Ruský minister obrany: rusko-čínska spolupráca podporuje strategickú stabilitu

· Čas čítania: 2 min.

Podľa ruského ministra obrany konflikty na Strednom východe ako aj spolupráca Ruska a Číny patria k top témam 21. zasadnutia medzivládnej komisie pre vojenskú a technickú spoluprácu, ktoré začalo 23. novembra v Pekingu.

Ruský minister obrany Sergej Šojgu sa v stredu stretol s podpredsedom Ústrednej vojenskej komisie Číny Xu Qiliangom. Rokovanie predchádzalo 21. zasadnutiu medzivládnej rusko-čínskej komisie pre vojenskú a technickú spoluprácu. Komisia sa zaoberá perspektívami obojstrannej spolupráce, rovnako ako nestabilnou situáciou v Sýrii, Líbyi a Iraku.

„Konflikty v regióne strednej a východnej Ázie nekončia, rany sa nezahoja, a to najmä v severnej Afrike a na Strednom východe. Určite budem mať na pamäti prebiehajúce udalosti v Sýrii, Iraku a Líbyi. Verím, že dnes budeme môcť o týchto záležitostiach diskutovať podrobnejšie,“ povedal ruský minister. Šojgu zdôraznil dôležitosť spolupráce medzi Ruskom a Čínou, pričom zdôraznil, že takéto partnerstvo slúži ako pozitívny príklad medzinárodných vzťahov.

„Moskva a Peking … ukazujú príklad vyváženého a zodpovedného prístupu k medzinárodným problémom. Rusko a Čína účinne spolupracujú na rôznych multilaterálnych štruktúrach, ako napr. OSN, BRICS, SOS,“ uviedol. Vojenská a technická spolupráca medzi Ruskom a Čínou prispieva k regionálnej a strategickej stabilite a zameriava sa predovšetkým na „boj proti moderným hrozbám, predovšetkým proti medzinárodnému terorizmu“.

Spolupráca medzi oboma krajinami „sa každý rok rozširuje, je dôležitým prvkom vzťahov medzi Ruskom a Čínou,“ tvrdí Šojgu.
Povedal, že stretnutie komisie posilní spoluprácu medzi oboma krajinami. „Dnes zosumarizujeme tohtoročnú prácu a definujeme hlavné ciele  budúcej vojenskej a technickej spolupráce,“ povedal minister. „Sme pripravení na efektívnu a plodnú prácu.“

Zdroj: https://www.rt.com/news/367880-russia-china-cooperation-stability/

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2021

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár