Rok karanténneho despotizmu

· Čas čítania: 2 min.
Foto: Shutterstock

V priebehu februára a marca si užasnutí občania mnohých ŠTÁTOV sveta pripomenuli prvé výročie nastolenia sanitárneho despotizmu. VLAŇAJŠIE POČIATOČNÉ jarné protiepidemické opatrenia, ktoré mali trvať dva týždne, sa vo väčšine európskych krajín pretiahli do začiatku leta.

Po prázdninovom uvoľnení ich vlády v septembri obnovili, pritvrdili a nezdá sa, že majú v úmysle rušiť ich. Ani nová studená vojna nebránila navonok znepriateleným veľmociam, aby zaviedli globálny karanténny despotizmus posvätený Svetovou zdravotníckou organizáciou.

Všetci ľudia na svete

Európanom tak tento rok začína dochádzať, že vlani vhupli do novej totality. Obzvlášť Talianom svitlo, že nastupuje éra, ktorá si už možno zaviedla vlastný letopočet. Čosi na spôsob „anno I dell’era fascista“, prvého roku éry fašizmu. Začal sa písať 28. októbra 1922, keď taliansky kráľ Emmanuel III. vymenoval za premiéra vodcu talianskych fašistov Benita Mussoliniho. Etabloval diktátorský režim štátneho korporativizmu a ten nadobúda v 21. storočí formu globálnej korporatúry. Nie je ešte skompletizovaná, ale má mimoriadne dravý predvoj na čele s biofarmakologickými kartelmi. Od vlaňajška sa im darí to, čo nedotiahli úplne do konca vyvolávaním hystérie okolo epidémie SARS, prasacej a vtáčej chrípky. Už druhý rok držia svet v panickom strachu a v poslušnosti metódami mafiánskeho výpalníctva. Združili sa do troch hlavných aliancií, ktoré poberajú od národných štátov multimiliardové príspevky na vývoj, výrobu a distribúciu nových a nových vakcinačných látok proti neustále mutujúcemu koronavírusu. Za tri najnenásytnejšie možno považovať Global Alliance for Vaccines and Immunization (GAVI), Coalition for Epidemic Preparedness Innovations (CEPI), COVID-19 Vaccines Global Access (COVAX).

Nemcov a ostatných  Európanov, ktorí zatvárali oči pred vymáhaním veľkých farmakologických koncernov, tzv. Big Pharma, prebudila do reality 19. februára nemecká kancelárka Angela Merkelová výrokom, na ktorý sa nedá zabudnúť. Nájdeme ho na webovej stránke vlády Spolkovej republiky ako lakonický citát z jej prejavu na videokonferencii skupiny G7: „Pandémia bude prekonaná až vtedy, keď budú zaočkovaní všetci ľudia na svete.“

AUTOR: Patrik Sloboda

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2021

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár