Seymour Hersh: Ukrajinská armáda by sa vzbúrila, keby dostala rozkaz pokračovať v ofenzíve

Foto: Legion-media.ru © Wirestock

Americký investigatívny novinár Seymour Hersh v novej analýze tvrdí, že vojna na Ukrajine dosiahla bod obratu. Hersh s odvolaním sa na spravodajské zdroje uvádza, že prakticky vôbec neexistuje žiadna ukrajinská ofenzíva.

Americký investigatívny novinár Seymour Hersh v novej správe naznačuje, že vojna na Ukrajine dosiahla bod zlomu. Podľa Hersha je v amerických spravodajských kruhoch na základe správ z terénu a technických znalostí veľa ľudí, ktorí veria, že demoralizovaná ukrajinská armáda sa vzdala dôvery vo svoju schopnosť prekonať silne zamínované trojstupňové obranné línie Ruska alebo dokonca ukončiť vojnu prevzatím Krymu alebo štyroch regiónov, ktoré teraz patria Rusku.

Realita je taká, že zbitá armáda ukrajinského prezidenta Zelenského už nemá šancu na víťazstvo. Predstaviteľ s prístupom k súčasným spravodajským informáciám povedal Hershovi podľa jeho článku, že vojna pokračuje len preto, že Zelenskyj trvá na tom, že sa musí bojovať. V jeho sídle ani v Bielom dome preto neprebiehajú žiadne diskusie o prímerí a momentálne nie je „záujem o diskusie, ktoré by mohli viesť k ukončeniu krviprelievania“.

S odvolaním sa na tvrdenia o postupnom pokroku v ukrajinskej ofenzíve, ktorá utrpela ohromujúce straty, pričom sa presadila v niektorých rozptýlených oblastiach, ktoré ukrajinská armáda meria v metroch za týždeň, predstaviteľ uviedol:

“Všetko sú to lži.”

V prvých dňoch júnovej ofenzívy došlo k určitým skorým ukrajinským postupom. Po týždňoch vysokých strát a malého pokroku, ako aj strašných strát na tankoch a obrnených vozidlách však veľké časti ukrajinskej armády prakticky odvolali ofenzívu bez toho, aby to oznámili, uviedol predstaviteľ spravodajskej služby. „Dve dediny, ktoré si nedávno nárokovala ukrajinská armáda, sú také maličké, že sa nezmestia medzi dva nápisy Barma Holenie“ – čo má byť odkaz na husté umiestnenie nespočetných billboardov s krémom na holenie na amerických diaľniciach po skončení druhej svetovej vojny.

Predstaviteľ tajnej služby Hersh tiež povedal, že oceňuje intelekt ruského prezidenta Vladimira Putina, ale o svojom rozhodnutí ísť do vojny proti Ukrajine príliš nepremýšľal. Hersh však vysvetlil:

“Vojna sa skončila. Rusko vyhralo. Ukrajinská ofenzíva už neexistuje, ale Biely dom a americké médiá musia pokračovať v klamstve. Pravdou je, že ukrajinská armáda by sa vzbúrila, keby dostala rozkaz pokračovať v ofenzíve.” Vojaci už nie sú ochotní zomrieť, ale to sa nezhoduje s nezmyslami, ktoré Biely dom chrlí pod vedením [amerického prezidenta Joea] Bidena.”

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

Zdroj:
(1) Seymour Hersh: Ukrainische Armee würde beim Befehl zum Fortsetzen der Offensive meutern, RT.de, 22.09.2023

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected].

 

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

 

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2022

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Leave a Reply