Progresívne Slovensko nevolím preto, lebo Slovensko milujem

Predsedom údajného Progresívneho Slovenska sa stal Michal Šimečka, ktorý svoju kariéru postavil na svojich predkoch známych svojou politickou schizofréniou a Sorosových peniazoch. Na úvodnej stránke strany Michal Šimečka zaútočil na city voličov nasledovným výrokom. „Môjho starého otca komunisti posadili do väzenia, môjmu otcovi nedovolili študovať a neskôr stál pri zrode Nežnej revolúcie. Tento rodinný étos je pre mňa silným záväzkom“.

Starý otec Milan Šimečka, bol Čech, ktorý sa zjavil v Bratislave v roku 1954, kde začal svoju kariéru budovať na katedre marxizmu – leninizmu a prednášal študentom medicíny a farmácie základy marxizmu. Poznal sa s hlavným dlhoročným ideológom komunistickej strany 50-tych a 60-tych rokov Miroslavom Kusým, ktorý bol v rokoch 1968-1969 členom Ústredného výboru KSS. Po roku 1969 sa preorientoval na inú koľaj za čo ho komunisti vyhodili zo strany. Pripojil sa k Charte 77, ktorú vo Švédsku založil český emigrant František Janouch. Charta 77 bola štedro dotovaná G. Sorosom a hlavnú spojku medzi Chartou a disidentmi robil Václav Havel. Pôsobil ako poradca prezidenta Havla, napojeného na Sorosove milióny a americkú i nemeckú ambasádu. Havel bol okrem iného napojený i na československú štátnu bezpečnosť, s ktorou spolupracoval a vďaka ktorej sa stal prezidentom.

Soros je politicko-ekonomický manipulátor, ktorý dotoval mnohých opozičných predstaviteľov v rôznych štátoch sveta s cieľom vyvolania prevratu, dosadenia svojich bábok do vlád a následného riadenia týchto štátov podľa jeho pokynov. Slovensko nie je výnimkou. Soros sa touto svojou špinavou prácou vôbec netají. Jeho skazenú morálku vystihujú jeho slová: „Všetko to, čo rozdeľuje ľudí a ničí morálne hodnoty národa, je to správne. Potom je táto krajina moja“.

V roku 1991 vznikla Nadácia Milana Šimečku. Stačí keď si pozriete mená zakladateľov a okamžite Vám bude jasné o akú nadáciu ide: Martin Bútora, Juraj Flamik, Fedor Gál, Miroslav Kusý, František Mikloško, Peter Tatár a Peter Zajac.

Vo výročnej správe za rok 2021 sa uvádza, že nadácia ďakuje za finančnú podporu okrem iných aj: Fondu pre azyl, migráciu a integráciu zriadenom pri ministerstve vnútra SR, Ministerstvu školstva, vedy, výskumu a športu SR, Ministerstvo kultúry SR, Ministerstvu spravodlivosti SR, Dutch Jewish Humanitarian Fund (Soros), Nadácia otvorenej spoločnosti (Soros), Nadácia Pontis, Veľvyslanectvo USA, Veľvyslanectvo Holandska, Veľvyslanectvo Nemecka, The European Institute for Jewish studies in Sweden (Európsky inštitút židovských štúdií vo Švédsku napojený na množstvo ďalších významných židovských organizácií). Za mediálnu spoluprácu nadácia ďakuje okrem iných: SME, DenníkN, Spectator, Aktuality, Týždeň.

Prečo je Progresívne Slovensko nebezpečné okrem iného pre slovenskú demokraciu? Sú to obhajcovia európskeho diktátu migračnej politiky. Kvóty na prijatie migrantov nadiktované EÚ zlyhali. Preto EÚ vymyslela iný diktát, ktorým dáva možnosť členským štátom migrantov prijať alebo zaplatiť za ich neprijatie vysoké finančné sumy – čiže pokuty. Slovensko sa hlasovania zdržalo. Zatiaľ. Niet pochýb o tom, že v prípade ohrozenia demokracie na Slovensku inštaláciou Progresívneho Slovenska do vlády, Slovensko migrantov prijme. Prijímanie migrantov sa stane pre Slovensko vážnou bezpečnostnou hrozbou.

Dutch Jewish Humanitarian Fund je holandský židovský humanitárny fond na podporu a zlepšenie života Židov v strednej a východnej Európe. V poradnom zbore je aj Marcell Kenesei, maďarský Žid, ktorý riadi v Maďarsku dcérsku pobočku ďalšej americkej židovskej organizácie. Jeho vyjadrenie že: „Tento mesiac hrdosti som si viac než kedykoľvek predtým istý, že budeme pokračovať v budovaní inkluzívnej komunity – pre LGBTQ+ ľudí a pre všetkých ľudí, “ svedčí o tom, že progresívci cez LGBTQ+ ľudí a zvlášť cez svojich židovských predstaviteľov vnášajú medzi spoločnosť nesváry. Nech si pomýlená komunita LGBTQ+ žije po svojom, ale nech sa nesnaží rozdeľovať spoločnosť na základe ich neprimeraných požiadaviek a nech sa neprimerane nemiešajú do politiky. Robia to však úmyselne lebo LGBTQ+ komunita je určená na oslabenie štátu a jeho ovládanie spoza hraníc. Opäť tu cítiť vplyv a peniaze G. Sorosa a jeho špinavej politiky.

Rafael Rafaj už v roku 2018 napísal v Extra Plus článok pod názvom „Zahraniční agenti“, v ktorom sa uvádza: „Vplyv a finančná pomoc zahraničia prúdia pre vybrané mimovládky aj cez špecifický americký CEE Trust. Jeho koncept vznikol v roku 1997, keď sa stretli zástupcovia súkromných amerických nadácií a americkej vládnej agentúry USAID. Do fondu prispievala aj vláda USA a najmä nadácie Rockefellerovcov, Edsela a Henryho Forda, Charlesa Stewarta Motta či Georgea Sorosa. Trust pôsobí na Slovensku od roku 2002. Financie najskôr rozdeľovali konzorciá Nadácie Ekopolis a Centra pre filantropiu – ETP a trust program realizovaný Nadáciou otvorenej spoločnosti (2+2 milióny USD). Od roku 2006 USA posielajú peniaze už priamo na účty organizáciám. Takto v rokoch 2006 až 2012 len Aliancia Fair-play prijala od CEE Trustu 211 542 USD, Nadácia Pontis 42 500 USD, Inštitút pre verejné otázky 396 369 USD, Via Iuris 366 848 USD, Transparency International Slovensko 3 900 USD, Ekopolis 125 000 USD, INEKO 111 000 USD a Nadácia otvorenej spoločnosti 264 000 USD. Spolu 25 mimovládnych organizácií získalo až 3 206 649 USD za šesť rokov! Štyri subjekty signatárov iniciatívy Chceme opäť veriť v právny štát, si polepšili takmer 900 tisícmi (887 870) USD. „Obyčajným“ mimovládkam sa o takýchto daroch zo zahraničia môže len snívať.“

Otec Martin Milan Šimečka. Údajne mu bolo znemožnené študovať na vysokej škole kvôli jeho otcovi. Zaujímavé je, že je mnohí významní disidenti bez problémov vysokú školu za socíku vyštudovali. Martin Milan Šimečka s vysokou pravdepodobnosťou o štúdium záujem nemal. Neskôr sa angažoval, ako inak, v SME, v českom týždenníku Respekt, súčasného provládneho českého dezinformačného média. Angažuje sa i v Denníku N a riadi kroky svojho syna Michala, ktorý sa vyšplhal do politiky práve cez SMER-SD. Standard si všimol Šimečkov odkaz v diskusii Denníka N v Banskej Bystrici voličom Smeru: „Ste svine vnútri ľudských bytostí“. Jeho vyhlásenie je chrapúnske. Pochopil som prečo mentálne nemal na to, aby vyštudoval vysokú školu. Po zlých skúsenostiach slovenských voličov pevne verím, že Progresívne Slovensko národ voliť nebude.

O Michalovi Šimečkovi  nájdete výborné informácie na Zem a Vek TU.

Treba len dodať, že Michal Šimečka má blízko k tajným zahraničným službám lebo sa mu podarilo vďaka niekomu pracovať pre Ústav medzinárodných vzťahov v Prahe, ktorý slúži ako prípravka pre výchovu nových globalistických riadiacich kádrov. Venoval sa problematike európskej integrácie a európskej bezpečnosti a bol tiež poradcom českého ministra zahraničných vecí. Dostal sa do europarlamentu. Jeho prácu tam si nebudem všímať, lebo Michal Šimečka je politický karierista bez vlastného názoru a pre presadenie sa v politike sa nechá riadiť cudzími pánmi. Jednoducho Šimečkovci to majú v rodine.

PS na svojej stránke tvrdia: „Rôzni ľudia majú rôzne potreby, a naša rodinná politika to dnes nereflektuje dostatočne. Chceme, aby štát bol pre rodiny partnerom a oporou. Pre všetky rodiny. Aj pre jednorodičov, aj pre rodiny so zdravotne znevýhodnenými deťmi, aj pre dúhové rodiny, aj pre mnohopočetné rodiny. Všetky rodiny si zaslúžia dôstojnú budúcnosť“.  Ako vyplýva z Ústavy SR, manželstvo, rodičovstvo a rodina sú pod ochranou zákona. Manželstvo je jedinečný zväzok medzi mužom a ženou. Slovenská republika manželstvo všestranne chráni a napomáha jeho dobru. Snahy zatiahnuť do rodiny a manželstva aj jednorodičov a dúhové rodiny sú protizákonné a pre Slovensko nebezpečné.

Ohľadne podnikania a budúcnosti Slovenska stránka obsahuje populistické nesplniteľné frázy, ktoré majú za cieľ vohnať slovenských voličov do košiara progresívcov. Zvlášť nebezpečným pre Slovensko je nasledovné vyjadrenie, ktoré je v rozpore s Ústavou SR: „Naším cieľom je rovnosť párov rovnakého pohlavia, ich rodín a detí.“

V časti „Demokratická a prozápadná budúcnosť“ odchovanec Kiskovej skrachovanej strany Za ľudí a bývalý veľvyslanec SR pri NATO v Bruseli Valášek je jednoznačne za podporu členstva SR v zločineckej organizácii NATO. Podporuje vojnové úsilie USA a jeho militantnú politiku. Jeho vyjadrenia sú zavádzajúce a nepravdivé.

V oblasti vzdelávania sú zverejnené ďalšie nereálne nekonkrétne populizmy na oblbnutie voličov. Pekné reči založené na nereálnom základe žiaľ vždy pomáhali nahnať voličské hlasy. To isté sa týka oblasti zdravotníctva. Stále tam rezonuje chceme to, chceme ono, ale nevedia napísať ako to dosiahnuť. A hlavne neriešia obrovskú finančnú poddimenzovanosť zdravotníctva. Vo všetkých oblastiach absentuje návrh systematických opatrení. Jednotlivé časti pripomínajú skôr kompiláciu populistických fráz.

Čo sa týka oblasti Bezpečnej a spravodlivej budúcnosti. Dobrý dojem z obsahu bol pokazený politickou objednávkou pri reforme prokuratúry, kde progresívni autori fantazírujú o tom, že na Slovensku existuje sovietsky model prokuratúry. Tŕňom v oku je paragraf 363. Tento paragraf je posledná brzda generálneho prokurátora proti politickému bezpráviu, ktorého sme boli vystavení vládami Matoviča a Hegera (terajšiu vládu Čaputovej nepočítam, tá slúži len na prípravu a nástup Progresívneho Slovenska k moci)

Dekriminalizácia marihuany je nebezpečná v tom, že sa jej užívanie môže rozšíriť a ohroziť zdravie hlavne mladej populácie. Progresívci a Čaputovci to robia hlavne z dôvodu, že drogami opojená mládež sa ľahšie ovláda a nestará sa o politiku. Preto i antidemokratické strany ako sú aj progresívci môžu mať v budúcnosti uľahčenú cestu k moci. Hlavne vtedy, ak ich začnú voliť narkomani, ktorí na Slovensku pribúdajú.

V oblasti Zelenej budúcnosti mi chýbajú konkrétne riešenia envirozáťaží. Na Slovensku existujú časované bomby, ktoré treba riešiť ihneď. Napríklad gudrónové jamy na Horehroní po Petrocheme Dubová.

V časti Dôstojná budúcnosť pre všetkých je zvýraznená propagácia komunity LGBTI+, neexistujúce prejavy nenávisti, neexistujúca problematika protirómskeho rasizmu a pod. Zmienka čo chcú progresívci urobiť pre zdravý rozvoj rodiny podľa Ústavy SR ako základnej bunky spoločnosti absentuje. Práva klasickej rodiny sú potláčané do úzadia a sú dehonestované a diskriminované.

Časť Kultúrne Slovensko je populistická, plná všeobecných fráz. Časť médií ma prekvapila a jej obsah považujem za dobrý. Ale iba dočasne. Ak by sa PS dostalo do vlády, okamžite začne potláčať práva alternatívnych médií a bude pokračovať v politike podpory provládnych médií, ktoré budú platené za provládny obsah.

V časti Budúcnosť bez dezinformácií je vyjadrená totalita PS. V materiáli sa doslova uvádza: „Verejnú mienku na Slovensku nemôžu tvoriť dezinformácie ohrozujúce národnú bezpečnosť. Nemôžeme sa ďalej iba prizerať, ako klesá dôvera ľudí v demokraciu“. V týchto vetách je vyjadrená podstata, že progresivisti sa budú snažiť potláčať aj silovými zložkami iný názor ako je provládny pravicový názor. Spoločnosť má zabudnúť na svoje ústavné práva o slobode slova a prejavu. Nikto zatiaľ v tejto spoločnosti nedefinoval čo sú to vlastne dezinformácie.

Samotný NBÚ uvádza, že pojem dezinformácia zatiaľ nebol v Slovenskej republike kodifikovaný. NBÚ sa k dezinformácii vyjadruje nasledovne: „Dezinformácia označuje nepravdivú alebo zmanipulovanú informáciu, ktorá je šírená zámerne s cieľom zavádzať a uškodiť“.

Z tohto pohľadu sú dezinformácie nasledovné vyjadrenia v časti  „Demokratická a prozápadná budúcnosť“: „Žiadna krajina (Ukrajina) neobetovala za ostatné dekády toľko pre európske ideály ako náš východný sused. Vstup Ukrajiny do EÚ by tiež vedel pozdvihnúť ekonomiku východného Slovenska“. Ukrajina, ktorá patrí medzi najskorumpovanejšie krajiny s pronacistickým vedením ovládaným USA nerovná sa európske ideály. Ukrajina nesplní podmienky vstupu do EÚ ani za 20 rokov. A už vôbec nepozdvihne ekonomiku východného Slovenska. Dezinformácia je aj: „Chceme zrušiť súčasný sovietsky model prokuratúry a transformovať ju na model štátneho zastupiteľstva“. (Časť- „Bezpečná a spravodlivá budúcnosť“). A takých príkladov dezinformácií je v materiáli viacero, pretože za dezinformácie možno považovať aj nesplniteľné sľuby vyjadrené v informácii programu Progresívneho Slovenska. Z tohto pohľadu sú dve tretiny materiálu dezinformáciami. Táto časť je v prudkom rozpore s časťou o médiách.

Autormi časti Zdravé verejné financie = skutočné sociálne istoty sú Ivan Štefunko a Štefan Kišš. Pomerne známe osoby, ktoré však okrem vírenia vody v politike nedokázali nič pre Slovensko. V uvedenej časti sú opäť iba sľuby bez konkrétnych vyjadrení ako chcú svoje sľuby presadiť.

Na stránke progresívcov sa nachádza informácia o pôžičke fyzických osôb, ktoré spolu požičali Progresívnemu Slovensku na voľby 1 415 000 € s úrokom 3%, ktorý bude vyplatený do 60 dní po vyplatení príspevku za hlasy. Ak si zo zoznamu vygenerujete ich mená na obchodnom registri alebo portáli foaf, zistíte, že viacerí sú prepojení na americké alebo iné zahraničné firmy, Eset, stranu Spolu, ktorá reinkarnovala skoro na Modrú koalíciu a nakoniec sa reinkarnovala na stranu Modrí-Most Híd. A prečo sa Dzurinda pridal k Maďarom? Z jednoduchého dôvodu. V politike ho už skoro nikto nechce a vsadil na to, že maďarská menšina sa vo voľbách presadí. Je však skoro isté, že Dzurinda v tejto strane maďarskú menšinu potopí, čo mu bude pripísané ako jeden malý plusový bod v jeho zbierke množstva mínusových bodov. Bolo by už načase začať vyšetrovať vážnejšie hlavné Gorily pobehujúce po Slovensku naviazané na Dzurindu.

Takže strana Progresívne Slovensko je ultrapravicová strana, ktorá háji predovšetkým záujmy zahraničia, ktorá nemá jasný proslovenský program, ktorá propaguje LGBTI+ ako politický nástroj založený na nezdravom vývoji obyvateľstva, detí a ohrozuje celú slovenskú komunitu. Je zameraná proamericky, s využitím zahraničného kapitálu a občanov židovského pôvodu. O zdravom vývoji demokracie na Slovensku, ekonomickej vízii Slovenska, ktorej výsledkom by bola všeobecná prosperita nemajú ani potuchy. V oblasti bezpečnosti plánujú našu budúcnosť v zločineckej organizácii NATO, čím ohrozujú existenciu Slovenska.

Ich šanca dostať sa do parlamentu je vysoká, pretože ide o novú stranu, ktorá v politike zatiaľ nič nedokázala, ale má k dispozícii obrovské financie na manipuláciu ľudí a propagandu cez korporátne médiá a bilboardy. Je naviazaná na bývalú podpredsedníčku strany Proresívneho Slovenska Z. Čaputovú. Strana PS patrí k stranám, od ktorej občania SR nemôžu očakávať nič pozitívne. Iba pokračovanie totality doterajších vlád od roku 2020. Po voľbách a prípadnom vstupe do vlády SR nebudú progresívci váhať siahnuť na ústavné práva a slobody občanov.

Treba spomenúť v krátkosti manipulačné volebné prieskumy, ktoré si niektoré strany platia tak, aby vyzerali ich percentá príťažlivo. Na základe skreslených údajov majú oveľa väčšiu šancu sa vo voľbách presadiť. Hrajú umelo vybudovanú popularitu. Úspech vo voľbách PS bude znamenať návrat do Matovičovho a Hegerovho chaosu. Voliť PS by bol zásadný omyl. Občania sa už takého omylu dopustili, keď volili OĽANO. Dvakrát po sebe opakovať tú istú chybu by mohlo mať fatálne dôsledky pre spoločnosť.

AUTOR: Z mesta SNP Ivan Štubňa

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

Zdroje::

(1) Režiséri udalostí roku 1989 – fakty a nie bláboly súčasnej moci!!!; hlavnesprávy.sk; 21.11.2022

(2) Milan Šimečka; sk.wikipedia.org

(3) Investigatívne svine: Sorosovo liberálne stádo na Slovensku; napalete.sk; 22.2.2020

(4) Soros podporoval chartistov, Klaus prekazil jeho plán, hovorí fyzik Janouch; idnes.cz; 7.4.2018

(5) ZAHRANIČNÍ AGENTI; extraplus.sk; 30.4.2018

(6) Dezinformácie a informačné operácie; nbu.gov.sk

(7) Oživme si pamäť: 12 najväčších škandálov Mikuláša Dzurindu; socialisti.sk; 18.2.2023

(8) Šimečkov odkaz voličom Smeru: Ste svine vnútri ľudských bytostí; standard.sk; 26.7.2023

 

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected].

 

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2022

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Leave a Reply