Redaktori Markízy a RTVS v úlohe cenzorov

Verejnosťou práve v týchto dňoch otriasa novinárska kauza redaktora Markízy Michala Kovačiča, ktorý sa podľa poškodeného JUDr. Harabina dopúšťa spolu s televíziou Markíza cenzúry, striktne zakázanej v slovenskej ústave.

Štefan Harabin je totiž vážená slovenská osobnosť – bývalý podpredseda parlamentu, minister spravodlivosti, expredseda súdnej rady a najvyššieho súdu, dnes aktívny sudca najvyššieho súdu a člen trestnoprávneho kolégia. Ako trestný sudca pracuje už 35 rokov. Na televízne obrazovky, ako popredný odborník na právo, teda rozhodne patrí.

Verejné pôsobenie sudcu Harabína je však dlhodobo mainstreamovými médiami doslova blokované. Dokazuje to aj fakt, že nebol pozvaný do mimoriadnej diskusnej relácie televízie Markíza o zrušení amnestií, ktoré výrazne odmieta a poukazuje naň ako na snahu zaútočiť na slovenskú štátnosť.

Všetky alternatívne médiá o tomto človeku informujú, dávajú mu priestor na vyjadrenie, dokonca mu poskytli čas na pravidelnú reláciu. Útok na štátnosť Slovenskej republiky je totiž vec veľmi závažná. To sme sa však v súvislosti s hodnotením Harabina od ľudí ako je redaktor Kováčič nedozvedeli, pretože jeho názory nezverejňuje.

Opäť – ako už po „x-tý“ krát, to teda iba potvrdzuje, že alternatívne spravodajstvo hrá momentálne v slovenskej mediálnej lige v objektivite informovanosti najvýznamnejšiu úlohu. Prípady cenzúry sa na Slovensku množia závratnou rýchlosťou.

Dôveryhodnosť mainstreamu, práve kvôli reportérom ako je Kovačič z Markízy, alebo aj Hanzelová z RTVS, ktorá sa zverejnením nemiestnej kritiky pustila do zákopovej vojny s alternatívnym spravodajstvom, výrazne klesá.

Princíp alternatívneho spravodajstva spočíva v tvorbe alternatívy k zaužívanému spôsobu spravodajstva – nie k faktom, ako sa to snažia tvrdiť aj ďalší odporcovia alternatívcov, napríklad z RTVS.

Celkovo, viesť na Slovensku novinársku vojnu proti alternatívcom, je len „výkrikom do tmy“, pretože je rovnako nezmyselná, ako každá iná vojna o územie. Sme ľudia s rešpektom, nie zvieratá, ktoré si značkujú svoje územie, aké sa z nás snažia urobiť novinári ako Hanzelová.

Ak sa maimstream snaží vymedziť životný priestor alternatívcom – nie sebe, potom ide iba o akt egoistickej agresie. A to je predsa spôsob boja politikov, prípadne mafiánov, nie novinárov s národným myslením. Nikdy neviete, či to, čo práve čítate alebo počujete v mainstreamových médiách, sú myšlienky novinára alebo politika. Množstvo novinárov a redaktorov sa  práve posunulo z maimstreamu do politiky.

Novinár sa ani nesmie priateliť s politikmi, alebo zdieľať verejne ich podporu, pretože sa dostáva do podozrenia, že je politicky korumpovateľný – hlavne na Slovensku. Ak to novinári robia, ako napríklad Hanzelová, má to celospoločenské dopady a dôvera v RTVS – aj vďaka takémuto neprofesionálnemu prístupu jej reportérov, potom výrazne klesá.

Dnešná RTVS nie je objektívna a robí iba vlčiakov istej časti politického spektra – to všeobecne tvrdia alternatívci a posudzuje to občan. Toto je tiež jedna z odpovedí na otázku, prečo výrazne klesá dôvera občanov v maimstream.

Ak by si však niekto myslel, že alternatívnych žurnalistov to teší, potom sa mýli, pretože Slovenskú televíziu zakladali a celé desaťročia riadili práve roduverní Slováci, ktorých alternatívne médiá v dnešnej spoločenskej poľovačke na roduverných chránia. Povedzme si na rovinu, udržať v čase socializmu nezávislosť v Slovenskej televízii bolo nad ľudské sily. Napriek tomu sa vtedy o to veľa roduverných Slovákov snažilo. Komunistických politikov národne mysliaci redaktori Slovenského rozhlasu a televízie obvykle podraďovali ako spoločenský marazmus a nutné zlo. Dnes redaktori ako Hanzelová udržujú s politikmi priateľské vzťahy. Stačí dať v RTVS priestor pamätníkom – sedemdesiat a viac ročným novinárom, ktorí už dávno svoje povolanie zavesili na klinec a ľudia by sa o tom dozvedeli viac. Títo ľudia nie sú však zaujímaví, ako sa dozvedáme z názorov niektorých mladých reportérov RTVS. Namiesto toho dostávajú v Slovenskej televízii priestor európsky orientovaní radikáli. Nenamietam, že tam sú. Namietam, že tam nedostávajú priestor aj roduverní Slováci. Sú totiž najpočetnejšou skupinou slovenského obyvateľstva.

Dnes je iná doba a RTVS je prvá, ktorá by sa nezávisle správať mohla – a mala. Je to o ľuďoch, ktorí ju riadia. Je to o správnosti ambícií a nezlomnosti udržať túto televíziu objektívnou a prijateľnou pre všetky názorové prúdy obyvateľstva. Republika je totiž pre všetkých občanov, nie len pre istú skupinu zaujímavých politikov, či osobností, ako sa to dozvedáme z názorov napríklad redaktorky RTVS Zuzany Hanzelovej.

Ľudí v štáte z pohľadu objektivity spravodajstva nemožno rozdeľovať na múdrych a hlúpych, zaujímavých či nezaujímavých, Kotlebovcov a tých ostatných. Štát je pre všetkých a RTVS je štátna. Nepatrí ľuďom, ako je Hanzelová, ktorí si ju snažia, mimochodom veľmi úsmevne uzurpovať – a na rovinu, jej súkromný názor na roduverných Slovákov nás nezaujíma, pretože je spoločensky nepodstatný.

Jej úlohou je objektívne informovať, čo ale v reálnom živote znamená vážiť si všetkých občanov – nie len niektorých. Ak to nerobí, potom je protinárodne orientovaná a korumpovateľná.

Je neprípustné, aby redaktorka štátnej RTVS rozdeľovala z pohľadu spravodajcu najvýznamnejšie slovenské osobnosti na zaujímavé a nezaujímavé. To predsa nie je jej úloha. Jej úloha je dať priestor všetkým slovenským vo verejnom záujme konajúcim osobnostiam a divák – nie ona, rozhodne, kto nie je zaujímavý a prečo. Za to si totiž ľudia platia koncesionárske poplatky, a nie za to, aby bolo verejnosti podsúvané redaktorkou spravodajstva, kto je zaujímavý alebo kto z osobností na obrazovku patrí, či nepatrí.

Ak svoju prácu novinára vníma takto, potom nepatrí pred kamery verejnoprávnej televízie, ale na gauč pred televíznu obrazovku ako divák. Niet sa teda čomu čudovať, že má potrebu bojovať s alternatívnym spravodajstvom.

Novinárska vojna je totiž rovnaký „fejk“ ako Hanzelovej láska k národu. V informovanosti obyvateľstva ide totiž o viac, ako iba o ostré lakte pseudonovinára v dave novinárov a občanov.

Novinári ako Hanzelová a Kovačič však dnes nebojujú iba proti alternatívnemu spravodajstvu, ktoré ich ohrozuje tým, že objektívne informuje. Bojujú aj proti občanom – roduverným Slovákom, čo je presným opakom základného princípu novinárčiny.

Len pred pár dňami ministerstvo vnútra prijalo opatrenie, ktorým posilňuje operatívnu zložku policajnej jednotky na sledovanie tzv. konšpiračných webov a nepravdivých informácií, čím začne vyvíjať tlak na obyvateľov, ktorí prispievajú svojimi článkami a komentármi do internetového spravodajstva.

Keď si prečítate postoje redaktorky Hanzelovej na jej FB profile https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=10210446608734205&id=1013675430, zistíte, že práve tento počin – dávanie priestoru obyvateľstvu, aby písalo a zverejňovalo svoje názory na alternatívnych spravodajských weboch, radikálne odmieta, čím za danej situácie priznáva, že kriminalizáciu obyvateľstva plne podporuje. Nie je teda ani predpokladateľné, že by sa o pomenovanie takýchto politických hrozieb pokúsila.

Cesta alternatívneho spravodajstva k občanom je priama. Občas pri nej počuť zavíjanie niektorých politikov alebo plačúce atramentové Zuzanky z maimstreamu s odratými detskými kolienkami, ktorým fúkajú boľačky politici s pomýleným liberálnym kompasom, ako napr. poslanec Osuský, fackajúci aktivistov na ulici a vyhlasujúci, že pokutovanie žobrákov za žobranie na ulici je správne.

No a? Pýtam sa, lebo práve na toto sme v alternatívnom spravodajstve hrdý. Očisťujeme tým totiž zrno od pliev, aby národ videl, kto kým v skutočnosti je a mohol si slobodne vybrať.

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected].

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2021

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár