Tibor E. Rostas a Lívia Pavlíková: Kde bol Kovačič, keď nám novinárom vtrhlo domov komando?

Otázka, ktorú chcelo určite mnoho ľudí položiť pánovi T.E.Rostasovi, prečo práve kandidátka Republiky a miesto č. 15, je pre neho tým štartovacím mostíkom do EÚ parlamentu, je v tomto rozhovore zodpovedaná dostatočne jasne:

„Ja som a prirori, a to teraz nech nevyznie nejako s v súvislosti s Republikou, ja nie som veľkým prívržencom politických strán, to som vždy hovoril a o mne to je dosť známe, nebudem teraz vysvetľovať odôvodnenia, nebolo by to asi ani moc dôležité a ani korektné. Čo je ale podstatou je, že, a to poviem hocikedy, aj o polnoci aj o 10 rokov. Za daných okolností, v tejto situácii, teraz je 2. júna 2024, doposiaľ ja som sa nestretol s ničím čo by ma v rámci prejavov v EP a v rámci tých základných pozícií, ktoré táto strana má a navonok komunikuje, nestretol s ničím rušivým. Dostal som aj iné ponuky, ale najzmysluplnejšia aj v zmysle tom čo Republika robí a ja ako nezávislý kandidát na tejto listine, ja sa nehanbím. Nehanbím sa za to, a hoci niektorí sa snažia to ostrakizovať a nálepkovať. Nie, nie. Je konzistentná v názoroch.“

 

V rozhovore bola spomenutá aj téma momentálneho „cenzurovania“ Kovačiča, k čomu sa pán T.E.Rostats vyjadril, nasledovne: „Pán Kovačič je remeselne zdatný, inteligentný, ale názorový deviant ideologický. Čiže to je politruk, takýmto ľuďom nepatrí priestor, ale zas na druhej strane Markíza nie je verejno-právna televízia. Je to súkromná televízia a on zastupuje názory nejakých ľudí, ktorí sú v pozadí nejakých záujmov súkromných skupín. Ja tomu celkom rozumiem, ale novinárčina to nie je.

Kde bol Kovačič a títo „novinári“, keď k nám vtrhlo domov komando so samopalmi. Kde vtedy bola tá solidarita žurnalistov, alebo to povedia veď to nie sú médiá, takže to oni môžu aj postrieľať nás? Alebo čo? A tá fyzická likvidácia to je presne z ich tábora. Veď to hovorí Vášaryová, to hovoria ľudia ako Radičová, že fyzicky treba piatu kolónu, to je aj vrátane Vás, aj čo teraz pozeráte toto mnohí, tak my sme tí, ktorých treba zlikvidovať. A potom sa nečudujme, že v spoločnosti to dospelo až tam, že spáchali atentát na premiéra. Takýto ľudia ako Vášaryová, takýto komedianti, ktorí sú presiaknutí zlom a nenávisťou a o spoločnosti hovoria ako o spodine, tak potom sa nemáme čo čudovať, že to dospeje až do takéhoto štádia. Toto sú presne tí ľudia, ktorí za tým stoja.“

Celý rozhovor prinášame nižšie

 

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

Zdroj:

(1) Tibor E. Rostas a Lívia Pavlíková: Kde bol Kovačič, keď nám novinárom vtrhlo domov komando?; youtube.com; Lívia Pavlíková; 03.06.2024

 

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected].

 

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

 

 

 

 

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2022

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár