PRIBÚDAJÚ TRANSATLANTICKÉ OBAVY, ŽE ROSTAS SA DOSTANE DO EP

Foto: Matúš Plecho

Vo finále pred eurovoľbami, ktoré sa uskutočnia už 8. júna 2024, sa podľa očakávaní začínajú objavovať články bijúce na poplach proti zvoleniu Tibora Eliota Rostasa za poslanca EP. 

VISEGRAD INSIGHT píše varovnú správu s titulkom „Hlavný slovenský dezinformátor sa kamaráti s Pekingom“. České MEDIUM zas uvádza, že Rostas ako „krajne pravicový politik navštívil Peking, pričom predtým bol pokutovaný za článok vyzývajúci k slovanskej jednote.“ 

VISEGRAD INSIGHT sa ďalej zmieňuje, že „Čína už dlhé roky buduje vzťahy so slovenskou krajnou pravicou, ale Tibor Eliot Rostas predstavuje mimoriadne zaujímavú príležitosť. Nielenže vedie jeden z najvýznamnejších dezinformačných kanálov v krajine, ale čoskoro bude kandidovať vo voľbách do EP, čím sa môže stať ďalším zdrojom čínskeho zasahovania do EÚ“, uvádza VISEGRAD INSIGHT.

Skutočnosť je taká, že pracovná cesta T.E.Rostasa bola plánovaná už dlhodobo a teda dávno pred jeho rozhodnutím reprezentovať Slovenskú republiku na medzinárodnej pôde ako nezávislý na kandidátnej listine hnutia Republika.

Rostas k tomu dodáva:

„Moja cesta do Číny je extrémne intenzívna misia, na ktorej som absolvoval viac ako štyridsať stretnutí vrátane návštev úspešných podnikateľských fór ale aj prijatí najvyššími predstaviteľmi najľudnatejších provincií v mestách Peking, Šanghaj, Kanton, Šen-čen ale pre nás aj veľmi významného Čchang-čou. 

 

Práve v poslednom z menovaných sa skrýva nesmierny potenciál pre rozvoj čínsko-slovenských vzťahov ale aj prístup ku zoskupeniu BRICS. Už od roku 1957 Československo pomáhalo Číňanom v Čchang-čou s poľnohospodárskym rozvojom a poslalo tam špičkových agronómov a poľnohospodársku obrábaciu techniku. 

Do Číny som pozvaný aj na koniec augusta ako aj na ďalšie rokovania v októbri. Mojim zámerom je ukázať na Slovensku ale aj v Čechách, že zotrvanie v NATO a v Európskej únii rozhodne nie je našou existenčnou otázkou. Práve naopak; vymanenie sa z tohto neperspektívneho zovretia je pre nás kľúčovou príležitosťou už v najbližších mesiacoch. 

 

V prípade mojej účasti v Európskom parlamente bude jednou z mojich prvých úloh cesta do ruskej Kazane, kde sa už v októbri uskutoční summit krajín BRICS. Mojou misiou v EP rozhodne nebude iba neplodné kritizovanie všeobecne známych anomálií Únie ale predovšetkým intenzívne nadväzovanie vzťahov s cieľom dosiahnuť pre náš národ čo najlepšie podmienky v medzinárodnom spoločenstve rovnocenných partnerov. Našou povinnosťou je uistiť náš národ o tom, že opustenie EÚ pri jej súčasnej centralistickej politike ohrozujúcej sociálne istoty, národnú identitu a predovšetkým bezpečnosť je realita s konkrétnym vyústením.

 

Takéto partnerstvo by sa odohrávalo po boku Ruska, Číny, Iránu, Brazílie, Indie ako aj zrevitalizovaných vzťahov s bratským spoločenstvom Slovanov s dôrazom na Srbsko, ktoré Dzurindova vláda umožnila bombardovať agresorom z NATO. Vo vnútri Európy máme práve teraz obrovskú šancu vytvoriť partnerstvo veľmocí s krajinami Strednej a Východnej Európy. Aj na tejto ceste som nadviazal nové kontakty a reálne šance získať pre Slovensko miesto za prestretým stolom“, uzatvára Tibor Eliot Rostas.

Galéria:

 

Foto: Matúš Plecho

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected].

 

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

 

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2022

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár