Praha, Brno a Bratislava koordinovane organizujú Československé národné povstanie

· Čas čítania: 4 min.

Vlna občianskych protestov proti spoločenskému systému pokračuje. Okrem protestov proti NATO (najbližší sa koná 29.októbra naraz v Trenčíne aj Bratislave), vznikajú ďalšie iniciatívy ako národno-oslobodzovacie hnutie Tibora Rostasa, iniciatíva Vráťme do hry socializmusstrany Vzdor-strana práce, podujatie KSS – 17. november – najväčší podvod v dejinách Slovenska a demonštrácia na podporu prezidenta Baššára al-Asada pred Ruskou ambasádou. Novou iniciatívou je aj Projekt Československo, ktorý organizuje na výročie založenia prvého spoločného štátu Čechov a Slovákov akciu – 2. československé národné povstanie.

Medzi obyvateľmi Slovenska sa formujú hnutia za národné oslobodenie, proti diktátu Bruselu, za sociálnu spravodlivosť, povstáva myšlienka slovanskej vzájomnosti a taktiež mierové hnutie proti aktivitám NATO. V Európe naplnilo vyše 200 tisíc ľudí námestia proti zmluve euro-atlantickej obchodnej zmluve TTIP, ktorá môže radikálne ohroziť suverenitu európskych národov. Slovenská časť akcie sa uskutoční 28. októbra o 14:00 pred NR SR, na Zámockej ulici pri hradnom múre (viac v udalosti na sociálnych sieťach). Cieľom tohto podujatia je zmobilizovať občanov z Čiech, Moravy, Sliezska a Slovenska, aby sa rozhodli bojovať proti súčasnej bezútešnej situácii.

V prehlásení sa okrem iného píše: „Všeobecná bieda, arogancia moci vlád oboch krajín, ignorácia zo strany politikov, mediálna propaganda masmédií a predovšetkým verejnoprávnych médií nás doviedla do momentu, keď sme sa rozhodli definitívne skoncovať so zámermi našich bábkových vlád zničiť naše krajiny a národy. … zástupcovia českých i slovenských občianskych iniciatív sa zhodli, že je potrebný spoločný postup proti obom vládam, že je tu nutnosť vzájomnej podpory nielen naprieč hnutiami a iniciatívami, ale predovšetkým medzi štátmi a národmi. Došli sme k záveru, že nemáme byť z čoho nadšení, z členstva v medzinárodných spoločenstvách, najmä v Európskej únii, NATO a že občania oboch štátov stále cítia krivdu v prípade rozdelenia Československa, ktoré prebehlo o nás bez nás. Už máme dosť vlády peňazí, chceme právny štát! Rozhodli sme sa kultivovaným a zákonným spôsobom donútiť vládcov našich štátov k ráznej zmene súčasnej politiky, pridajte sa aj Vy!  Vyzývame všetkých patriotov, občanov ČR a SR, všetky iniciatívy, odbory, hnutia, politické strany, skupiny a spolky aby podporili Projekt Československo a pridali sa ku spoločnému masívnemu protestu.“

Medzi hlavné ciele patrí vystúpenie zo štruktúr EÚ a NATO, právny štát, priama demokracia, boj proti korupcii, zákon o neodvolateľnom a všeobecne vyvolanom referende, odstúpenie vlád Českej a Slovenskej republiky do 17. novembra 2015. Odvolávajú sa na protiústavne rozdelenie ČSFR a antidemokratický systém v oboch krajinách. Kým v Čechách ide o akciu masovú, tak na Slovensku je očakávaný dosah zatiaľ symbolický (čo však nevylučuje, že sa to môže zmeniť). Primárnym cieľom je upozorniť na myšlienky, ktoré iniciatíva rozvíja s dlhodobou perspektívou zmeny.

V prehlásení sa píše: „My, signatáři Československé výzvy, obyvatelé Čech, Moravy, Slezska a Slovenska, vyhlašujeme občanský odpor a občanskou neposlušnost vládám České a Slovenské republiky, dle čl.23 listiny základních práv a svobod České republiky, stejně tak jako dle čl.32 Listiny základných práv a slobôd Slovenskej republiky a hlásíme se k odkazu Československa a k občanství České a Slovenské federativní republiky. Rozdělení našich států chápeme jako zločin nejen proti tuzemským, ale také proti mezinárodním zákonům a proto považujeme rozdělení federativní republiky jako neplatné.“

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2021

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár