ROSTAS SA VZDÁ PLATU EUROPOSLANCA, PENIAZE PÔJDU NA PODPORU SLOBODY SLOVA

Foto: Matúš Plecho

Prelomový, prierezový rozhovor Dannyho Kollara s Tiborom Eliotom Rostasom o jeho ceste od šéfredaktora ešte v roku 1989 až po kandidatúru do EP, do ktorej ho prinútili samopaly s kukláčmi, keď jeho rodinu aj redakciu Zem&Vek prepadli kvôli jeho článku o Štúrovcoch a slovanskej vzájomnosti. 

V prípade jeho zvolenia Rostas hneď v úvode relácie uviedol, že chce vyslať jasný signál o jeho nezištných zámeroch reprezentovať Slovensko v tých najťažších časoch, keď sa rozhoduje o jeho existencii v rozhárajúcej sa vojne:

„Chcem bezvýhradne slúžiť záujmom Slovenskej republiky a nebudem poberať plat europoslanca – všetky finančné prostriedky pôjdu na transparentný účet (založený v roku 2016), podporujúci slobodu slova a myslenia, z ktorého sme vďaka podpore ľudí založili aj zvtv. EÚ týmto spôsobom bude financovať slobodné názory ľudí na Slovensku.

 

Neprimerané platy a renty sú, žiaľ, ústrednou motiváciou horúčkovitého úsilia mnohých kandidátov do Európskeho parlamentu. Ak sa má politika vrátiť k svojej prapodstate – teda k poslaniu slúžiť všeobecným záujmom ľudského spoločenstva, kde sa politik musí zodpovedať, a nie arogantne vyvyšovať, potom sa práve v tomto bode a v tomto momente začína nová politická kultúra, ktorá do správy vecí verejných prinesie úplne nový rozmer a nového ducha.

 

Čo myslíte, koľko vypočítavých, menej a viac rafinovaných intrigánov, darebákov, a dokonca ľudí s poslaním škodiť našej vlasti a jej ľudu by potom ostalo v politike? Ja som presvedčený, že takmer nikto a to minimum by vlastným príkladom postavilo novú tvár spoločenského usporiadania, ale aj medziľudských vzťahov postavených na dôvere, nezištnosti a pocte slúžiť národu. V prípade môjho zvolenia so mnou do Európskeho parlamentu pôjdu aj také odborné kapacity ako profesor Peter Staněk alebo lekár Ján Lakota ako poradcovia v tíme,“ dodáva Tibor Eliot Rostas.

Transparentný účet fondu Sofian:

https://www.transparentneucty.sk/#/ucet/SK870900000000511928518

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected].

 

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

 

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2022

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár