
„Ignorancia je koreňom a pôvodcom všetkého zla.“
Platón
Zlo ovládlo náš svet a ak ho chceme poraziť, je potrebné porozumieť tomu, ako sa to stalo. Nepomôže popierať to, pretože zlo momentálne vyhráva a môže vyhrať.
Dvojhodinová prednáška bývalého kňaza Cirkvi Satanovej Marka Passia Evil is more powerful than good z marca 2019 odkrýva príčiny neutešeného stavu ľudstva, smerujúceho do čoraz väčšej neslobody. Passio, ktorý má IQ 147 najmä vďaka skvelému rozpoznávaniu vzorov, je dlhoročným propagátorom tzv. pouličnej spirituality. Jeho nelichotivé náhľady na filozofiu new age sme predstavili čitateľom v novembri 2020, teraz uvádzame jeho postrehy k aktuálnej téme čísla.
ZÁKON SLOBODY
Žijeme na väzenskej planéte, kde ľuďom nie je dovolené uplatňovať svoje prirodzené práva. Sú tu podmienky otroctva a útlaku, čo je úplne nemorálne. Ľudia sa viac pridávajú k silám vytvárajúcim základ pre manifestáciu zla než k tým, ktoré vytvárajú predpoklady prejavenia sa dobra. Ak sa na Zemi prejavujú podmienky otroctva, musí dôvod tkvieť vo vedomí. Musia pre to existovať kauzálne faktory a tie nám pomôže odhaliť prírodný zákon, akonáhle pochopíme, že platí a sme viazaní jeho pravidlami následkov nášho správania.
Zákon slobody, ktorý je časťou prírodného zákona, je kľúčom k pochopeniu, prečo sa ľudstvo nachádza v otroctve a zlo vyhráva. Je treba porozumieť tomu, ako funguje, aby sme s ním mohli byť v súlade a dokázali zmeniť prejavené podmienky zmenou správania, ktoré vedie k ich prejavu. Naša ľudská sloboda je priamo úmerná ľudskej morálke. Následky sa prejavia v ľudských podmienkach v závislosti od morálnych kvalít celkového správania ľudstva. Ak čoraz viac ľudí koná morálne, bude to mať isté následky, ak čoraz viac ľudí koná nemorálne, bude to mať iné následky. Musíme porozumieť tomu, že morálka je objektívna a nie určená ľuďmi. Každý, kto ešte verí v morálny relativizmus, kráča po ceste satanizmu a nerozumie skutočnému fungovaniu morálky.
Ak to naučíme druhých, môžeme zmeniť ľudské podmienky, vyviesť ľudstvo z otroctva a oslobodiť sa – čo je naším právom, s ktorým sme sa narodili. Dosiahneme to zmenou správania, no to môžeme zmeniť, len ak zmeníme naše myšlienky, ktoré mu predchádzajú. Emócie sú kompasmi nášho správania. Potrebujeme rozvinúť inteligenciu sídliacu v mozgu, no aj inteligenciu sídliacu v srdci a mali by byť v rovnováhe. Zákon slobody je v podstate o tom, že kolektívne zožneme to, čo sme kolektívne naším správaním zasiali. To je večný zákon prírody. Ľudia to odmietajú uznať, a preto sme zotročení. Odmietajú uznať, že existuje nejaká sila nezávislá od nás, ktorá určila zákony platné pre ľudské správanie. Preto nám zlo ubližuje. Najprv si však povedzme, čo je skutočné zlo a skutočné dobro.
POLARITA LÁSKY A STRACHU
Ľudia si myslia, že ak je niekto milý, je dobrým človekom, no ak hovorí mäkko a nekonfliktne, nemusí byť dobrý. A ak je niekto nevrlý, neznamená to nevyhnutne, že je zlý. To, čo človeka robí dobrým alebo zlým, je jeho konanie a nekonanie. Na to, aby sme porozumeli, čo znamená byť dobrý, je potrebné všímať si prejavy prírodného zákona. Láska je silou rozširujúcou ľudské vedomie, pomáha nám porozumieť a konať, zosúladiť naše správanie s princípmi prírodného zákona a skutočnou objektívnou morálkou. Následne sa dostaví výsledok. Takže dobro a zlo sú v skutočnosti prejavmi vedomia vo svete.
Sily, ktoré pritom pôsobia, sú láska a strach. Niekto by mohol povedať, že pôsobí len jedna sila a tou je láska, ale existuje aj jej neprítomnosť alebo neporozumenie láske a vtedy sa prejavuje vedomie strachu. Keď sa to stane, vravíme, že láska je zmätená, pokrútená alebo chýba. Pravda je večná a všeobecná, existuje vždy a všade. Aj princípy tu boli vždy, od stvorenia. Všetko, čo máme urobiť, je porozumieť alebo neporozumieť im. Je to hra lásky alebo strachu, uplatnenie poznania alebo nevedomosti, ignorancie. To sú tvorivé polarity, ktoré využívame pri vytváraní prejaveného dôsledku. Osvietenie je v skutočnosti o poznaní fungovania vecí. Je to poznanie toho, čo sa deje v nás, v našom vedomí a psychike, a toho, čo sa deje navôkol vo svete a ako fungujú zákony prírody. Pravdu buď prijímame alebo odmietame. Väčšina ľudí ju odmieta. Preto sme na tom tak, ako sme. Zákony prírody pracujú istým spôsobom. Sme posudzovaní podľa toho, či ich akceptujeme alebo odmietame, pretože žneme následky nášho kolektívneho konania. Väčšina ľudí je po celý deň vo vedomí strachu. Úplne popierajú, ako fungujú prírodné zákony a morálka. Majú chorú dušu a mnohí sú duševne mŕtvi. Celkom zničili transformačný proces duše a doslova ju pochovali. Odrezali sa od toho, čo to znamená byť ľudskou bytosťou. Ak zostaneme vo vedomí založenom na strachu, ktoré spôsobuje, že odmietame pravdu, dostávame sa do stavu vnútorného zmätku. V ňom sa nachádza väčšina ľudí, je to spirituálna choroba. A z toho sa spoločnosti zmocňuje depresia. To je celosvetový dôsledok stavu vedomia, v ktorom sme uviazli. Vo svete sa prejaví buď sloboda alebo otroctvo. Láska vedie k poznaniu, čo vedie k porozumeniu našej vlastnej vnútornej suverenity a to vedie k vonkajšiemu stavu slobody, teda prejavenému dobru. Naopak, negatívna polarita strachu vždy vedie k ignorancii, zmätku a svetovému otroctvu, čo prináša chaos a zlo.
AUTOR: Karol Kardoš
