Štrajk zamestnancov Volkswagenu je ďalším signálom prebiehajúceho rozpadu EÚ

· Čas čítania: 6 min.

Zaujal ma aktuálny titulok prestížnej americkej spoločnosti Bloomberg, založenej roku 1981 Michaelom Bloombergom, bývalým starostom New Yorku, sídliacej v budove Bloomberg Tower na Manhattane. Firma poskytuje finančné služby, informácie o akciách, a pod.Vlastní aj spravodajskú televíznu spoločnosť Bloomberg News, vysielaciu stanicu a internetový portál, kde sa správa objavila.

Citujem Bloomberg: „Štrajk zamestnancov Volkswagenu na Slovensku vystavuje Európu rozvodu! Východoeurópania majú pocit, že ich krajiny sa považujú za kolónie, čo predstavuje nebezpečenstvo pre európsky projekt (autor má na mysli EÚ).“

SMER-SD sa rád označuje za sociálno-demokratickú stranu. Iba pre oživenie pamäti čitateľa, dávam do pozornosti definíciu pojmu sociálna demokracia: „Sociálna demokracia je politická ideológia a koncepcia, ktorá sa usiluje o spoločnosť, v ktorej sú okrem občianskych a politických práv zaručené aj sociálne práva. Dôraz sa kladie na celospoločenské potreby, odstránenie hmotnej a sociálnej biedy a iné sociálne hľadiská.”

A teraz mi prosím vysvetlite, čo z tejto ideológie strana SMER-SD reálne napĺňa. Zaručuje nám občianske práva? Ak áno, prečo postavila antimorálku dnešných osobností nad právo a pomohla zrušiť amnestie, ktoré zjavne porušujú práva niektorých občanov a rozkladajú v základoch republiku, patriacu občanom? Prečo pomohla v spoločnosti zaviesť prezumpciu viny, ktorá likviduje občianske práva? Prečo prevádzkuje špecializovaný súd, ktorý je fašistickým prvkom spoločnosti, čo verejne vyhlasujú aj sudcovia najvyššieho súdu? Prečo prevádzkuje policajnú inšpekciu, ktorá je proti odporúčaniam OSN a judikatúre Medzinárodného súdu pre ľudské práva? Prečo zaviedla na Slovensku policajný štát, prenasledujúci ľudí za názory? A najnovšie sa postavila proti záujmom občanov už totálnou ignoráciou, pretože EÚ je podľa stoviek uznávaných akademikov zo zahraničia, ale aj zo Slovenska (napríklad podľa riaditeľky Prognostického ústavu SAV Martiny Lubyovej) v polčase rozpadu? Prečo Fica zaujíma všetko občianske a celospoločenské iba z pohľadu moci? Za koho Fico kope? Alebo sa vo všetkých bodoch mýlim a Fico je občiansky politik? Tak prečo nestál s tisíckami štrajkujúcich zamestnancov VW a neskandoval za, mimochodom úplne smiešne navýšenie platov? Namiesto toho z toho vytĺkal politický kapitál, keď prehlásil, že štrajkujúcich podporuje. A vôbec, prečo Slováci majú po 13 rokoch členstva v EÚ minimálnu mzdy hlboko pod hranicou biedy, keďže žiť dôstojne sa za 435€ mesačne dnes nedá. Iba mimochodom, dôstojný život je garantovaný ústavou. Tak prečo politici nestáli so štrajkujúcimi a nekričali spolu s nimi?

Prečo politik Kiska nečítal v poslednej správe o stave republiky o tom, že minimálnu mzdu treba posunúť na európsky priemer, ktorý je dnes 878€ a namiesto toho glorifikoval antikorupčný podvod Dávida Straku a Karolíny Farskej? V správe čítal, že Slovensku sa ekonomicky výnimočne darí. Kde bol Sulík? Kde Matovič? Ten je predsa „obyčajný človek”. Kde bol Kollár? Nemali čas na štrajkujúcich občanov? Zmohli sa iba na slovnú podporu, čo je iba ďalšie prasprosté vytĺkanie politického kapitálu.

Sme pracovná kolónia západnej Európy a vybraných amerických a ázijských firiem. Napríklad škandalózneho Samsungu, ktorý len mimochodom, má nepomerné nižšie mzdy ako Volkswagen a nikto o tých ľudí ani nezavadí. Všetci buď vieme alebo minimálne tušíme, že EÚ sa rozpadá, pretože spôsob vedenia jej politiky je škandalózny, protieurópsky a preto dlhodobo neudržateľný, ale politici ako Fico sa ju snažia zachrániť. A ja mám jedinú prosbu: Reálne mi vysvetlite prečo a racionálne to podložte! EÚ v partnerstve s krajinami východnej Európy – jej trhu s novodobými otrokmi, mi totiž zo všetkého najviac pripomína manželstvo v kríze, tesne pred rozvodom.

Fico prehlasuje, že musíme zostať v jadre EÚ, pritom nikto dodnes nedefinoval, čo bude musieť Slovensko obetovať, aby nás tam vzali. Ako sa tento politický počin Fica líši od manipulácie, ktorú na národe spáchali politici Dzurindovej vlády pri vstupe do EÚ, kedy sme sa doslova šialene hnali do vstupu za každú cenu a dodnes to všetci ekonómovia nevedia „rozdýchať”, pretože vstupné podmienky ktoré sme prijali, boli horšie ako zmluva s úžerníkom?

Iba mimochodom, len pred pár dňami som narazila na Hríbovu reláciu „Pod lampou”, kde Sulík v reakcii na nezmysly mladého Šimečku viackrát prehlásil, že ak sa dostaneme do jadra EÚ, nikdy nič neovplyvníme, lebo ani doteraz sa nestalo, žeby sme jediný krát niečo v EÚ ovplyvnili! Tak kam, do akej jamy levovej nás to Fico chce zatiahnuť a prečo? Veď EÚ krachuje! Naozaj to nikoho nezaujíma?

Keď Fico po voľbách zostavil vládu, vedela som, že štyri roky, ktoré nás čakajú, budú hrozivé, ale že za ne budeme pykať ďalších štyridsať rokov, tak to som ani netušila.

Zdroje:
https://www.bloomberg.com/view/articles/2017-06-21/a-strike-in-slovakia-exposes-a-european-divide
http://www.parlamentnelisty.sk/arena/monitor/Sucasna-EU-sa-neudrzi-Rozpad-sa-moze-zacat-uz-tento-rok-mysli-si-sefka-Prognostickeho-ustavu-SAV-A-profesor-ktory-mal-pravdu-pri-Trumpovi-aj-brexite-suhlasi-282728
http://www.minimalnamzda.sk/v-eu.php
https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/396309-sprava-o-stave-republiky-kompletny-text-spravy-prezidenta-kisku/

 

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected].

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár