Prof. Dr. Hockertz: Očkovanie proti COVID-19 je bezohľadný ľudský experiment

Foto: radio SAW Prof. Dr. Stefan Hockertz

Nová vakcína, nejasné nežiaduce účinky a príliš málo údajov. Ešte nikdy nebola vakcína v centre pozornosti výskumníkov a verejnosti tak, ako dnes. Nároky na COVID-19 vakcínu sú vysoké. Ale je taká krátka doba dostatočná na to, aby bolo schválenie možné? Imunológ, toxikológ a farmakológ – profesor Dr. Stefan Hockertz zdieľal svoje obavy slovami: “Pre vedcov je záhadou, že génové očkovanie nevyvoláva u niektorých strán obavy, ale geneticky modifikovaná kukurica je v Nemecku veľkým problémom.” Ide o genetické inžinierstvo.

Doteraz boli vo vakcínach zabité alebo oslabené vírusy a baktérie, ktoré infikujú človeka, aby imunitný systém mohol reagovať v prípade novej infekcie patogénom. Vďaka novej vakcíne mRNA je teraz genetická informácia vírusu transportovaná do bunky, transportným mechanizmom. S vývojom vakcín proti COVID-19 by už neboli dodržiavané postupy z posledných 30 až 40 rokov, vysvetlil Hockertz: “Nezaoberáme sa tu len vakcínami, ale aj materiálom pre génovú terapiu úplne novým spôsobom. Messenger RNA je umelá. Takže sme aj právne na úrovni génovej terapie.”

“Jete kukuricu, neaplikujete si ju, táto kukurica je trávená v žalúdku a črevách, sotva s ňou prídete do styku. Teraz je to úplne iné. Vzhľadom k tomu, že túto RNA nejete, ale si ju vstrekujete nefiltrovanú do tela, som veľmi prekvapený, že tie isté strany, ktoré brojili proti geneticky modifikovanej kukurici, teraz mlčia a čo viac, propagujú toto očkovanie,” povedal profesor.

Výbor, ktorý korona vírus v Nemecku posudzuje, vedený právnikom doktorom Reinerom Füllmichom, sa už niekoľko mesiacov snaží priniesť relevantné informácie od odborníkov ohľadom COVID-19. Na vypočutí, zverejnenom 6. decembra, diskutoval Prof. Dr. Stefan Hockertz o novej vakcíne.

Len pred niekoľkými dňami bola v Spojenom kráľovstve schválená nová vakcína COVID-19 od spoločností BioNTech a Pfizer. Podľa Hockertza “je zaujímavé, že v krajine, ktorá nám pred tromi alebo štyrmi týždňami prostredníctvom verejného výberového konania oznámila, že tam budú musieť byť nanovo zakúpené počítače a servery, aby stíhali evidovať hlásené vedľajšie účinky, ktoré možno od takéhoto mRNA očkovania očakávať, sa vakcína začala podávať. ”

“Úrady veľmi dobre vedia, čo príde, a napriek tomu to dovoľujú,” pokračoval toxikológ.

V zásade mám pozitívny postoj k očkovaniu, ktoré považuje za “jeden z najväčších lekárskych úspechov”, povedal Hockertz rádiu Mníchov s odkazom na očkovanie proti pravým kiahňam. Lekár sa už viac ako 30 rokov podieľa na vývoji liečiv, úzko spolupracuje s Paul Ehrlich Inštitútom, ktorý zodpovedá za schvaľovanie nových vakcín a tiež radí farmaceutickým spoločnostiam pri vývoji nových vakcín.

Genetické inžinierstvo prostredníctvom očkovania

Vedľajšie účinky takéhoto očkovania by mohli byť rôzne, uviedol Hockertz. V núdzovej situácii, v ktorej nie sme, ale o čom sa nás politici snažia presvedčiť, je v niektorých prípadoch prípustné skrátiť rozpätie fázy III vo vývoji vakcín v štúdiách, ktoré majú byť vykonané.

Podľa Hockertza však ani fáza I, ani fáza II, neboli vykonané rozumne a v predklinickej oblasti nebolo urobené nič. A to je skutočný zločin ísť rovno k ľuďom, do skrátenej fázy III. Namiesto čakania na koniec štúdie, bolo vykonané skoré hodnotenie.

Vzhľadom na novosť očkovania nie sú k dispozícii žiadne porovnateľné údaje, upozorňuje odborník. Za normálnych okolností trvá približne štyri až štyri a pol roka, než je nový princíp očkovania v rámci toxikológie a farmakológie testovaný.

Pokusy na zvieratách – pokusy na ľuďoch

Hockertz vysvetľuje bežný postup pre výskum vakcíny: “Na začiatku testovania vakcíny sú pokusy na zvieratách. U zvierat sa meria imunogenita, takzvaná imunitnú odpoveď. Údaje sa zhromažďujú za skúšobné obdobie 90 dní, ktoré sa plne vyhodnotia po jednom a pol roku. Pri 28 dennom teste trvá vyhodnotenie približne pol roka. Tieto skúšky by sa museli vykonávať na zvieratách, ktoré sú pre takéto skúšky vhodné.

 

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

Zdroj: Imunolog mluví jasně: Očkování proti koroně je bezohledný lidský experiment, v4novaeuropa.cz, 12.12.2020

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]. UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2022

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Leave a Reply