„Salarabanda, salaradia, saralabanda… Žehnáme našej vláde, žehnáme nášmu premiérovi

· Čas čítania: 2 min.

 „Salarabanda, salaradia, saralabanda… My žehnáme našej vláde, my žehnáme nášmu premiérovi, pane, my žehnáme múdrosť, my žehnáme pane múdrosť, my žehnáme pane múdrosť, múdrosť, múdrosť, pane, chráň ho od zlých radcov, pane, chráň ho od zlých ľudí, chráň ho pane! Chlóra buanda salarabanda la vuaralabanda!“ (Neznáma prednášajúca Kresťanského centra Slovo života)

SULÍKOVI CHÝBA CHLÓRA BUANDA

Sulík by vraj chcel riadiť ministerstvo zdravotníctva namiesto Krajčího. Šéf SaS dal premiérovi Igorovi Matovičovi ponuku, že prevezme riadenie ministerstva zdravotníctva. Matovič to odmietol. „Ak človek, ktorý toto peklo s tisíckami obetí spôsobil, povie, že chce byť ministrom zdravotníctva, považujem to za mimoriadne zlý vtip“, dodal Matovič. Ja s ním súhlasím. Myslím si, že Sulíkovi chýba múdrosť… MÚDROSŤ!

A tá je na tento rezort potrebná, pretože byť najhorším ministrom zdravotníctva spomedzi 197 krajín sveta a tvrdiť zároveň, že svoju prácu vykonávate zodpovedne, to chce naozaj veľkú dávku múdrosti. To vás v klasickom kostole nenaučia.

PRACOVAŤ A NEVLASTNIŤ

Keďže na Slovensku na rozdiel od zahraničia máme veľmi vysoké percento vlastníctva nehnuteľností, rozhodol sa ďalší „znovuzrodený“ Eduard Heger trošku upraviť dane. Nová reforma má vraj motivovať pracovať a nevlastniť, čomu sa poteší každá babka na dedine, ktorej deti odišli za prácou do väčšieho mesta a nechali jej „na krku“ veľký dvojgeneračný dom. Vidno, že okrem úspešného riešenia pandemickej situácie zvládajú naši zákonodarci riešiť aj iné problémy obyčajných ľudí.

Ktovie, či pán Heger myslel aj na to, že keď dá babka z dediny viac peňazí na daň z nehnuteľnosti, nezostane jej na milodary do zvončeka. Či takto to u vás v „Slove Života“ nefunguje? Musím si to doštudovať…

PRIESKUM A KRČMY

Prieskum denníka Štandard ukázal, že 28,7% Slovákov hovorí, že im chýbajú krčmy. Reálne číslo ale môže byť podstatne vyššie, keďže z vlastných skúseností viem, že opitému človeku sa nechce dvíhať telefón a odpovedať na anketové otázky.

BITTÓ CIGÁNIKOVÁ A NÚDZOVÝ STAV

Dve menšie koaličné strany SaS a Za ľudí išli pred pár dňami na koaličnú radu s podmienkami, pri splnení ktorých zahlasujú za potvrdenie núdzového stavu. Išlo o opatrenia proti COVIDu-19, s ktorými vraj Krajčí súhlasil.

O pár desiatok hodín na to Bittó Cigániková nechápe, prečo uznesenie, ktoré predseda strany SaS Richard Sulík riadne a včas podal do podateľne, nebolo zaradené na rokovanie vlády. Tak uvidíme, či SaS a Za ľudí dodržia slovo a za núdzový stav nezahlasujú, čo by znamenalo, že bude zrušený.

Moc tomu ale neverím, keďže len nedávno to vláda dopracovala do vynikajúceho východiskového bodu v boji s pandémiou – sme najhorší a už to môže byť len lepšie.

 

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

 

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected] UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2021

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár