Špinavý vrchol ľadovca alebo márna snaha opozície o odvolávanie ministerky kultúry

Foto: Facebook Martina Šimkovičová

A znovu tu máme veselo!  “Show must go on” a naša nevlastenecká opozícia odštartovala svoju ďalšiu hlučnú, pestrofarebnú šou – odvolávanie Martiny Šimkovičovej. Dnes by opozičníci chceli odvolať ministerku kultúry. Celá sranda je v tom, že pokúšať sa odvolať túto ministerku mohli začať oveľa skôr – ešte pred jej nástupom do funkcie, hneď v čase, keď sa dozvedeli meno novej šéfky rezortu. Trochu neskôr vysvetlíme prečo sa to neudialo. A vlastne nejde ani o samotnú osobu Šimkovičovej, ani o jej meno. A o čo teda ide opozičníkom? Aj na to si posvietime.

Takže, priatelia, v úvode vám prezradím to prvé „štátne tajomstvo“: opozícia a spol., nemali odvolávať ministerku kultúry teraz, ale už hneď, ako bola vymenovaná. A na jej odvolávanie tiež nemuseli vyhľadávať pokrytecké výhovorky, falošné „dôvody“ a vymýšľať bludy, ale úprimne mali požiadať o jej odvolávanie iba za to a len preto, čo nová ministerka bude robiť, presnejšie za to, čo by bolo treba robiť v jej funkcii za súčasnej situácie…

To, aký je žalostný stav v rezorte, si uvedomuje aj školák na základnej škole. Čiže každému je nad slnko jasné, aké zmeny by mala urobiť nová ministerka kultúry – a práve preto ju chce odvolávať opozícia. Nie preto, že je to konkrétne Šimkovičová, mohla sa volať Šimečková, Sulíková, Matovičová či Pročková, ale preto, že má urobiť konkrétnu prácu, radikálne zmeniť rezort, odstrániť tam slniečkársko-liberálno-genderné a protislovenské praktiky a poctivo a poriadne „pozametať“ na ministerstve. A opozičníci sa strašne boja, že Šimkovičová môže celkom úspešne vykonať tieto „upratovacie“ práce – a práve preto ju chcú odvolať.

Domáce obecenstvo, ktoré sa prizerá na dianie na našej politickej scéne, sa rozdeľuje na tri hlavné kategórie. Prvá, koaličná, je čiastočne sklamaná a netrpezlivá, pretože sa jej zdá, že nová vláda koná pomalšie a nie dosť razantne. Neuvedomuje si celkom jasné, že vyčistenie “Augiášovho chlieva” je mimoriadne ťažká a komplikovaná práca a všetko sa nedá urobiť naraz, iba lusknutím prstov. Táto kategória by si mala všímať, že nová vláda určite koná a koná celkom efektívne, inak – prečo by tak besnela a bláznila opozícia?..

Druhá kategória občanov, tá opozičnejšia, bezpochyby, by chcela všetko vrátiť na staré koľaje, resuscitovať dávno pochovanú vládu, prinavrátiť to života tento jedovatý mišmaš a zároveň vrátiť do kresiel na ministerstvách a v úradoch starú, prehnitú garnitúru. Strašne sa jeduje po prehre vo voľbách, ešte ju nestrávila a preto robí strašný hluk a bude odvolávať všetkých nových ministrov a úradníkov do radu a úplne bezdôvodne – iba preto, že nie sú to „ich“ ľudia…

Tretia kategória, bohužiaľ, najrozšírenejšia, to sú tí ľudia, ktorým je úplne fuk, kto je vo vláde, aké pravidlá hry nastoľuje, čo chce zmeniť alebo aj zlepšiť v tejto krajine, pretože je to im jedno a starajú sa iba o seba, avšak budúcnosť ich detí a vnukov ich príliš neznepokojuje.

Najsmiešnejšie na tom je, že ministri sa ešte nestihli poriadne zohriať vo svojich kreslách, rozhliadnuť sa, čo sa deje v ich rezortoch, rozhodnúť sa, ako ďalej, a fakticky, neurobili ešte nič podstatné, a už ich takmer všetkých chce odvolávať opozícia. Prečo? Akurát to chceme  vysvetliť na príklade ministerky kultúry Martiny Šimkovičovej, pri ktorej to skúšajú.

Posvietime si iba na tie najdôležitejšie body, aj keď je ich oveľa viac. Začneme od konca, tými menej dôležitými. Takže, bod číslo tri. Martinu Šimkovičovú chcú odvolať preto, že zaručene bude robiť poriadok vo svojom rezorte a „pozametá“ na ministerstve. Skôr či neskôr odtiaľ vymetie väčšinu slniečkarov, dá všetko do poriadku a rozbehne efektívnu a úspešnú prácu. Ale úplne opačným spôsobom, ako by to chceli slniečkari. A to je vlastne aj ten bod číslo dva.

V čom spočíva tento bod? Martina Šimkovičová bude napomáhať rozvoju skutočne slovenskej, slovanskej tradičnej kultúry, ponúkne pomocnú ruku ľudovým spolkom, divadlám, hercom, hudobníkom, vydavateľom kníh, remeselníkom, mnohým činiteľom kultúry. Bude sa starať o historické pamiatky, pomníky atď. Iba vymenovanie všetkého, čo môže urobiť a čím môže pomôcť slovenskej kultúre, by zabralo dosť miesta.

A už sme pri bode číslo jedna, ktorý, prirodzene, úzko súvisí aj s prvými dvoma bodmi. Nová ministerka kultúry bude pomáhať ozajstným činiteľom kultúry a nie tej bruselsko-gendernej  a slniečkarsko-bláznivej garnitúre, ktorá tu roky „balamutila ľuďom mozgy.“ Čiže všetky tie pochybné spolky, „divadielká“ a „umelci“, ktorí v ostatných rokoch dostávali státisícové a všetci dokopy miliónové dotácie, tento raz budú „mať diétu.“ A toto ich straší najviac.

Máli sa im, že mnohí z nich dostávajú štedré „granty“ zo zahraničia, aby tú šírili „kultúru západnej civilizácie,“ absolútne cudziu pre Slovákov a ľudí iných národností, ktorí žijú v priestore od Devína po Duklu, celé roky tu otravovali vzduch a duše mladých, ale aj starších ľudí aj za štátne peniaze, vďaka dotáciám ministerstva kultúry. Absolútne jasne si uvedomujú, že sa teraz finančný kohútik do značnej miery /nie celkom/ zavrie a nastanú ťažké časy, „finančné suchoty…“

No a toto je, bezpochyby, hlavná príčina, prečo opozičníci chcú odvolať ministerku kultúry. Banálna vec – ako vždy, ide o peniaze. Kto a aké finančné čiastky dostával v priebehu 3,5 roka si každý môže pozrieť na stránke ministerstva kultúry. Odteraz sa finančné prostriedky budú prideľovať inak, oveľa spravodlivejšie. A toto je hlavná príčina, prečo opozičníci chcú odvolať novú ministerku kultúry. Preto opakujú bludy, ktorými klamú väčšinou mladých ľudí, ktorých sa im podarilo vytiahnuť do ulíc.

Tí, oklamaní a pobláznení, príliš sa v tom nevyznajú a vidia iba špičku ľadovca, na ktorú im ukazujú slniečkari. Nevedia ale, bohužiaľ, a ani nevidia, že ľadovec pod špičkou je špinavý, hnusný a  strašidelný. Slniečkari bijú na poplach, skončilo ich vládnutie, ale robia všetko pre to, aby sa vrátili staré časy, ich liberálno-genderná doba ľadová. Určite by preto chceli zorganizovať vlastný „majdan,“ ale to sa im určite nepodarí.

Slniečkarska doba ľadová sa na Slovensku skončila. Onedlho sa skončí aj opozičný cirkus s odvolávaním ministrov. Už je pod Tatrami čistejší vzduch. Dúfajme, že žiadna „otrava“ a „nákaza“ sa sem nevráti…

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

 

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected].

 

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2022

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Leave a Reply