Švédska polícia „nedokáže riešiť“ vlnu znásilnení po príchode migrantov

· Čas čítania: 3 min.
Ilustračné foto: Shutterstock

Novinárovi, ktorý skúmal prípad znásilnenia 12-ročného švédskeho dievčaťa, bolo oznámené, že polícia za dva mesiace ani nevypočula hlavného podozrivého, pretože orgány činné v trestnom konaní „nezvládajú“ množstvo prípadov, ktoré sa kopí od otvorenia hraníc prisťahovaleckej mase (od roku 2015).

V júli tohto roka bolo 12-ročné dievča odtiahnuté na toalety starším mužom v centre mesta Stenungsund, predtým ako bolo dobité a znásilnené za neustálych vyhrážok smrťou. Matka dievčaťa vinníka poznala a ihneď políciu informovala. Polícia za dva mesiace, hoci vie meno a adresu, neurobila nič. Podľa žurnalistu Joakima Lamotteho, dievča je stále prichádza s týmto človekom do kontaktu na ulici. Lamotte neváhal miestne policajné oddelenie kontaktovať.

„Viete, koľko máme znásilnení?“ reagovala policajtka v konverzácii, ktorá bola nahratá a uploadnutá na YouTube.

„Nie, neviem. Ale hovoril som s matkou a jej dcérou a kvôli tomu sa cítia hrozne. Viem, kto je ten muž, mám jeho meno, adresu, číslo sociálneho poistenia a všetko a vy ste ho ani nevypočuli. Myslím si, že je to zvláštne,“ vraví Lamotte.

„Myslieť si to môžete, ale máme toľko podobných problémov a tak málo ľudí k dispozícii, že sa také množstvo práce nedá zvládnuť,“ odpovedala členka policajného oddelenia.

„Znie to neuveriteľne. 12-ročné dievčatko bolo znásilnené. Je to dieťa,“ vraví Lamotte.

„Máme 3-ročné znásilnené deti,“ odvetila policajtka nervóznejším tónom.

Na otázku, či nie sú schopní stíhať násilníkov, ktorí obťažujú 3-ročné deti, žena odpovedala: „Áno, sú to skutočnosti naozaj poľutovaniahodné. To je všetko, čo o tom môžem povedať.“

[plsc_youtube url=“https://www.youtube.com/watch?v=9hmrbLIzLZs“ width=“700″ height=“400″ autoplay=“no“ responsive=“yes“]

V poslednom období počet znásilnení vo Švédsku raketovo rastie. Úrady sa snažia čísla ospravedlniť tým, že nárast je spôsobený „zmenou definície znásilnenia“, hoci k explózii dochádza až dlho po tejto zmene. Sexuálne trestné činy sa v krajine oproti roku 2012 zdvojnásobili. Najaktuálnejšie dostupné štatistiky ukazujú, že práve prisťahovalci majú 6-krát vyššiu účasť. Sexuálne útoky na hudobných festivaloch vo Švédsku takisto rastú, s vyše 150 (ohlásenými) prípadmi a 20 znásilneniami len počas tohto leta.

Joakim Lamotte už vo februári pracoval na správach o brutálnom znásilnení bielej švédskej ženy. Vinníkom bola skupina mužov s rasovým motívom v Göteborgu, ktorí svoj čin vysielali na Facebooku naživo. Keď sa Lamotte pokúsil získať aktualizáciu prípadu zo strany göteborskej polície, povedali mu, že berú prípad ako „vážny zločin znásilnenia“, ale „nikto ešte na prípade nezačal pracovať.“ Matka obete, ktorá prvýkrát dala video do pozornosti polície v Göteborgu, bola šokovaná, keď videla, že policajní príslušníci sú bez záujmu „sediac s vrecúškom čipsov“, šokovaní boli viac nahlásením než samotným znásilnením.

Preložené (skrátené) z: Swedish Police „Cannot Cope“ With Huge Numbers Of Rapes Since Migrants Arrived; autor: P. J. Watson, InfoWars, 11. 9. 2017

 

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected].

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

One Response

Pridaj komentár