Štartuje zvtv

· Čas čítania: 3 min.
Zdroj: zvtv

Dlho očakávaný audiovizuálny projekt zvtv začína v nedeľu, 15. novembra o 18:00 hod. premiérou krátkeho úvodného filmu k autorskej relácii Monológy Tibora Eliota Rostasa, ktorá bude jednou z prvých relácií produkovaných v prostredí zvtv. Film vznikol ako symbolický odkaz na dnešnú epochu, v ktorej je ľudstvo kolosálnym, pandemickým podvodom nútené vzdávať sa svojich základných práv. Na tomto krátkom intro filme zvtv spolupracoval aj výnimočný zjav európskej kinematografie, Juraj Jakubisko. Kamery a strihu sa zhostil Eileen Yaman, hudbu a komentár napísal Tibor Eliot Rostas.

Sociálne siete ako Facebook alebo YouTube už začali pravidelne blokovať a vymazávať Rostasove divácky úspešné príspevky s desiatkami a stovkami tisíc videní – z tohto dôvodu nie je bezpečné spoliehať sa na korporátne platformy šírenia audiovizuálneho obsahu. Portál zvtv je prostredím vylučujúcim akúkoľvek cenzúru a vonkajšie zásahy.

Tento projekt je ďalšou aktivitou vydavateľstva Sofian, ktoré od roku 2012 pripravovalo poslucháčsky mimoriadne úspešnú reláciu na rádiu VIVA, ktorej 350 premiér počúvalo denne sto tisíc poslucháčov. Na svojom konte má vydavateľstvo Sofian rovnomennú publikáciu Mlčanie i ďalšie bestsellery a od roku 2013 aj mesačník ZEM&VEK.

Audiovizuálny projekt zvtv bude okrem relácie Monológy pravidelne zverejňovať krátke, dvadsaťminútové rozhovory v rubrike DIALÓGY so známymi ľuďmi a s ľuďmi s inšpiratívnymi životnými príbehmi. Priestor bude dávať pluralite názorov a nebude ich selektovať na správne a nesprávne – to ponecháva na divákovi. Tretiu významnú podskupinu bude v úvode zvtv tvoriť archív dôležitých video dokumentov v kategórii TREZOR, z ktorých už veľkú časť na sociálnych sieťach alebo YouTube nenájdete.

Začiatok financovania zvtv je krytý z transparentného účtu Fondu Sofian, ktorý v roku 2016 založilo OZ Sofian Publishing s T. E. Rostasom a od tej doby naň pravidelne prispievajú podporovatelia slobody myslenia. Vytvorením zvtv sa im dostáva späť ich vložená dôvera. Práve na tento model je zvtv existenčne naformátovaná a ráta s podporou jej odberateľov a širokého publika.

zvtv môžete sledovať predovšetkým na jej webovej stránke zvtv.sk, kde nájdete plné verzie rozhovorov.

Podporiť ju môžete mesačným predplatným 1,99 eur ako aj príspevkom na transparentom účte Fondu Sofian:

https://www.transparentneucty.sk/#/ucet/SK8709000000005119285181

[email protected]

+421917684516

www.zvtv.sk

 

 

 

 

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2021

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár