Polícia začala trestné stíhanie voči portálu BÁDATEĽ

· Čas čítania: 4 min.

Minister zdravotníctva M. Krajčí pred 4 mesiacmi informoval o podaní trestného oznámenia na známy web Bádateľ. Najnovšie na svojom facebooku uviedol, že voči portálu Bádateľ, ktorý podľa neho šíri hoaxy a dezinformácie, bolo začaté trestné stíhanie za šírenie poplašnej správy.

„V súvislosti s trestným oznámením, ktoré som podal na portál Bádateľ za šírenie poplašnej správy, bolo dnes vyšetrovateľom Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Prešove začaté trestné stíhanie vo veci prečinu šírenie poplašnej správy podľa § 361 ods. 1, ods. 2 Trestného zákona,“ napísal.

Portál Bádateľ patrí, podľa neho, k dlhodobým a pravidelným šíriteľom zdravotníckych hoaxov a konšpiračných teórií, ktoré môžu ohroziť zdravie ľudí.

Uviedol príklady článkov z portálu Bádateľ, ktoré sú spomenuté v predmetnom trestnom oznámení:
1. „Čo môžete urobiť ako rodič, ak nesúhlasíte s nosením rúšok v triedach“
2. „Keby ste tušili, ako odoberajú orgány, nikdy by ste nesúhlasili byť darcom“
3. „Štúdia dokázala, že vakcína proti koronavírusu nebude nikdy fungovať“
4. „Štúdia odhalila, že očkovanie proti chrípke je podvod. Vakcinačný priemysel v panike“
5. „Môžu 5G siete blokovať okysličenie krvi a tým zvyšovať úmrtnosť na COVID-19?“

6. „Vakcínami sa budú zberať biometrické údaje: Veľký brat sa spája s Big Pharmou“.

„Facebooková stránka Bádateľa je v posledných týždňoch neaktívna/nedostupná (na webe je však Bádateľ stále aktívny). Novinárovi F. Struhárikovi z Denníka N Facebook poprel, že by stránku zrušili oni. Nevieme, či sa v budúcnosti facebooková stránka Bádateľa alebo nejaká jej varianta opäť neobjaví. Podľa prieskumu o dezinformáciách o zdraví, ktorý realizovalo Ministerstvo zdravotníctva prostredníctvom svojej behaviorálnej jednotky BEET medzi lekármi a lekárkami, až 35% lekárov sa vo svojej praxi stretáva s tým, že ich pacienti odmietajú liečbu alebo lekárske pokyny kvôli dezinformáciám, ktorým uverili,“ píše M. Krajčí vo svojom facebookovom príspevku.

Samozrejme, že je neaktívna, keď bola facebookom zrušená, rovnako ak dve facebookové stránky Zem a Vek. Za „údajné“ porušovanie noriem komunity. Aké sú to normy? Nevedno.

Najčítanejší portál venujúci sa zdravotníckym témam Bádateľ vznikol v r. 2007. Ich cieľom nie je šírenie hoaxov a dezinformácií, ale „sprostredkovanie informácií slovenskému čitateľovi, aby mal prehľad o tradičných prírodných spôsoboch liečenia.“ Zámerne nehovoria o alternatívnej medicíne, nakoľko prírodné liečiteľstvo tu existovalo už tisícky rokov. Za alternatívu považujú skôr liečbu chemickými liekmi, produkovanými farmaceutickými spoločnosťami.

Liečiť prírodnými prostriedkami nie je v záujme Big Pharmy. Ako by potom predávali svoje vakcíny, predražené lieky a chemoterapiu? A preto je potrebné tieto weby umlčať. To, že Ústava SR zaručuje slobodu slova, zjavne dnešnú vládu a „preverovateľov faktov“ nezaujíma. Avšak nedeje sa to iba na Slovensku.

Europoslanec Milan Uhrík na fb informoval o novom návrhu nariadenia na cenzurovanie obsahu, ktorý bude schvaľovať europarlament.

„VŠIMNITE SI – TZV. SLUŠNÍ A „DEMOKRATI“ VOLAJÚ PO CENZÚRE VŽDY NAJVIAC. NA STOLE JE NÁVRH NA ĎALŠIE POSILNENIE CENZÚRY NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH. Novodobí stúpenci totality skrývajúci sa za slogany o modernosti a progresívnosti sú všade vo svete rovnakí. Len čo zacítia moc, píšu o komisiách pravdy, o boji proti „dezinformáciám“ a kontrole sociálnych sietí. V minulosti by donášali na ŠtB, počúvali ľudí na ulici či nenadávajú na vládu a posielali pánov v kožených kabátoch, aby občanov predvádzali na výsluch a priväzovali k radiátorom za podvratnú činnosť proti režimu.

Čo znamená pre týchto progresívcov demokracia alebo pluralita názorov? Demokraciu berú ako prázdnu frázu a všetky platformy výhradne ako výťah k moci. Keď im niekto oponuje, tak je automaticky extrémista. Demokratická diskusia je pre nich len tá, v ktorej sa len utvrdzujú sami medzi sebou. Keď píšu listy, bonzujú, ekonomicky ruinujú, atakujú a vyraďujú ľudí z bežného života, je to predsa demokratické! Že pán Čekan?! Slniečkári a progresívci považujú radových občanov za hlupákov, ktorí uveria hocičomu a šíria len hoaxy. Pritom veľké množstvo z toho sú oprávnené otázky, spravodlivý hnev a pochybnosti. Lebo ľudia od oficiálnych autorít nedostanú uspokojivú odpoveď.
Preto chcú liberáli prevychovávať ľudí už od škôlky príručkami, ktoré napíšu (na zahraničie napojené) mimovládky, a medzitým budú Slovákom nehanebne nadávať do spodiny, rasistov a extrémistov. Aby ľudí ani náhodou nenapadlo vzpriamiť sa a kopnúť ich do zadku. Cukor, doláre a eurá ako odmena za poslušnosť, cenzorský bič, razie a väzenia za „nevhodné prejavy“. Toto je pripravené na nás, keď sa neprebudíme.
Píšem to preto, že v pondelok budeme na europarlamentnom výbore hlasovať o návrhu nariadenia na cenzurovanie obsahu na sociálnych sieťach a na internete. Tzv. škodlivý obsah budú musieť prevádzkovatelia služieb zmazať do 1 hodiny. Vraj v rámci operatívneho boja proti terorizmu.
V skutočnosti si tým však režim otvára dvere k pritvrdeniu cenzúry všetkých nepohodlných názorov. Názorov, ktoré nejakí agenti z „nezávislých zahraničných“ mimovládok označia za „hrozbu pre liberálnu demokraciu“. Budem vás informovať, ako to celé dopadne,“ napísal M. Uhrík vo svojom facebookovom statuse.

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

Zdroj: FB Marek Krajčí, 7.1.2021, Milan Uhrík 8.1.2021

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected] UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2021

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár