Spoločné vyhlásenie signatárov k výsledku Memoranda hlavnému hygienikovi Jánovi Mikasovi zo dňa 17.9.2021

My, občania, odborníci, pedagógovia, psychológovia, advokáti, lekári, politici, aktivisti, rodičia, signatári Memoranda hlavnému hygienikovi SR Jánovi Mikasovi, Mgr. Adriana Kráľová (Do školy bez podmienok), Miroslav Heredoš (Republika), Katarína Boková (SHO) a Radoslav Čičala (lekár) sme spoločne vypracovali dokument s požiadavkami, ktorý sme odniesli v piatok dňa 17. 9. 2021 na Úrad verejného zdravotníctva, Trnavská cesta 166, Bratislava v nasledujúcom znení:

BOD 1) Rozhodnutie: Ako hlavný hygienik Slovenskej republiky zmeníte vyhlášku Vášho úradu o nosení rúšok v školách a to tak, že ju buď bezodkladne zrušíte, alebo upravíte do stavu, ktorý je v Českej republike – deti sa zúčastňujú prezenčnej výučby v triede BEZ RÚŠKA.

BOD 2) Vyhlásenie pre médiá: Ako hlavný hygienik Slovenskej republiky vydáte vyhlásenie, že odsudzujete a nepodporujete očkovanie detí tak od 5 – 11 rokov, ako aj očkovanie detí od 12 – 18 rokov a považujete ho za neprípustné, za medicínsky nezmysel a bezprecedentnú svojvôľu Ministerstva zdravotníctva SR.

Celé znenie Memoranda tu: https://www.skolabezpodmienok.sk/blog/memorandum-hlavnemu-hygienikovi-slovenskej-republiky-janovi-mikasovi

Pred úradom sme vyhlásili tieto naše požiadavky a stanovisko vo veci rúšok a očkovania detí s vedeckým zdôvodnením, ale do vnútra sme sa už nedostali, pretože úrad bol zamknutý v čase úradných hodín. Potom, ako naše kamery zachytili farizejstvo zamestnancov úradu v stredu dňa 22.9.2021, ktorí nenosili v práci rúško, alebo ich mali pod nosom, tvrdíme, že ak na Mikasovom úrade porušujú vlastné pravidlá, potom nemôžu vyžadovať tieto pravidlá od našich detí v škole. Tie tam trpia nežiaducimi účinkami a zdravotnými kontraindikáciami z dlhodobého nosenia rúšok.  Okrem iného sme vyhlásili, že ide o medicínsky, pedagogický a psychologický nezmysel. Naša silná argumentácia bola podložená množstvom štúdií v oboch bodoch požiadaviek.

Vo štvrtok dňa 30. 9. 2021 sme sa dozvedeli, že pediatrička Prokopová, na ktorú bolo z našej strany podané aj trestné oznámenie, ohlásila, že v pondelok dňa 4. 10. 2021 prestane platiť povinnosť nosiť rúška v triedach u žiakov na základných školách. Považujeme to za výsledok neustáleho tlaku hlavne rodičov, ktorí sa neboja postaviť za ochranu zdravia svojich detí, podávajú trestné oznámenia a neodkladné opatrenia, za výsledok memoranda a za individuálne  aktivity na ministerstvách. Podporujeme rodičov v ich úsilí a odvahe. Vy rodičia ste tí, ktorí musia chrániť práva svojich detí. Ďakujeme aj právnikom, ktorí sa spolupodieľajú v zápase za naše deti. Spoločne sme tak dosiahli úspech, ktorý znamená čiastkové víťazstvo v ťažkej psychologickej vojne. Je to hlavne vďaka Vám rodičom a Vašim aktivitám, v ktorých Vás neustále podporujeme a budeme podporovať.

„Keď sme sa rozhodovali, ako nazveme predmetný dokument, zhodli sme sa na názve Memorandum, pretože toto je historická chvíľa, ide o požiadavky, ktoré musia byť naplnené  vládnou mocou. Ešte som vyjadrila presvedčenie, že raz to bude v učebnici dejepisu.” Mgr. Adriana Kráľová.

„Otcovia sa musia postaviť za svoje ratolesti, pretože ak štát pácha neprávosť na našich deťoch a nechce im dovoliť slobodne dýchať, čo je primárna fyziologická potreba a sloboda každého, vtedy nastupuje rodič. Naša zodpovednosť je zodpovednosť pred Bohom a pred ním sa rodič musí postaviť za svoje ratolesti.“ Miroslav Heredoš.

Rodičia sú hybnou silou dnešných dní. Ďakujeme!

Facebook post a video: tu.

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

 

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected] UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2022

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár