Polícia zakročila bez upozornenia, medzi prítomnými boli ženy, deti a starší ľudia

· Čas čítania: 3 min.
Foto: SITA

Polícia na protestujúci dav v Bratislave, navyše v chladnom počasí, použila vodné delo bez upozornenia. Podľa zákona o Policajnom zbore, pri použití donucovacích prostriedkov, akými sú aj slzný plyn, pyrotechnika, strelné zbrane a vodné delo, je polícia pred ich použitím povinná upozorniť respektíve vyzvať občana/občanov s výstrahou, že použije niektorý z donucovacích prostriedkov.

(Foto: screenshot/tvnoviny)

Tento dav netvorili len chuligáni, ako prezentujú mainstreamové médiá, ale zúfalstvo prišli vyjadriť aj rodiny s deťmi a starší spoluobčania. Na živých záberoch vidno muža s dieťaťom sediacich na ramenách ako čelí prúdu ľadovej vody. Podľa dostupných informácií, sa jedná o 3-ročného chlapca, ktorý následkom zásahu bezpečnostných jednotiek utrpel zlomeninu.  Bez ohľadu na kritiku, či je alebo nie je vhodné, aby rodičia vzali svoje deti na protest, prítomní boli aj náhodne okoloidúci ľudia, rovnako aj maloletí.

(Foto: SITA)

Tisíce ľudí, ktorých nedokázalo rozohnať ani použitie vodného dela čelilo aj zásahu polície použitím strelných zbraní a slzného plynu. Na fotografii je starší muž, ktorý utrpel zásah gumovým projektilom do hlavy a tiež do hrudníka.

(Foto: FB)

(Foto: screenshot)

Počas dňa sme priniesli správu o tom, že v uliciach sa ozýval krik, streľba, sirény, štekot psov a hlas ľudí, ktorí prišli o prácu a trpia oni, ako aj ich deti a rodiny, v dôsledku opatrení a obmedzení, ktoré vláda zaviedla a neponúka svojim občanom riešenie. Mainstream túto informáciu prezentoval ako stretnutie stoviek futbalových fanúšikov, chuligánov a fašistov.

Pred úrad vlády sa krátko pred použitím slzného plynu postavila žena, ktorá uviedla, že neprišla robiť zle, ale nemá z čoho živiť svoje deti, keďže prišla o prácu. Prišli aj zástupcovia a podporovatelia živnostníkov a podnikateľov, ktorí niesli transparenty o otvorení fitness centier a reštaurácií. Mesto naplnili aj starší ľudia a hendikepovaní.


Spoločne sa zúfalí občania zhromaždili v v niekoľko tisícovom dave, na čele ktorého stáli organizátori protestu futbaloví Ultras, ktorých hnev sa stupňoval s ignoranciou voči požiadavkám a potrebám nielen zúčastnených ale všetkých Slovákov.

Vláda a médiá sa zamerali na skupinu skandujúcich mužov a zvyšok zúčastnených ponechal bez povšimnutia a najmä vypočutia, čo situáciu nielenže nevyrieši ale hnev, zúfalstvo a bieda ľudí sa znásobovať.

„Nech nás pochopí.“ „My nemáme z čoho žiť.“ „.Sme zúfalí.“, odznelo, mimo iné, z davu.

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

 

Zdroje foto:  tvnoviny.sk, SITA, FB

 

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2021

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár