Smutný začiatok konca Českej republiky

Foto: Vít Šimánek | Zdroj: ČTK

“Výsledok volieb u bratov Čechov nijako neprekvapil. Ide o zákonitý proces a dôsledok jednofarebnej mediálnej orientácie a vymývania mozgov. Ďalší dôkaz ako z komunistu sa môže stať silný protinárodný, protislovanský protisociálny živel. Dokonca ho mnohí prirovnávajú k neslávne známemu fašistickému protektorovi Heidrychovi, a tvrdia, že jeho úloha bude podobná. Ja ich ale opravím. Nie. To Čechov len čaká. Úloha tejto osoby bude podobná ako prezidenta Háchy počas Protektorátu Čechy a Morava. Potvrdením týchto obáv bude možno aj rýchle zablokovanie môjho účtu a zákaz slobodného vyjadrovania názorov. Na sociálnej sieti sa to stalo a na blogu uvidíme… Ak to pôjde takto ďalej s cenzúrou, tak sa druhá strana bude pomaly vyprávať len sama so sebou”, píše bloger Karol Malina.

Ďalším omylom mnohých ľudí na sociálnych sieťach je i zobrazenie tejto osoby zvolenej za prezidenta ČR ako vychádza z istého otvoru na tele CCCP a vchádza do zadného otvoru na tele USA. S týmto nemôžem súhlasiť, lebo ide o ozaj lacnú demagógiu. Počas socializmu nevlastnili Sovieti, mediálne nazývaní Rusi, hlavne v súvislosti s rokom 1968 v ČSSR ani kúsok našej zeme, ani jeden podnik, ani jednu veľkú firmu. Všetko bolo vo vlastníctve našom. Nemusím ani pripomínať, že v tzv. demokracii už nevlastnia Česi vôbec nič. A nielen oni, ale rovnako ani my. Takmer všetko, čo sme si ako národ ťažko vybudovali sami, predali dosadení politici cudzincom do ich rúk. Zisk logicky prúdi taktiež preč zo SR i z Čiech. Je známe i to, že to čo príde ako finančná pomoc z EÚ do Čiech i k nám je celkovo oveľa menšia dávka ako tá, ktorá z Čiech i zo SR odchádza preč.

Sankciami sa navyše krásne ukázalo, že vlastne za vyššiu úroveň sme vďačili len Rusku a jeho lacnému plynu a rope.

Ak si niekto myslí, že rád píšem takéto články tak odpoviem, že vôbec nie. Núti ma k tomu predtucha a svedomie. Naplnila sa bohužiaľ aj pri predpovedi vojny na Ukrajine.

Čo možno čakať od tohto neznámeho človeka? Bezpochyby pôjde o besnú protiruskú rétoriku bez argumentov a pravdivého výkladu príčin vojny na Ukrajine. No, je tu i nebezpečenstvo zatiahnutia občanov Českej republiky do vojenského konfliktu, keďže ide o vojensky orientovanú osobu s výraznou podporou USA a EÚ. Nenávisť, utlačovanie iných názorov a práv občanov, ktorí nepodľahnú mediálnej sugescii, demagógii a tlaku na nútený pokryvený a zaujatý pohľad na svet a politiku sa bude len prehlbovať.

Celkom určite ide o podobnú objednávku cudzích záujmov ako sa to stalo i na Slovensku v osobe prezidentky.

Už pri prelome rokov bolo niečo zlé vo vzduchu. Veľmi zlý pocit, aký som nemal asi nikdy. Beznádej a prázdnota ducha spoločnosti sa ozýva z každej strany. Vidno to v obchodoch, na tvárach ľudí, na uliciach, v práci v médiách. Pretvárka, viera v lož a nenávisť sa stali hlavnými „hodnotami“ vládnucej menšiny v spoločnosti.

Keď vidím mnohých ľudí, ktorí žijú ako bez duše, žijú po ubytovniach pri hľadaní si práce, tu, na západnom Slovensku, majú samé exekúcie, drogujú, kradnú, len aby mali za čo platiť stravu, alimenty, ubytovanie, tak mi je ozaj úzko. Tu nemožno nevidieť, že Slováci, robotnícka trieda, ktorá ako jediná robí na tento národ a plní do veľkej miery štátny rozpočet, je v súčasnom spoločenskom systéme maximálne nedocenená. Pre nich sú to len špinaví mukli. Za ich úroveň je plne zodpovedný tento nezodpovedný štát. Drogy sa neriešia, zamestnanosť v regiónoch tiež nie, ako ani sociálno-právna politika úradov. Hlavne mestá a vyššie územné celky by mali začať pracovať na socialno-výchovnom programe ako podchytiť, najmä, mladých ľudí, aby sa nedostávali na ulicu, aby nekradli a nedrogovali.

Na záver by som si len zafilozofoval o tom, čo sa vlastne dnes deje.

„Slová sú zaobalené do viery a podliehajú výrazne len “ Searlovskej“ perlokúcii. Inak povedané, že stačí viera plus výrečnosť a dá sa presvedčiť hocikto o správnosti tých, či iných činov cez slová“.

Ľudí nezaujíma pravdivosť výrokov, nepremýšľajú o reálnom význame slov, ale sa orientujú na zámer hovoriaceho, ktorému podliehajú. Je to akési odovzdanie sa čaru týchto ľuďí, dáva im to určitý pocit, ale bez akéhokoľvek rácia a zodpovednosti k sebe a svojim deťom. Stačí sa pozrieť na ceny. Uvedieme si príklad. Médiá sa orientujú za niekoho a proti niekomu, a človek si ani nevšimne, že napríklad pred 15 rokmi stála napríklad bryndza 40 korún a dnes v prepočte okolo 120,- Sk, dnes cca 4,- €. A to nehovorím ešte o deväťdesiatych rokoch. Médiá dokážu ľudí presvedčiť, že je zlý aj ten človek či vláda, ktorá im zabezpečuje vyššiu životnú úroveň a menší dlh, lebo cudzie záujmy povyšujú nad vlastné. A aby sme to vysvetlili do dôsledkov, teda do príčin takéhoto konania, tak záver je prostý a prozaický… Peneží, peniaze a peníze. V každej spoločnosti sa bohužiaľ nachádzajú takí ľudia, ide o to ich nájsť a vyhodiť ich na najvyššie miesta. Môžem uviesť aj príklad z práce, keďže tento princíp funguje aj na nižších stupňoch v pracovnom procese. V istej nemeckej firme určia za vedúcich skupín ľudí so základným vzdelaním a na nižších stupňoch sú ľudia s maturitou alebo aj s vysokoškolským vzdelaním. To je pravý obraz našej spoločnosti. Ale ak si niekto podvodom zabezpečí VŠ tituly, tak je hneď vo vláde. A oklamaní ľudia sa tvária spokojne, čoho dôkazom sú výsledky volieb. Je to dôkaz, že mnohí ľudia sú podobní? Toto sú hodnoty spoločnosti.

AUTOR: Karol Malina

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

 

Zdroj:

(1) Smutný začiatok konca Českej republiky; karolmalina.blog.pravda.sk; 28.01.2023

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected].

 

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2022

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Leave a Reply