Slovensko má po voľbách šancu stať sa suverénnym prekvitajúcim štátom

Foto: Eugen Rusnák

Aha! Niečo je vo vzduchu. Niečo nedobré. Cítite ten hnusný, odporný, neznesiteľný smrad? Je to zjavný znak toho, že sa blížia voľby. Ako vždy, politici si konečne aspoň raz spomenuli na voličov a žiadajú ich podporu. Všetci tvrdia, že tu urobia raj na zemi a život bude oveľa lepší. Vykrikujú to všetci, aj keď mnohí z nich tu už vládli, avšak lepšie akosi nebolo, ale vždy bolo iba horšie alebo v najlepšom prípade, „ako vždy.“

To, čo sa však dialo v priebehu ostatných pár rokov a hlavne v posledných mesiacoch, sa inak ako „bordelom a chaosom“ ani nedá pomenovať. „Vyznamenali sa“ transatlantické, liberálne, genderové, slniečkarské vlády. Prvá, Matovičova vláda, skončila obrovským škandálom, hádkami a „liberálochaosom.“ Ešte horšie a rýchlejšie skončila druhá, Hegerova vláda, ktorá sa charakterizovala svojou totálnou nekompetentnosťou, politikou mizerných proamerických pudlíkov. Tretia vláda, „skupinka Zuzankiných odborníkov“, celé svoje superkrátke obdobie „vládne“ za podmienok totálneho chaosu, škandálov, nervozity a nedokázala urobiť ani tú mizernú prácu, ktorá sa od nej očakávala.

Mnohí naši ľudia sú asi hluchí, slepí a nekamarátia sa so zdravým zmyslom, ak aj v septembri budú voliť túto transatlantickú, liberálno-genderno-slniečkarsku svorku, ktorá pokazila všetko čo sa dalo, vrhla krajinu do biedy a chaosu a tvrdo sa pridržiava stratégie, že ak zaoceánsky vodca nariadil, že celá Európa aj spolu s malým Slovenskom má skočiť do priepasti, tak všetci tam musíme skočiť… Koľko obyvateľov Slovenska sa ešte chce zdržiavať v tomto „Klube samovrahov“? Nepostačilo im, nevideli, nepocítili, kam ich dotlačili títo „liberáli a demokrati“? Nevidia, čo sa deje a nechápu, kto to zavinil? Aká katastrofa sa ešte má prihodiť, aby si ľudia konečne uvedomili, že ich tlačia do chaosu a biedy?

Nebudem nikoho navádzať na to, koho treba a koho netreba voliť: našťastie, občania majú na výber. Nik nie je ideálny, všetci robia chyby a majú svoje muchy. Sú však strany a politici, ktorých môžeme voliť a ktorí nebudú vykonávať politiku transatlantických poskokov, prozápadných otrokov, liberálno-genderno-narkologických „experimentátorov“. Napriek všetkým pesimistickým scenárom, ktoré kolujú v médiách, na sociálnych sieťach, v kaviarňach, obývačkách a krčmách povieme, že šance na aspoň relatívne dobrý výsledok septembrových volieb sú dosť slušné.

Napriek tomu, že mainstreamové média, „analytici“, mimovládky a iné spolky zúfalo propagujú „Progresívne Slovensko“, v ktorom vidia svoju jedinú „nádej“, pretože ostatní liberáli nemajú žiadnu šancu vážnejšie ovplyvniť celú „hru“, „progresívci“ fakticky nemajú šancu nielen vyhrať voľby, ale ani vládnuť v nejakej koalícii, pretože prakticky okrem SaS žiadna iná strana s nimi do koalície ísť nechce. Určite by ich podporili Hegerovci, Dzurindovci a iné „pozostatky z minulosti“, ale tí, našťastie, sa do parlamentu nedostanú. Ľudia aspoň trochu zmúdreli a preferencie týchto „mamutov“ totálne klesli pod úroveň zvoliteľnosti.

Prirodzene, môžu byť prekvapenia. A po tom, ako pred pár rokmi tú vládol neuveriteľný „zlepenec“ zo SMERu, SNS a Mostu-Híd, občania by sa určite už ničomu nečudovali, ak by tu po septembrových voľbách vznikli podobné divoké alebo ešte prekvapivejšie koalície. Ale zatiaľ to nevyzerá reálne. Progresivci už unavujú s ich chorými proamerickými, genderovými a „narkologickými“ iniciatívami. Mainstream ich tlačí do popredia už dávnejšie. No fakticky neúraduje akási strana, ale iba jeden človek. Kým napríklad do televíznych debát pozývajú viacerých predstaviteľov rôznych strán, od „progresivcov“ sa všade „pretláča” iba nešťastník Šimečka – akoby to bola strana jedného človeka a akoby v tejto strane do kamery a na mikrofón vedel rozprávať iba jediný politik.

Zatiaľ, ak budeme kalkulovať o rôznych koaličných variantoch, vytvára sa nasledovný obraz: súčasní „koaličníci“ majú veľmi slabý potenciál, súčasná opozícia má väčšiu podporu, ale nie polovičnú. Jazýčkom na váhach sa zatiaľ javí Pellegriniov „Hlas“, ktorý môže nájsť spoločnú reč ako so súčasnou opozíciou, tak aj s koalíciou. Teda – ku komu sa prikloní Pellegrini, ten voľby vyhrá. Je tu však jedno „ale.“ V „Hlase“ je predsa dostatočne politikov, ktorí neznesú spoluprácu s liberálmi, gendermi a spol. a opustia túto stranu. Zároveň to bude fakticky znamenať koniec Pellegriniho strany – určite do konca budúceho volebného obdobia. Ak ho opustia významní spolubojovníci, voliči sa na Pellegriniho vykašľú. Čiže „Pele“ musí rátať so všetkými možnosťami a v súvislosti s tým budovať svoju koaličnú taktiku. Čiže, pri zachovaní rozumu, zvolí si to lepšie rozhodnutie – ako pre seba, tak aj pre celé Slovensko…

Slovenský mainstream zúfalo, s penou na ústach tlačí do popredia „progresivcov“ a vo všetkých, hlavne v televíznych debatách zapcháva ústa všetkým opozičníkom a to hlavne najväčšiemu „nepriateľovi“ – SMERu. Moderátori televíznych relácií sa premenili na hovorcov „progresivcov“ a SaSky, presadzujú ich názory, ich argumenty, zo svojich „diskusných debát“ robia neuveriteľne trápnu, amatérsku, škandalóznu, falošnú frašku. Mainstream už dávno prerazil svoje profesionálne dno. Tak hlboko v tomto smradľavom močiari sa slovenský mainstream ešte nikdy nenachádzal.

V rámci krátkeho článku sa nedajú rozobrať na drobné všetky možnosti a varianty. Povieme len to podstatné. Väčšina Slovákov je rozčarovaná škodlivou činnosťou liberálov a unavená z problémov a chaosu, ktorý spôsobujú. Preto je tu šanca, že konečne vezmú rozum do hrsti a zvolia si tých múdrejších, schopnejších a vlasteneckejších. Treba len odhodiť vlastnú lenivosť, apatiu, nedôverčivosť a ľahostajnosť a zúčastniť sa volieb. Je to historická šanca pre Slovensko, ktoré sa môže premeniť na slobodný, nezávislý, ozaj demokratický  a prekvitajúci štát. Premárnenie tejto šance by sa rovnalo samovražde.

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

 

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected].

 

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2022

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Leave a Reply