Prečo pronárodné sily „prehrali“ voľby do Európskeho parlamentu

Foto: TASR/AP

Priznám sa, ani som veľmi nechcel komentovať výsledky volieb do Európskeho parlamentu, ale keďže mainstream znova robí z toho pokryteckú kovbojku a úplne skresľuje situáciu, tak aspoň stručne, ale predsa niečo poviem. Voľby dopadli podľa očakávania. Občania sa znova vykašľali na tieto voľby, aj keď mainstream prízvukuje, že návštevnosť bola rekordná. Avšak v každom prípade, nízka. Drvivá väčšina ľudí si uvedomuje, že sa močiar v Europarlamente nezmení ešte veľmi dlho, možno nikdy. Skôr sa rozpadne Europarlament so samotnou EÚ, než sa zmení charakter parlamentu.

Slávnostné fanfáry mainstreamu sa rozozvučali už cez víkend. Aj keď do takmer nedeľňajšej polnoci média a analytici nemali informovať o výsledkoch volieb, slniečkari sa nemohli dočkať a poponáhľali sa oznámiť „výsledky predbežných odhadov odborníkov a prieskumov“ a roztrúbili, že vyhralo „Progresívne Slovensko,“ porážku utrpela Orbánova strana, prepadol Macron atď. O príčinách „víťazstva“ domácich slniečkarov, liberálov a genderov sa príliš nezmienili. A vieme, prečo. Lebo nebolo to žiadne víťazstvo, ale iba pokračovanie frašky, bruselsko-natovských hier. A ľudia to vedia. Preto veľká väčšina z nich neprišla voliť – vedia, že tie voľby boli o ničom a vôbec nič nemohli zmeniť alebo aspoň trochu zlepšiť situáciu.

V ostatnom období slniečkari prehrávajú na Slovensku pomaly na celej čiare a preto po víťazstvách „vyhladnutý“ liberálo-gendero-transatlantistický mainstream hneď zapol na plné obrátky a začal trúbiť o víťazstve PS-ka. Aspoň jeden, aj keď chabý dôvod… Tajomstvo „víťazstva opozície“ je absolútne priehliadne: veľká väčšina ľavicovo, pravicovo a patrioticky naladených občanov sa na voľby vykašľala. Úplne jasne si uvedomovali, že tieto voľby absolútne nič nezmenia. V drvivej väčšine členských štátov EÚ voliči by určite volili bruselo-NATO-demokratov, ktorí by znova mali drvivú väčšinu v Európskom parlamente.

Čiže, keby sa aj stal obrovský zázrak, že zo Slovenska by sa do Europarlamentu dostalo aspoň desať vlastencov, aj tak by to bola mizerná, bezvýznamná kvapka v mori. Dokonca, keby aj v ostatných štátoch zvolili viac ľudí, ktorí zdieľajú aspoň trochu iné názory a postoje, ako drvivá väčšina „starého“ parlamentu, ani tak by to vôbec nič nezmenilo. V starom parlamente bolo iba zopár jedincov, ktorí „plávali proti prúdu.“ Aj keby zázrakom v novom parlamente bolo ich 20, 30, ba neuveriteľných 50 – ani to by vôbec, ale vôbec nič v 720-člennom parlamente neznamenalo a ani nezmenilo.

Väčšina voličov na Slovensku si to jasne uvedomovala a voľby ignorovala. No a práve v tom je ukrytý „úspech progresivcov.“ Pre mnohých liberálo-genderov európske voľby sú pomaly dôležitejšie, ako domáce – v tom tkvie ich „bruselský patriotizmus,“ nie vlastenectvo: pre nich je Brusel dôležitejší, ako rodná krajina. Voliči progresívcov a spol. sa poponáhľali voliť, ale väčšina ľudí s inými názormi voľby ignorovala.

Bola to ďalšia skúška mentálneho zdravia európskeho obyvateľstva a svojrázny prieskum, či sa Európania začínajú liečiť z chorôb choromyseľnej a prehnitej „západnej civilizácie“ alebo ešte viac podliehajú účinku jedovatej a zničujúcej transatlantickej morálky. Ako sa ukázalo, „uzdravenie obyvateľstva EÚ“ je ešte v nedohľadne…

Istou mierou ku prehre koaličníkov prispela aj skutočnosť, že si na zoznam kandidátov dali vysokopostavených politikov, štátnych úradníkov, poslancov parlamentu a iných, ktorým voliči vyjadrili svoju dôveru a verili, že konečne urobia poriadok v tomto štáte. Ale títo „vyvolení,“ ktorým ľud dôveruje, jemne povedané, mienili „utiecť“ do Bruselu a Štrasburgu. V tom čase, keď ich ľudia najviac zo všetkého potrebujú tu. A preto ich nevolili.

Rétorická otázka: načo tí koaličníci kandidovali do slovenského parlamentu, načo sľubovali občanom, že budú pre nich tvrdo pracovať? Aj žiak základnej školy vie, že v Europarlamente aj tí najlepší naši poslanci veľa vody nenamútia, pretože zdrvujúca väčšina poslancov z členských štátov EÚ „plávajú“ na vlne slovenskej opozície a väčšie zmeny v Európskom parlamente môžu nastať iba o desaťročia, ak vôbec – ak dovtedy ešte bude existovať nejaká Európska únia… Preto ich ľudia nevolili a „progresívci vyhrali voľby…“

Voliči koalície nechceli posielať politikov, ktorí už obsadili vysoké štátne funkcie, do Bruselu. Vedia, že mnohí koaličníci v minulosti v Európskom parlamente stratili „správnu orientáciu a dych“, keď na Slovensku tvrdili jedno, v Europarlamente hlásali druhé a do tretice hlasovali úplne inak. Mnohých slovenských poslancov pobyt v Bruseli, jemne povedané, „pokazil.“ Podľahli gigantickému vplyvu: veľké peniaze, vysoké funkcie, „dôležité“ známosti v radoch európskych lídrov, vidina ružových osobných perspektív atď.

Voliči nechceli „nakaziť“ aj ďalších koaličných politikov a do Bruselu ich radšej neposlali. A mainstream trúbi o akejsi mýtickej „výhre“ progresivcov. Je to, ako v starom vtipe, že istý uchádzač o pracovné miesto vyhral konkurz, pretože… bol vlastne jediný uchádzač. Voliči koalície nechceli „prihlásiť“ do Bruselu politikov, ktorých potrebujú na Slovensku. Mohli síce nájsť dôstojných kandidátov aj mimo členov vlády, poslancov a štátnych úradníkov. Prečo to neurobili, je to už iná otázka a nie je to téma daného článku. Možno nabudúce…

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

 

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected].

 

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2022

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár