Samosprávna spoločnosť na princípoch Slovanstva

Brainstorming v Londýne

‘‘Zúčastnil som sa stretnutia na tému ‘Priama Demokracia’ (PD) na Occupy London 2012. Zišlo sa nás tam okolo 300-400 ľudí. Pred mikrofón sa postavil usporiadateľ a povedal niečo ako: “Rozdete sa do menších skupín po 7-8, cieľom je nájsť v každej skupine myšlienky, ktoré stojí za to vyvíjať zdieľať s celou skupinou.”

Cieľom nebolo presadiť seba prostredníctvom svojich nápadov, ale úprimne nájsť čo najlepšiu myšlienku pre celú skupinu. Naše nastavenie mysle bolo úplne odlišné ako bežne poznáme.

Keď človek vysvetlil svoju myšlienku, začali sa ho pýtať rôzne otázky, často úplne iné akými sa dovtedy zaoberal, takže bol nútený sa na celú vec začať pozerať z rôznych uhlov pohľadov. Riešenia nemusel hľadať sám, ale pomáhali mu ostatní. Ľudia však nekládli len otázky, ale prichádzali s rôznymi vylepšeniami a skvelými nápadmi. Každý mal inú profesiu, iné skúsenosti, iný vhľad na vec… Bolo úžastne, jak sa nám spolu pôvodnú myšlienku podarilo v kruhu po špirále vyvinúť niekam do výšok kam by ju ťažko sám niekto vyvinul.

Spolu sme napísali čo najstručnejší výstup (aby sme ostatným predali len hodnotné informácie bez bezobsažného balastu, ktorý pochopiteľne pri tvorbe vznikal). Zvolili sme si jedného z nás, ktorý spoločnú myšlienku predniesol pred celým plénom. A tam sa celý proces opakoval akurát s využitím potenciálu všetkých členov celej skupiny, čo v hierarchii prakticky nie je možné. Otázky, nápady, vylepšenia… Bol som v šoku ako neuveriteľné efektívne a rýchlo sme spolu dokázali vyvíjať myšlienky využívajúc potenciál každého jednotlivca.
Taktiež atmosféra tam bola neuveriteľná. Vždy keď si to predstavím, mám z toho husiu kožu. Na schodoch pred katedrálou Sv. Pavla totiž nebolo len 400 jednotlivcov, bol tam nový tvor – kolektívna inteligencia! Inteligenciu tejto novej bytosti bolo odhadujem niekoľko tisíc IQ, s úžastnou kreativitou.’’

Nahá Pravda, že žiadna politická strana nedokáže prísť s lepším riešením ako je brainstorming celého národa bola stále očividnejšia.
Nakoniec všetci pochopili, že kráľ je nahý a sociopatickými egocentrikmi tvorené riešenia hierarchického systému nemôžu súperiť s riešeniami neurónovej siete kolektívnej inteligencie celých krajín.

 

 

AUTOR: Tibor Moravčík

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

Zdroj 

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

 

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2022

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Leave a Reply