Rozklad slovenského odboja

· Čas čítania: 3 min.

V poslednom období sa udiala zvláštna súhra náhod. Každým dňom padáme strmšie do diktátorského fašistického režimu pod direktívami zahraničných korporácií, obzvlášť bankárskych a farmaceutických, ktoré usmerňujú aj samotnú politiku EÚ. Milióny občanov rezignovali a tupo ako ovce sa poddávajú čoraz šialenejším nápadom psychopatického šialenca na čele štátu a jeho nenásytnej svorke bažiacej po moci a peniazoch, po dlhej dobe politicko-mocenskej absencie. V histórii obdobné procesy vytvorili dobových hrdinov, ktorí sa postavili na čelo odboja.

O to ľahšie by to malo byť v dobe informačných technológií, napriek tomu sa tak nedeje, a to ani na opozičnej scéne. V dobe, kedy by mohla a mala opozícia prevziať opraty a spolupracovať na záchrane krajiny a do záchrany zapojiť každého aktívneho činiteľa, vedeckú a lekársku inteligenciu a vytvoriť širokú masu odporu, deje sa presný opak.

Opozícia priživuje mýtus o pandémii, vo vážnych rozhodnutiach často hlasuje v neprospech voličov, ignoruje volanie verejnosti po jednote a čo je najchmúrnejšie, triešti sa. K štiepeniu najsilnejšej strany Smer prišlo krátko po voľbách a netrvalo dlho a v druhej najsilnejšej opozičnej strane vznikli rozpory, smerujúce k možnému rozpadu. V SNS s veľkým voličským potenciálom, ktorá by po veľkej výmene kádrov mohla zaujať  významné miesto v opozičnej politike, došlo k vymenovaniu lídra, ktorý do volieb stranu potopil a súčasnými personálnymi zmenami ju odstránil mimo politickej hry.

Pokiaľ sa tieto procesy odohrávajú len v prostredí strán vytvorených korporáciami, manipulácie a zvláštne šachovanie ich lídrov by bolo vysvetliteľné. Je pomerne jednoduché spracovať zopár politikov na riadiacej úrovni a zmanipulovať ich žiadúcim smerom.

Absolútne vákuum nastalo aj zo strán odborov. V priebehu pár mesiacov boli pracujúcim odobrané kompletne všetky práva, ktoré padli až na úroveň feudálnej spoločnosti a tam, kde mali zaznieť výzvy k celoštátnym štrajkom pracujúcich, vládne ohlušujúce ticho.

Dalo by sa očakávať, že pokiaľ na plnej čiare zlyháva aj agilnosť strán, ktoré sa nedostali do parlamentu a akýkoľvek odpor na najnižšej úrovni aktivistických skupín, prevezmú iniciatívu osobnosti verejného, či politického života. Miesto nich sa na scéne sa objavilo množstvo neznámych aktivistov, hrajúcich sa na revolucionárov, budujúcich si na verejných vystúpeniach reklamnú kampaň pre svoje firmy, neúspešných bezvýznamných politických štatistov, v horšom prípade údajných bývalých pracovníkov polície, alebo tajných služieb, ale aj úplne neznámych osôb, z ktorých niektorí majú pomerne temnú minulosť.

Všetci majú jeden spoločný znak. Doposiaľ boli verejnosti neznámi a ich špecifikom je vytváranie si vlastných skupiniek prívržencov, s ktorými trieštili jednotu celonárodných protestov do tej miery, že sa im úspešne podarilo rozbiť a definitívne eliminovať akúkoľvek snahu o celonárodný jednotný protest.

Na rozdiel od masívneho odporu v zahraničí, v ktorom sa spájajú odbory, politici a skupiny aktivistov, v tejto záplave malých skupinových aktivít niet jednotlivca, ktorý by bol ochotný vytvoriť spoločnú masovú základňu spoločného odboja nie s jedným lídrom, ktorému sa skupiny podriadia, ale s kolektívom spoločne pracujúcom na jednotnom postupe. Ak existuje, stráca sa v množstve falošných, možno aj úmyselne podsunutých osôb.

Náhoda? Alebo zámer?

Donedávna prevládala mienka, že jednota naráža na egocentrické maniere lídrov rôznych politických strán, či činiteľov rôznych aktivistických hnutí, ktorí hľadajú miesto na politickom výslní a podiel na budúcom mocenskom usporiadaní.

Je to ale naozaj celkom tak?

Ak by istej vplyvnej skupine, ktorá si potrebuje upevniť moc, záležalo na kompletnom rozprášení akéhokoľvek odporu, neurobil by to práve spôsobom, kedy pomedzi úprimne mysliacich politikov a aktivistov nasadí desiatky vlastných profesionálnych rozbíjačov, ktorým sa podarí dokonale spochybniť aj tých skutočne úprimne bojujúcich za celú spoločnosť?

Neexistuje lepší sofistikovaný spôsob, ako obrať o dôveru masu bezradných občanov, ktorí sa v ponuke prestávajú orientovať, stratia možnosť aktívneho odporu a napokon rezignujú.

AUTOR: Ing. Iveta Michalíková je bývalá kariérna diplomatka

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected] UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2021

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár