Soros a Gates kupujú britskú firmu Mologic na výrobu covid testov

Miliardári George Soros a Bill Gates sú súčasťou konzorcia kupujúceho za 41 mil. dolárov britského výrobcu testov na covid, spoločnosť Mologic v snahe uľahčiť prístup k „dostupnej najmodernejšej lekárskej technike“ po celom svete.

Sorosov hospodársky rozvojový fond a Nadácia Billa a Melindy Gatesových oznámili spustenie novej iniciatívy Global Access Health zameranej na posilnenie globálnej medicínskej technológie a následnú akvizíciu spoločnosti Mologic Ltd, ktorá je dnes známa predovšetkým vďaka – technológii nosových sterov používanej na rýchlotesty Covid-19. Táto technológia sa dá použiť aj na testovanie na horúčku dengue, bilharziu a riečnu slepotu. Vo Veľkej Británii musia byť testy na covid s laterálnym prietokom potvrdené aj druhým testom pred oficiálnou diagnostikou Covid-19.

Roxana Bonnell, expertka na verejné zdravie zo Sorosovej Open Society Foundations, hlásiacej sa k podpore ľudských práv a sociálnej spravodlivosti, uviedla: „Ako sme videli počas pandémie Covid-19, prístup k testovaniu je absolútne nevyhnutný, pokiaľ ide o obmedzenie šírenia nákazlivých chorôb – je to problém, ktorý sa v konečnom dôsledku týka nás všetkých.“

Soros a Gates sú súčasťou milionárskej komunity, ktorá sa usiluje upriamiť svoje filantropické úsilie na takzvaný globálny juh, pričom sa všeobecne sústreďuje na regióny Latinskej Ameriky, Ázie, Afriky a Oceánie. Sean Hinton, generálny riaditeľ Sorosovho fondu vo vyhlásení uviedol, že pandémia „bolestne preukázala základné nerovnosti“ v globálnom verejnom zdraví a dodáva, že táto „jedinečná transakcia“ spojila filantropické fondy a investorov, aby sa touto otázkou zaoberali.

Spoločnosť Mologic bola založená v roku 2003 ako ziskové laboratórium pre lekársky výskum a inovácie generálnym riaditeľom Markom Davisom a jeho otcom Paulom Davisom, ktorý je vedúcim vedeckým pracovníkom spoločnosti Mologic. Paul Davis je tiež známy ako vynálezca tehotenského testu Clearblue, ktorý sa prvýkrát začal používať v roku 1988.

Tehotenský test bol prvým komerčným využitím technológie laterálneho toku na svete, tvrdí spoločnosť. Spoločnosť Mologic v minulosti spolupracovala s Gatesovým filantropickým ramenom. V roku 2016 spoločnosť Mologic založila Centrum pre pokročilú rýchlu diagnostiku s podporou grantu od Nadácie Billa a Melindy Gatesových so zameraním na znižovanie nákladov na rýchlu zdravotnú starostlivosť.

Otázkou zostáva, čo v skutočnosti viedlo k odkúpeniu spoločnosti, je málo pravdepodobné, že sa jednalo o nezištnú pomoc ale skôr o snahu vyťažiť zo situácie a zarobiť na testoch čo najviac, v prípade nových pandémií.

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

Zdroj: George Soros And Bill Gates’ Backed Consortium To Buy U.K. Maker Of Covid Tests For $41 Million, com, 19.7. 2021

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected] UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2021

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár