečo nie je k národu úprimný? Ako môžeme takémuto aktivistovi veriť? No, nemôžeme! A to je aj odpoveď na to, prečo je dnes málo ľudí, ktorí aktivizmu veria. Slovenský aktivizmus zlikvidoval totiž Juraj Smatana a ľudia jemu podobní.

 

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected].

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2021

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár