Radičová klame v priamom prenose

Klamstvo je univerzálnym pracovným nástrojom slovenského politika. To je však v systéme, ktorý nesprávne označujeme prívlastkom „demokratický“ bežné. Keď politici založia svoju prácu na podvode a takmer tridsať rokov presadzujú v spoločnosti skryté zámery, potom sa spoločnosť dostane do stavu čiastočnej anarchie a bezprávia – tak ako je tomu teraz, pretože všetky politické podvody sa raz prevalia a ich následky musí niesť národ – to si treba v súvislosti s hodnotením každého politika uvedomovať na prvom mieste.

Je pomerne bežné, že v živote vyslovujeme napríklad slovo „priateľ”, možno tisíc, možno viackrát a ani raz si pri tom neuvedomíme, že slovo „priateľ“ vlastne označuje človeka, ktorý nás „prijal” takých akí sme. Keby ste si to uvedomovali, potom si budete klásť logickú otázku, koľko z vašich, tzv. priateľov vás skutočne prijíma takých akí ste. Prišli by ste na to, že dve tretiny vašich priateľov vás z nejakých dôvodov neprijíma a iba znáša alebo trpí – a znášateľ alebo trpiteľ nie je priateľ. Spomínam to iba preto, lebo takto vzniká ľudstva naivita. Myslieť si totiž o niekom, že je môj priateľ iba preto, že si nekladieme správne otázky, je naivné. A naša naivita je presne to, čo iným dovoľuje nami manipulovať.

Prečo si 99% Slovákov v roku 1989 myslelo, že nežná revolúcia je niečo, čo sme chceli a sami dokázali? Odpoveď je pomerne jednoduchá. Pretože sme boli demokraticky nevyzretí a preto náchylní na naivnosť, čo niekto iba šikovne zneužil proti nám a dal nám pocit, že sme to dokázali sami. Pritom to bolo pripravované dávno pred tým a štedro zo Západu zaplatené. Postavili sme v roku 1989 morálku nad právo a zvrhli komunistický režim.

Prešlo veľa rokov a ľudia, ktorí vami manipulujú dnes, vám tvrdia to isté čo vtedy. Hlasno kričia, že „morálka stojí nad právom” a ak budete stáť na námestí opäť – napríklad 5. júna na antikorupčnom proteste, tak niečo zmeníte. Pravda je však taká, že niekto nás znovu zneužíva a pokiaľ máme niečo opäť zmeniť, potom sú to vnútroštátne zmeny, o ktorých nemáme mať ani potuchy – rovnako ako sme veci zmenili v roku 1989 a ani len netušili, že sme nezmenili totalitný systém na demokratický, ale totalitný systém na skryto polodiktátorský. Následky toho sa naplno prejavujú až dnes, po viacerých rokoch – a to je hlavný dôvod, prečo je skrytá agenda politikov tak veľmi nebezpečná. Následky odhalíte totiž až po rokoch, keď musíte znášať následky politických podvodov.

To, že sme na Slovensku skutočnú demokraciu nikdy nemali, vieme všetci a poniektorí to často aj nahlas vyslovujeme. Avšak hoci tušíme, že systém ktorý máme, nám ju nikdy nedá, pretože Západ v slovanských krajinách Európy demokraciu nikdy skutočne zaviesť nechcel, vysloviť sa to bojíme. V kúte našej slovanskej duše chceme veriť, že ľudia, ktorí nám vládnu, nie sú až takí podlí, aby nás takto špinavo takmer tridsať rokov klamali. Drahí moji! Je to najväčšia chyba, ktorú robíme. Naši politici sú totiž oveľa zvrátenejší ako si myslíte. Majú uznávané spoločenské posty – napríklad sú dekanmi na vysokých školách, ako Iveta Radičová. Konajú skryto, premyslene a často na oko veľmi ľudsky. Avšak iba so zámerom vás opäť politicky zaviesť – ako sa im to podarilo už veľa krát. A najhoršie na nich je, že to nerobia iba pre seba a svoje ego.  V pozadí sú totiž niekým ovládaní. Vitajte teda v „demokratickom” svete dnešnej politiky!

Iveta Radičová včera v rádiu Expres okrem iného vyhlásila: „Apelujem, dokonca žiadam komentátorov, aby neubližovali Michalovi Kováčovi ml., ktorý si už kalich horkosti vypil. V čase Mečiara bola proti nemu otočená verejná mienka ako nejakému gaunerovi napriek tomu, že bol právoplatne plne oslobodený.”

Problém vidím jediný. Klame. Michal Kováč mladší totiž nebol nikdy v Nemecku oslobodený. Krajský súd v Mníchove, ktorý vo veci pojednával, v roku 2000 iba zastavil konanie, pretože sa nedalo predpokladať jeho odsúdenie. Mal totiž diplomatickú imunitu zo Slovenska, ktorá mu bola udelená ešte za Dzurindovej vlády – a diplomatickú imunitu požíva dodnes. Keby ju však nemal, môže byť opäť stíhaný a s predpokladom rovnajúcim sa takmer istote bude odsúdený.

Radičová však v rádiu citovala zákony, na základe ktorých mu imunitu vziať nemožno. A ja sa pýtam: Prečo Radičová nestavia morálku nad zákon aj v tomto prípade a nežiada zrušenie imunity Kováča ml.?

Tak to zhrňme. Keď sa jednalo o zrušenie amnestií a postavenie Mečiarových ľudí pred súd, Radičová bola jedna z tých, ktorí za zasadzovali, aby morálka bola postavená nad právo a amnestie boli zrušené, pretože sú amorálne. Avšak hneď potom, ako boli zrušené sa zasadzuje za to, že morálka nad právo v Kováčovom prípade povýšená byť nemôže. A tu sme pri koreni dôvodu, prečo morálka nad právo stavaná byť nemôže nikdy a v dnešnej dobe, kedy politici konajú so skrytým úmyslom ako Radičová, to neprichádza do úvahy už vôbec, pretože ak postavíme morálku nad zákon, okamžite ju dnešní politici zneužijú.

V roku 2010 – za Radičovej vlády, bol spáchaný principiálne rovnaký únos, ako na Michala Kováča ml. Unesený bol vtedy Lukáš Gemza, ktorý len mesiac pred tým podal trestné oznámenie na exprezidenta Michala Kováča, ktorý podľa Gemzu zneužil doklady jeho rodiny a spáchal tak podvod. Išlo o dedičstvo – peniaze v rakúskej banke, ktoré podľa tvrdení Gemzu ešte v čase komunizmu Kováč st. podvodne získal. Vtedy Radičová ako premiérka a Lipšic ako minister vnútra opäť raz postavili morálku nad zákon a celú vec ani neprešetrili, pretože v hre bol podvod spáchaný prezidentom. Nikdy sa verejnosť nedozvedela, kto tento únos spáchal a či v tom neboli zapojené štátne zložky, ako v prípade Kováča ml. Spochybnilo by sa totiž tak tvrdenie tretieho sektoru, že Lexa bol jediný podozrivý, kto nechával unášať ľudí štátnymi zložkami. Morálka postavená nad zákon nie je teda v politickej praxi nič iné, ako zvýhodňovanie niektorých ľudí a stavanie ich nad zákon.

Radičová v rádiu povedala aj ďalšiu zaujímavú vec. Na otázku moderátora, či verí slovenským súdom, odpovedala v zmysle, že neverí. Ako dôvod uviedla prípady Ivana Lexu, ktoré boli v deviatich prípadoch zastavené a ako protiváhu uviedla, že naopak „zlý Lexa” vyhral spor s prezidentom Kováčom, ktorý sa následne musel ospravedlniť. Radičovú fakty zo súdnych sporov nezaujímali a opäť podsúvala poslucháčovi, že morálka je nad právom. Otázka zostáva jediná. Čia je to tá morálka, ktorú staviame nad právo? Pýtam sa, pretože podľa „Radičovej metódy”  je zlý každý, koho označí za zlého ona a súd ho odmietne potrestať! V realite to znamená jediné. Radičová presadzuje, že rozsudky by mali vynášať politici, nie sudcovia. Presadzuje teda právny rozklad štátu. To potvrdila aj tým, že presadzovala zrušenie amnestií. Len mimochodom, toto presne boli Hitlerove metódy v predvojnovom období.

Že je Radičová kôň tretieho sektoru, je nepochybné. Pracovala pre tretí sektor a rovno odtiaľ bola kreovaná do vlády ako premiérka. Je známa vyjadreniami, že sa do politiky viac nechystá. Opäť sa pri týchto slovách treba pristaviť a pýtať sa, čo je to ak nie politika, ktorú tretí sektor v zastúpení Radičovej dnes robí? Koná teda skryto. Problém je, že je pritom nenápadná ako mexický díler drog. Môžete si myslieť aj niečo iné – čo vám tak neskomplikuje videnie sveta ako fakty, o ktorých píšem. Ale potom sa doživotne musíte stotožniť s vedomím, že naivitu ste si dobrovoľne implantovali pod kožu a stala sa súčasťou vášho žitia. Pre tých, ktorým to takto vyhovuje, odporúčam spomenutý antikorupčný pochod 5. júna a tradičné heslá typu: „Máme na to! My tento svet zmeníme!“ Zmeníte, ale iba to, čo je tretím sektorom a Radičovou dopredu naplánované a štedro niekým zaplatené.

Chcete vedieť, kto je politička Radičová? Potom sa pýtajte, čo pozitívne pre národ urobila. Pýtajte sa, kto zariadil, že učiteľka Radičová, ktorú si ako političku neviete spojiť s ničím zásadným, sa mohla katapultovať z pozície riaditeľky treťosektorovej nadácie do kresla premiérky. Pýtajte sa, prečo obhajuje prijímanie migrantov na Slovensku, alebo ako sa dostala za poradkyňu na Ukrajinu v čase, kedy sa tam páchala genocída na obyvateľstve. Pýtajte sa, prečo nie je za potrestanie aj iných – potencionálnych vinníkov ako je Lexa a Mečiar. Napríklad Dzurindu a členov jeho vlády, ktorí napomáhali pri vraždení Srbov. Nedajte sa omámiť jej plačlivým hlasom, ktorý sa vstrebáva do veľkých sŕdc Slovanov ako jed a pýtajte sa, prečo aj v tomto prípade nestavia morálku nad právo a pochopíte, kto Radičová v skutočnosti je.

 

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected].

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2021

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár